Skocz do zawartości

Uniwersalna integra do 12 tys. zł?


Rafał S

Recommended Posts

6 minut temu, Kraft napisał:

Wydaje mi się, że normalne absorbery też by nie wpłynęły znacząco na pofalowania pasma przenoszenia.

Tak się składa ze wpłynęły. Miałem na kilka dni pożyczone od Radka 5 czy 6 jego duzych absorberów. Efekt słyszalny, W sumie nieżle to brzmiało, pogłos sie skrócil jeszcze bardziej, ale za bardzo obcieło to wysokie.

Poza tym takie wielkie klamoty totalnie nieakceptowalne w salonie. Żona myslac ze to zostaje na stale zaczeła wpadac po woli w stan histerii i wsciekłosci. Uspokoila sie gdy odwiozlem to Radkowi. :)

Pomiary mialem zrobione, ale przez "stan" malzonki nie zdazylem zapisac hehe

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobilem sobie eksperyment dotyczacy zaslon. Na maksa nienaturalnie wrecz scisnalem 2 duze zaslony w miejscu pierwszych odbic, no i teraz zaczynaja chyba dzialac jak absorber. Poprawila sie troche scena w kazdym kierunku, troche sie tez wyczyscily zakresy.  Nie mam umika i nie sprawdze ale slysze roznice po przesuwaniu zaslon na szynie. 

Tak wiec zeby byc uczciwym Jarek ma troche racji z tym zestawianiem pochlaniania przez zaslony. Nie jest to w stanie pochlonac tyle co panel ale cos pochlania. Tyle ze to slabo wyglada. U nikogo nie widzialem tak scisnietych zaslon.

A wyglada to tak

 

 

IMG_20220531_140937.jpg

IMG_20220531_141030.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mikelas76 napisał:

Tyle ze to slabo wyglada. U nikogo nie widzialem tak scisnietych zaslon.

Można ściskać tylko wtedy, jak się jest samemu w domu i chce się posłuchać muzyki. Wygodniejsze rozwiązanie niż codzienne znoszenie absorberów ze strychu.

Sporo masz tego wygłuszenia. Muszę przyjść posłuchać, bo chodzą mi po głowie różne pomysły na zmiany u siebie.

Znasz może gramaturę swoich zasłon? Albo masz namiary na ten materiał?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Można ściskać tylko wtedy, jak się jest samemu w domu i chce się posłuchać muzyki. Wygodniejsze rozwiązanie niż codzienne znoszenie absorberów ze strychu

Pewnie tak, tyle ze tu mam nadprogramowo jedna zaslone. Na poczatku byly 3szt. ale wygladalo to troche przyciezko i niesymetrycznie. Zostaly 2szt. na skrajach.

Bede kombinowal co dalej. 

12 minut temu, Kraft napisał:

Znasz może gramaturę swoich zasłon? Albo masz namiary na ten materiał?

Do sprawdzenia - market budowlany Mrowka ul. Roosevelta. 

 

16 minut temu, Kraft napisał:

Muszę przyjść posłuchać, bo chodzą mi po głowie różne pomysły na zmiany u siebie

Spoko

13 minut temu, Kraft napisał:

Sporo masz tego wygłuszenia

No wlasnie ze nie. Globalnie na caly pokoj to nie jest za duzo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2022 o 14:27, Kraft napisał:

Sporo masz tego wygłuszenia.

Cofam to, co napisałem. Źle zinterpretowałem zdjęcie, które wrzucił @Mikelas76. Wziąłem te szare kwadraty za TV za ustroje z pianki, a to drewniana okładzina ścienna (sprawdzone organoleptycznie - opukałem;).

Przy okazji gratulacje dla kolegi Michała. Nie dość, że z głową ogarnął akustykę, to jeszcze jego ustroje bardzo ładnie wpisują się w wystój wnętrza - po prostu upiększają. Ktoś mniej zorientowany może nawet nie zwrócić uwagi, że są specjalnym wyposażeniem zadaniowym i wziąć je za ozdoby. Spore osiągnięcie i przykład do naśladowania.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki uprzejmości @Na Temat Audio słuchałem u siebie dwu Trigonów: Exxacta i Exxceeda. Oba ciekawe, z nich dwu, Exxceed ma lepszą kontrolę basu i ciekawszą (intensywniejszą) barwę. Poza tym - jak wiesz - Exxceed ma świetne wokale i jest bardzo szczegółowy. Jest to jakaś opcja. Gdyby jeszcze miał ciut więcej wypełnienia średnicy i mocniejszy wyższy bas, to bym się nie wahał. A tak - chętnie jeszcze posłucham jego konkurentów. Na razie mój wniosek jest taki, że czysta klasa D jednak nie dla mnie (za mało barwy). Nastawiam się na AB lub hybrydę D (końcówka mocy) z lampą lub tranzystorem w A (preamp). Drugi wniosek, to, że w pewnych aspektach mój Sol II jest diablo dobry i ciężko go jednoznacznie przebić pod różnymi względami naraz.

Mam następne typy do odsluchu, ale chwilowo jestem nad jeziorem i właśnie idę znów popływać. Woda - marzenie. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafał S napisał:

Gdyby jeszcze miał ciut więcej wypełnienia średnicy i mocniejszy wyższy bas, to bym się nie wahał

Oj tak. Dokładnie tego mi w nim brakowało. Zejście i niski basior - w punkt. Wysokie mega.

24 minuty temu, Rafał S napisał:

w pewnych aspektach mój Sol II jest diablo dobry i ciężko go jednoznacznie przebić pod różnymi względami naraz.

