Skocz do zawartości

Wprowadzamy system ostrzeżeń


Recommended Posts

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

Każdy dostrzegał pewne działania i zamiary powrotu banity

Niezmiennie bawi mnie sytuacja gdy "nasze" nastawienie do interlokutora powoduje powstanie filtra intencjonalnego :D dzięki któremu każda wypowiedź jegomościa odbieramy "zgodnie z filtrem".

Czasem dotyczy to całych grup ludzi.

Ale ja w innej sprawie

Co stało się z opcją nadzoru/akceptacji wypowiedzi przez moderatora?

@Redakcja AUDIO @MariuszZ @RoRo ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kraft napisał:

Myślę, że system punktów karnych możemy odłożyć ad acta. Obserwując to, co działo się na forum w ostatnim czasie widać, że powstał właściwie w jednym celu - pozbycia się z forum konkretnego użytkownika. To się już dokonało, więc... tyle w temacie.

"Konkretny użytkownik" dostał bana wcześniej, niż został wprowadzony system punktów karnych.
A poza tym - wielokrotnie prosiliśmy o bardziej wyważone wypowiedzi i by był spokój na Forum. 
To, że parę osób jest wyraźnie zainteresowanych wszelkiego typu "bijatykami" i dokładaniem adwersarzowi chyba widać...

Zaś żeby się kogoś pozbyć (a dokładniej - wykluczyć z Forum), to nie były i nie są potrzebne punkty.

Szkoda, że nie zauważasz (albo nie chcesz zauważyć), że działalność TomkaN spowodowała, że kilku doświadczonych użytkowników opuściło to Forum. Nie chodzi tu o to, czy kable słychać czy nie - ale o to, że TomekN często rozwalał dyskusje i wtrącał się w sporo wątków.
Od razu dodam, że nie neguję faktu, że w wielu wątkach (zazwyczaj wtedy, gdy nie wciskał innym na siłę  swego "kablosceptycyzmu") Jego wypowiedzi wiele wnosiły do tematu 

 

Fafniak - na odpowiedź na Twoje pytanie "Co stało się z opcją nadzoru/akceptacji wypowiedzi przez moderatora?" musimy poczekać na Olę....

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kraft napisał:

Obserwując to, co działo się na forum w ostatnim czasie widać, że powstał właściwie w jednym celu - pozbycia się z forum konkretnego użytkownika.

Nie sądzę by ktokolwiek , cokolwiek miał do użytkownika , Za to forma przedstawiania zagadnień / nie same tematy/ była nie do przyjęcia. Tu chodziło o pozbycie się takiej toksycznej narracji i nic więcej. Być może opuścił nas drugi Dalajlama , nie wiem , ale wiem , że decyzja była słuszna. Oportunizm czasem nawet jest zdrowy , ale ma pewne granice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że to jest forum audiofilskie (to nie jest mój wymysł tylko zdanie Pani Aleksandry).
Ci co nie mają audiofilskiego zdania muszą albo siedzieć cicho albo nie negować zdania audiofilów.
No bo przecież nie można wyrażać własnego zdania na temat zakupu podstawek na kable albo sensu kupowania kabli za milion.
Oczywiście, że forma wyrazu też ma znaczenie. Pewnych rzeczy nie da się bronić.
Pytanie tylko dlaczego niektórzy audiofile mogą więcej? Ile ich wycieczek osobistych nie kończyło się banami? Ten temat jest tego idealnym przykładem: Kierunkowość kabli - hit czy kit vel mit?

Jak tak to ma wyglądać to postawcie sprawę jasno. Napiszcie na banerze u góry: FORUM AUDIOFILSKIE.

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie jeden moderator, w dodatku taki, który uczestniczy często w tych burzliwych tematach, przez co według mnie nie jest do końca obiektywny, to zdecydowanie za mało, bo po prostu ma za dużo roboty. Napisałem jeden, bo rzadko kiedy wpada ktoś do pomocy. Poza tym stwierdził, że podejmuje jednoosobową decyzję, a potem okazuje się, że jednak nie była jednoosobowa, to jak jest? Akurat zgadzam się z tym, że Tomek w kilku wątkach prowokował, a po powrocie z bana za dużo, ale lubiłem go czytać i często się zgadzałem. Dziwnie jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RoRo napisał:

A poza tym - wielokrotnie prosiliśmy o bardziej wyważone wypowiedzi i by był spokój na Forum. 

A to wypowiedzi nie były wyważone? Od dłuższego czasu widać poprawę u użytkowników forum. 

Kiedyś było tak że wysmiewano sie wzajemnie np. Memami. Obecnie juz rozmowy sa poważne bez "docinek". 

