Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

@Adi777 - nie miałem na uwadze sąsiadki, tylko złodziei usiłujących okraść Cię z tego na co zapracowałeś ciężką pracą.  Zdarzyło mi się kilkakrotnie w czasie trwania budowy, a i później , po zasiedleniu, też czasem. Ostatnio np o 4 w nocy, przez przypadek, zauważyłem, że z mojego garażu położonego 6 metrów na przeciw okna  kuchennego, wyjeżdza mój rower obładowany wieloma rzeczami znajdującymi się w garażu. W trakcie budowy  moją budowę, w podobny sposób opuściła betoniarka, wyciąg budowlany, rury PCV, kable elektryczne i wiele innych rzeczy. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rega napisał:

nie miałem na uwadze sąsiadki, tylko złodziei usiłujących okraść Cię

Wiem 🤣

26 minut temu, Rega napisał:

W trakcie budowy  moją budowę, w podobny sposób opuściła betoniarka, wyciąg budowlany, rury PCV, kable elektryczne i wiele innych rzeczy. 

U mnie na razie bez takich cyrków. Mam nadzieję, że tak zostanie do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777Życzę Ci tego. I obyś się nigdy nie dowiedział jak bardzo boli strata rzeczy przeznaczonych do wbudowania lub zamontowania w nowopowstającym domu. A dla porównania cen to betoniarka , którą mi skradziono kosztowała równowartość moich sześciomięsięcznych zarobków. Pomijając fakt, że była wtedy prawie niemożliwa do zdobycia.

@gienas - no niestety, wyprowadzający (młody człowiek -27 lat) ten rower nie wziął pod uwagę faktu, ze po następnych kilkunastu sekundach będzie leżał obezwładniony i oczekiwał na przyjazd policji. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam - przez kilkanaście lat miałem sklep, okradany wielokrotnie. Zawsze włączał się alarm, ale NIGDY NIKT NIC NIE WIDZIAŁ. Najblizszy blok z czterema mieszkaniami i oknami wychodzącymi na sklep znajdował się 20 metrów po drugiej stronie ulicy. Alarm był za cichy??? Choć jak sprawdzałem to obok tego bloku dżwięk był bardzo dobrze słyszalny. A może mieli bardzo dobrze wyciszone okna (choć stare, drewniane ze Stolbudu, z dziurami przez które wchodził palec).🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błonia krakowskie , jeździłem na rolkach , widzę buczący samochód z otwartymi drzwiami , zrobiłem rundkę , nadal , to przystanąłem zadzwoniłem na policję , przyjechali po 20 minutach przyjmując zgłoszenie , postali 15 minut , zamknęli drzwi i pojechali :D 

~200 osobom nie przeszkadzało wycie oraz widok otwartych drzwi = ktoś próbował ukraść auto ale się spłoszył i uciekł ... i tak to jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oportunistyczna postawa jest, niestety, bardzo charakterystyczna dla Polaków. Związana jest z pozostałościami po poprzednim systemie i wrodzoną niechęcią do policji, gdzie każda współpraca z policją uważana była za kolaborację z SB. Jednakże czas byłoby zmienić zachowania bo jęsli takiego oportunistę spotka podobna sytuacja to ma on wielkie pretensje do otoczenia o zachowanie takie, którego sam był wcześniej przykładem.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój remont nie może wyjść z etapu brudnego. Założyłem podtynki i większość hydrauliki. Poszło by szybciej gdybym się nie uparł na wkucie podtynku który ma 8 cm w ściankę działową 10 cm. W projekcie miała być dołożona ścianka z GK 5 cm. i za nią rury oraz wspomniane podtynki. Wiązało by się to z pomniejszeniem łazienki właśnie o te 5 cm na szerokości. I tak musiałbym wykuć 3 cm. Jak już zacząłem rzeźbić to stwierdziłem , że trzy a osiem to pewnie niewielka różnica :) Udało się. Co prawda w dwóch miejscach tam gdzie były kable ścianka od strony sypialni odskoczyła , ale dzisiaj zagipsowałem i jest ok. Powiem tak. Dumny jestem z siebie :) 

Wodomierze przełożone na drugą stronę szachtu , elektryka się klaruje / ta ilość gniazdek nad miejscem na pralkę to już ......żona :)  

IMG_0086.JPG

IMG_0083.JPG

IMG_0085.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bebop napisał:

Wprowadzilem się w zeszłym roku i  cholera  wie od czego zacząć bo każdy chce coś innego. 