I Podejrzewam, że cokolwiek byś nie wypożyczył (przynajmniej w zakładanym przedziale cenowym) to tak niestety będzie :) Zawsze jest jakiś kompromis. Ale jest na to jedno, bardzo proste rozwiązanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Exxceed ma świetne wokale i jest bardzo szczegółowy. Jest to jakaś opcja. Gdyby jeszcze miał ciut więcej wypełnienia średnicy i mocniejszy wyższy bas, to bym się nie wahał. A tak - chętnie jeszcze posłucham jego konkurentów. Na razie mój wniosek jest taki, że czysta klasa D jednak nie dla mnie (za mało barwy). Nastawiam się na AB lub hybrydę D (końcówka mocy) z lampą lub tranzystorem w A (preamp). Drugi wniosek, to, że w pewnych aspektach mój Sol II jest diablo dobry i ciężko go jednoznacznie przebić pod różnymi względami naraz.

Ciekawe co byś powiedział na połączenie tego mojego hypexa sterowanego przez RME i te kolumienki ELACa unifcośtamcośtam :D

Coś mi się zdaje że to jednak jest audiofilianervosa ;) - zmiana by zmienić.

Daj znać jak będziesz SOLa wyrzucal przez okno - zerwę się z roboty i bydem łapać ;)

40 minut temu, lpomis napisał:

Ale jest na to jedno, bardzo proste rozwiązanie

Hegel + AP ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ciekawe co byś powiedział na połączenie tego mojego hypexa sterowanego przez RME

heh aktualnie też słucham hypexa nc252 z rme i może tak zostanie ;) 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Hegel + AP ? ;)

nie słyszałem takiego zestawienia ale mam wrażenie że łączymy podobne cechy... których może być już trochę w nadmiarze??? a może nie??? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

przecież miałeś się go pozbyć ?

tak, wisiał nawet trochę na olx... ale zmieniłem parę rzeczy - w tym volumio premium i zasilacz muzga do usbridge sig - gra to (sig) teraz zdecydowanie bardziej żywo i pasuje mi do całości z hypex bardziej niż kiedyś.

Cyrus gra jaśniej i może trochę bardziej zadziornie, ale oba grają dobrze na bardzo zbliżonym poziomie 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, J4Z napisał:

Co żeś wymyślił? Rzucić wszystko i jechać w Bieszczady? 😀 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Hegel + AP ? ;)

To proste. Wystarczy po prostu cieszyć się z tego co się ma i słuchać ulubionej muzyki. Tylko kurczę jeszcze nie wiem jak to się robi ;)

48 minut temu, marcinmarcin napisał:

nie słyszałem takiego zestawienia ale mam wrażenie że łączymy podobne cechy

Spoko, sam kiedyś myślałem, że Hegel gra ostro i jasno. Teraz uważam, że to wzmacniacz, który strasznie upraszcza górę. Poza tym jest dość gładki w przekazie.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fafniak napisał:

Nie oznacza dobrnięcia do jakiegoś wyimaginowanego ideału

To można różnie interpretować. :)Na wyjazd zabrałem córce mini-wieżę Panasonika (ona z kolei może przez dwa tyg. korzystać do woli z systemu w salonie). Cieszę się, jak świetnie to gra, bo wcześniej zabierałem na wakacje starszy i gorszy sprzęt, więc to awans. Ten bas! Ale wiem, że po powrocie apetyt na więcej wróci... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał S napisał:

To można różnie interpretować

No nie jestem tego taki pewny :)

1 godzinę temu, lpomis napisał:

To proste. Wystarczy po prostu cieszyć się z tego co się ma i słuchać ulubionej muzyki

To zostało napisane w kontekście twoich poszukiwań. Dla mnie oznacza to radę : posłuchaj po prostu twojej muzyki ulubionej, na tym co masz!

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Tylko kurczę jeszcze nie wiem jak to się robi ;)

A to jest dopiskiem - cholera sam nie wiem jak to zrobić bo cały czas ciągnie mnie do ulepszania tego co mam.

 

Ja odebrałem to na zasadzie że najprostsze wyjście - ciesz sie muzyką bez "zadziora" - można lepiej 

Nie trzeba brnąć dalej

13 minut temu, Rafał S napisał:

Ale wiem, że po powrocie apetyt na więcej wróci... ;)

Czyli nie potrafisz cieszyc sie tym co masz :)

Ale to co miał na myśli @lpomis, tylko on może wyjaśnić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cichą nadzieję, że za jakieś 10 lat wszyscy tu jeszcze będziemy w niegorszym zdrowiu niż teraz i wtedy będziemy się już tylko cieszyć naszymi mozolnie budowanymi systemami. Wojtek będzie miał już siwą brodę i dalej będzie cisnął na Heglu i AP. Rafał kupi Trigona i będzie się upajał jego wysokimi tonami a Seba zostanie wierny swojemu obecnemu systemowi chyba, że dziadek Marantz dokończy żywota.  Kaczadupa już ze słusznym tatowym brzuchem dalej będzie pisał w dziale nasze testy szukając wzmacniacza idealnego... Ehhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczadupa napisał:

Seba zostanie wierny swojemu obecnemu systemowi chyba, że dziadek Marantz dokończy żywota.  

Prędzej woda w bałtyku wyschnie, niż mój marantz zdechnie 😝

 

16 minut temu, kaczadupa napisał:

 Kaczadupa już ze słusznym tatowym brzuchem dalej będzie pisał w dziale nasze testy szukając wzmacniacza idealnego... 

Na to też jest rada. Sport, sport, sport. Niestety, metabolizm po czterdziestce się zmienia, kondycja siada. Ja na szczęście uwielbiam sporty walki i raz, że mogę rozładować emocje na sali treningowej zamiast na forum, a dwa - dobrze się przy tym bawię a i kilogramów niepotrzebnych nie przybywa🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...