Ale wciąż jest jeden problem. Boli gdy uderzają Kluczowe Pytania! Tyle w temacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eMBe napisał:

No to powodzenia w egzekwowaniu tego punktu. Serio. Poleci mnóstwo banów. Prawda?

Nie, ponieważ wszystko jest "po uważaniu"

Temat kabli jest tematem zapalnym ale tylko gdy pomiarowcy go zakładają. W innym wypadku jest ok. 

Podobnie jest z tematem covidowym i gwiazdkowym

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga offtop.

Opowiem wam bajkę. Na leśnej polanie przez długie lata dorastał piękny modrzew. Ptaki, które chroniły się przed Słońcem i wiatrem wśród jego konarów wiły gniazda, a ćwierkając dzieliły się leśnymi plotkami. Wytworzyła się ptasia oaza.  Czasami wśród gałęzi wiewiórka była gościem. Szukając szyszek przyglądała się ptaszynom niewiele rozumiejąc o czym ćwierkają. Raz nawet cisnęła szyszką w chudego wróbla co świergolił coś o szumie wiatru. Nie bardzo rozumiała i trochę ją to irytowało i złościło.

Głupie wroble szeptała. Co one o szumie wiedzą skoro uszu nie mają. Zatrzymując się tylko na chwilę nie wdawała się w dyskusję bo ćwierkanie nie za dobrze jej wychodziło. Dziwny ten ptasi śpiew. 

Pewnego razu wiewióra wybrała się na modrzew po parę szyszek ale już z daleka słyszała straszne poruszenie wśród gałęzi. Co się tam dzieje? Szyszki pospadały, igły mniej zielone, ptactwo przerażone. Co? Jaki kornik? Kornik drąży tunele w pniu i gałęziach? Przecież nic wam nie zrobi taki mały szkodnik. Co? Dzięcioł przyleciał i obstukuje dziobem wszystko? Połowa ptaszków odleciała? Przez dzięcioła czy kornika? Jak to zjadł kornika? Mam nadzieję, że modrzew przeżyje. Macie najlepsze szyszki w okolicy. O kornika się nie martwcie, przylecą następne drążyć tunele. One lubią drążyć. Nic ich nie powstrzyma bo taka ich natura, a z Dzięciołem to sobie pogadam żeby mi szyszek na ziemię nie zrzucał. Tak naprawdę to lubię tu na wasze ploteczki wpadać mimo, że niewiele z tego waszego świergolenia rozumię. 

Morał? 

Na drzewie jest miejsce dla każdego ale tak naprawdę tylko Dzięcioł lubi Kornika. Kornik lubi drewno, Wiewiórka szyszki, a Wróble Dzięcioła. Ważne żeby nie drążyć za mocno tuneli bo jak modrzew uschnie to bajka się skończy 😉

PS. Skończcie już te trele o mojej decyzji. Punkty na razie zostają. Jednorazowe decyzje o wykluczeniach są i będą ale zapewniam, że nie są spontaniczne mimo, że tak może to z zewnątrz wyglądać. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam, że jest to forum audiofilskie, a nie pomiarowe, że na każdy test składają się i odsłuch i laboratorium. Wszystkie te wypowiedzi mają swój kontekst.

Decyzja o zablokowaniu konta Tomka została wykonana ręką Mariusza, ale rozmawialiśmy o problemie wokół naszego forumowego kolegi od dawna. Została podjęta bynajmniej NIE dlatego, że nie wolno na forum AUDIO wyrażać opinii niezgodnej z linią, bo tej NIE MA. Napisałam o tym w innym wątku i nie będę się powtarzać.

Gdyby na forum panowała cenzura, niejeden z Was nie mógłby już się w dyskusjach udzielać. 

Pozdrawiam,
Ola

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2022 o 22:40, J4Z napisał:

W temacie pkt za offtop zalecam wstrzemięźliwość, bo zaraz poleci całe forum. :D Kiedy dyskusja rozwija się w ciekawym kierunku i jest spokój, myślę że można, a nawet wypada, przymknąć oko.

To jest podsumowanie tak naprawdę tych nowych zasad. Wszystko spina jeden wyraz: interpretacja.
A kto interpretuje?