Każdemu do łapki młotek i przecinak i niech jadą ;)

 

 

Zaznacz tylko nośne ściany coby tam ostrożniej :D

 

 

edit:

@Grzesiek202 znaki przestankowe są, ortografia w porządku, gramatyka też ok - no nie ma się do czego przywalić ;)

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Asia napisał:

Zacznij już może projektować listwę z odpowiednim IP

Nie stać mnie :) 

Dzisiaj byłem zamówić kabinę narożną , czyli dwie szyby z drzwiczkami. Jedna szyba z wycięciem na półeczkę , każdy szklarz to zrobi bez problemu. Przygotowałem się, zrobiłem projekt , zwymiarowałem elegancko na papierze milimetrowym. Wchodzę i mówię , że chcę zamówić kabinkę 800 x 1060 x 2100 , szkło 8 mm , hartowane z powłoką nie musi być optiwhite. Panienka, która siedziała za biurkiem spojrzała na mnie jak na insekta , bo właśnie była w połowie omawiania przez telefon kreacji na ślub koleżanki. Poczekałem 10 minut aż skończy po czym zacząłem od początku , że ja po tą kabinę 800 x ...... Dziewczę wzięło ode mnie mój projekt i pyta się jakie wymiary całkowite. Grzecznie odpowiedziałem , że są podane na tej kartce co tą dzierży w dłoni. Po minie widziałem , że jest zniesmaczona i zbulwersowana moją bezczelnością.  Aby nie psuć jej dnia znowu wyrecytowałem 800 x ....... Wbiła coś w komputer i powiada 5 500. Zapytałem grzecznie , że wolałbym, aby podawała w złotówkach , bo nie znam kursu rupii. Było to niestety w PLN , ale to nie nie koniec. Zapytała mnie się , czy kabinkę sam sobie od nich odbiorę i zamontuje , bo ta cena tego nie obejmuje. A w ogóle to żebym jej podpisał oświadczenie , że firma nie bierze odpowiedzialności za nic. Zapytałem a kiedy bierze ? Ano wyrecytowała , bierze wtedy jak zrobi pomiar i zamontuje i że to kosztuje dodatkowo 1 tys. Potem zauważyłem wysiłek myślenia na jej twarzy i wypaliła rozpromieniona " a jak z wniesieniem to jeszcze 400 zł ". Podliczyłem sobie w pamięci i wyszło mi , że za dwie tafle szkła mieszczące się w standardowym wymiarze zapłacę  6 900 zł. A, że trochę w tym siedzę , zapytałem skąd ta cena ? I tutaj usłyszałem , że Oni mają swoje szkło , sami hartują itd. Na moje pytanie gdzie znajduje się firmowa huta szkła nie uzyskałem odpowiedzi , a szkoda bo znam wszystkie . Powiem tak , wiedziałem , że budowlanka odpłynęła , że odrealniła się cenowo jakieś trzy lata temu , ale nie przypuszczałem , że co poniektórzy nadal tkwią w tamtych czasach.

Wysłałem do pierwszej firmy w Łodzi jaką znalazłem w necie zapytanie wraz z projektem i cena im wyszła ze wszystkim 3 850 brutto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny odcinek relacji z remontu. Wchodzimy w fazę " coś już widać ".

To już nie moje dzieło. Pan Edzio , który kładzie płytki jest niesamowity. Po prostu nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Machnąłem się na wymiarze ościeżnicy / drzwi będą bez górnej belki / o pół cm. Tolerancja w tych drzwiach to 3 mm , bo taka szczelina jest między skrzydłem, a końcem ościeżnicy. Na górze betonowe nadproże , bo to ściana nośna . Miałem obniżyć skrzydło ale nim się zorientowałem Pan Edzio skuł beton i jest elegancko :) Jak na razie nic nie runęło :) 

IMG_0136.JPG

IMG_0137.JPG

IMG_0138.JPG

IMG_0141.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...