P.S. Offtopy masę tematów zamieniły w śmietnik gdzie tak naprawdę nie wiadomo co jest co.
P.S.2. Żeby nie było, że tylko krytykuję. Dodajcie checkbox: Offtopic przy tworzeniu odpowiedzi. Taki post miałby z automatu np. inne tło. Przynajmniej będzie się dało szybciej takie posty pomijać w temacie próbując dowiedzieć się czegoś sensownego (w temacie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2022 o 09:58, no_i_fajnie napisał:

A według mnie jeden moderator, w dodatku taki, który uczestniczy często w tych burzliwych tematach, przez co według mnie nie jest do końca obiektywny, to zdecydowanie za mało, bo po prostu ma za dużo roboty. Napisałem jeden, bo rzadko kiedy wpada ktoś do pomocy. Poza tym stwierdził, że podejmuje jednoosobową decyzję, a potem okazuje się, że jednak nie była jednoosobowa, to jak jest? Akurat zgadzam się z tym, że Tomek w kilku wątkach prowokował, a po powrocie z bana za dużo, ale lubiłem go czytać i często się zgadzałem. Dziwnie jest ;)

Dziwnie jest? Raczej jest teraz trochę spokojniej i bardziej normalnie, choć niektórzy nadal lubią komuś dołożyć....
Jak widać ban potrafi uspokoić resztę towarzystwa.

Według Ciebie: gdy moderator wypowiada się w burzliwych tematach to źle, gdy się mało wypowiada i jest mniej widoczny to źle. Jak widać dogodzić wszystkim się nie da... i nie zamierzamy.
Im będzie spokojniej, tym moderatorzy i administrator  będą mieli mniej roboty i będzie mniej widoczna ich działalność na Forum.

Punkty punktami - ale powyżej "10" jest jeszcze ban na stałe i to by było na tyle.

Pozdrawiam
PS. Poza tym odnośnie OffTopów to dajemy pewną swobodę i od razu nie karzemy użytkowników za pierwsze przewinienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygaśnie dzięki temu na pewno aktywność niektórych. Na pewno moja, bo jeśli

Dnia 15.07.2022 o 12:35, Redakcja AUDIO napisał:

jest to forum audiofilskie, a nie pomiarowe

to ja nie mam czego tu za bardzo szukać. Nie za bardzo mnie obchodzi audiofil który twierdzi że odsłuch jest najważniejszy a pomiary są tylko dodatkiem. Uważam że mam prawo budować system inaczej, zaczynając od pomiarów i "z kalkulatorem w ręce" oraz korzystając z bardzo dużego doświadczenia instalatorskiego członka mojej najbliższej rodziny. Odsłuch będzie tylko wynikową tego co z wielką dbałością i zaangażowaniem wybuduję/wybudowałem od podstaw. Jak ja mam wobec powyższego być aktywnym? Administracja wyrażając taki pogląd uniemożliwia mi bezstresowe udzielanie się tutaj, bo będę się narażał o nieprawilne podejście do mojej pasji. Mój system, moja zabawa. Wasze forum, Wasz cyrk, ale -niestety- nie moje małpki.

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Niesamowite co sie dzieje 😱

Wyjęli bazukę na muchę, to teraz będę zbierać trupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Niesamowite co sie dzieje 😱

Ps: dostałem info iż posiadam 7pkt. Które nigdy nie wygasą. :(

Właśnie Mariusz udzielił odpowiedzi na moje pytanie o punkty przydzielone tobie. Szczerze mówiąc, nie wiem co powiedzieć. 😆

Zastanawiam się nad tym jak bardzo te całe zmiany poszły w kierunku który opisywałem wcześniej/przewidywałem. 

Twoja wypowiedź została potraktowana jako zapalnik. Choć była czymś kompletnie oderwanym od "awanturkoofftopu"

Mało tego, była w temacie!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Administracja wyrażając taki pogląd uniemożliwia mi bezstresowe udzielanie się tutaj, bo będę się narażał o nieprawilne podejście do mojej pasji. Mój system, moja zabawa. Wasze forum, Wasz cyrk, ale -niestety- nie moje małpki.

Mam wrażenie, że nie rozumiesz przesłania Administracji. Ja też jestem pomiarowcem i chętnie przeglądam ASR. Nie przeszkadza mi to utrzymywać balansu pomiędzy pomiarami, które sam czasami prowadzę, a korzystaniem i preferowaniem słuchu. 

Nikt nikomu nie broni korzystać z pomiarów i na tej podstawie budować system audio, a tym bardziej dyskredytować takich osób. Na forum audiofilskim jest miejsce dla każdego ale nie ma miejsca dla osób prowadzących swoistą "krucjatę" wtykając w każdy temat wyższość pomiarów, ślepych testów ponad wrażenia słuchowe. Te przejawy hipokryzji poniekąd są przyczynkiem do licznych forumowych awantur i na to nie ma zgody. Nawet te osoby dla których pomiar jest wyznacznikiem jakości ostatecznie "słuchają" muzyki na wybranym sprzęcie. Powtarzam. Słuchają.

Udzielaj się bez stresu ale stosuj się do niepisanej zasady "Stop nachalnym zachowaniom zmierzającym do zdyskredytowania jednej ze stron dyskusji poprzez uporczywe wciskanie swoich idei i "prawd objawionych"".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...