Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

30 minut temu, sonique napisał:

Ja się na nich tak „zawziąłem”, że grosza złamanego ode mnie nie dostaną.

Moja chałupa przed remontem nie widziała fachowca przez 27 lat , ogarniałem wszystko. Teraz jednak , gdy mam spory zakres prac , wchodzi w grę czysta kalkulacja. Nikt mi nie da 4-miesięcznego urlopu. A tyle sam bym dłubał. Po drugie przełożenie moich zarobków na to, co muszę wydać na pensję wykonawcy. I tak wyszło dobrze. Nie wziąłem typowej ekipy , a znam kilka i nawet z nimi zawodowo współpracuje. Nie to żeby się nie podjęli , po prostu zadecydowała ekonomia. Ceny jakie podawali to od 1200 do 1700 zł.m2 robocizna, bez materiałów. Trochę się nie dziwię , jak wchodzi na robotę trzech ludzi to każdy z nich musi zarobić . Właściciel też coś z tego musi mieć , choćby zwrot za narzędzia , podatek , zus itd. Poszedłem na kompromis , dłubie przesympatyczny starszy Pan , ja wziąłem na siebie wszelkie burzenie ścian , wynoszenie gruzu , kucie , wnoszenie płytek , dostarczanie cięższych materiałów. Drobiazgi kupuje sam. Jest taniej choć zdaje sobie sprawę , że będzie dłużej. Nie żałuję tej decyzji patrząc na precyzje wykonania , przemyślana rozwiązania, zmiany w projekcie na moją korzyść nawet wówczas jak wymagają od niego większej ilości pracy.

Jednym słowem , tam gdzie ja już bym odpuścił , bo nie będzie widać , czy wkleiłbym płytę g-k , by wyrównać , Pan Edzio tłumaczy mi , że tak być nie może i On mi to zrobi w tynku :) Bo wiesz , mówi , to nie ważne , że nie widać ,ale ja będę wiedział , że tam schrzaniłem :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tomek4446 napisał:

Jednym słowem , tam gdzie ja już bym odpuścił , bo nie będzie widać , czy wkleiłbym płytę g-k , by wyrównać , Pan Edzio tłumaczy mi , że tak być nie może i On mi to zrobi w tynku :) Bo wiesz , mówi , to nie ważne , że nie widać ,ale ja będę wiedział , że tam schrzaniłem :) 

No i o takich fachowców warto dbać, jak i robić im dobra reklamę czyt. Polecać innym. 👍

Szacun dla Pana Edzia👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

No cóż , współczuję :) Ale działaj. A jak tam domek , na jakim etapie ?

Materiały już zamówiłem, także niedługo zacznę. Budowa czeka na tynkarza. Załatwiłem innego, ma przyjechać policzyć metry i w przeciągu 2 tygodni będzie działać, a przynajmniej tak powiedział.

Niska stawka, 36 zł za metr cementowo-wapiennego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi777 napisał:

Niska stawka, 36 zł za metr cementowo-wapiennego.

Jeszcze trzy lata temu , można było się sugerować stawkami , pod kątem oceny fachowości wykonawcy. Tj. niska stawka , gość nie ma roboty , gdzie znalezienie ekipy graniczyło z cudem i zapalała się czerwona lamka. Obecnie to już o niczym nie świadczy. Budowlanka siadła i po prostu jest więcej wykonawców na rynku. Pan Edzio , czyli mój wykonawca nie "zdziera ze mnie skóry" , jest o 30% tańszy niż najtańsza znajoma ekipa , a nie zamieniłbym go na nikogo. 

Też mam w chałupie tynki cementowo - wapienne. Nic się nie sypie , każdy obrazek powiesisz bez obawy , że kołek wypadnie, ale robienie w tym bruzd na kable to dramat. Twarde dziadostwo niesamowicie. Ale , cóż , coś za coś :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Też mam w chałupie tynki cementowo - wapienne. Nic się nie sypie , każdy obrazek powiesisz bez obawy , że kołek wypadnie, ale robienie w tym bruzd na kable to dramat. Twarde dziadostwo niesamowicie. Ale , cóż , coś za coś :) 

 

No tak, są twardsze. Jakiś czas temu myślałem o tynkach cementowo-wapiennych z piaskiem kwarcowym, bez szpachlowania, ale nie mogłem znaleźć takich ekip w mojej okolicy. Ciekawe, jak to wygląda. Nie chodziło mi o oszczędności, bo szpachlowania dużo nie będzie, bardziej o inną fakturę ściany, żeby było coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo rzeczy robię własnoręcznie. Stolik z którego jestem bardzo zadowolony. Jeszcze wyszlifuje blat na lustro. Ale to za jakieś 2 tyg, jak lakier stwardnieje.

20230713_203303.jpg

20230713_203525.jpg

20230713_203320.jpg

Materiał to gałąź orzecha, wyszlifowana, lakierowana 10 warstw. Nogi Allegro :). 

Wzór na blacie naturalny. Narysowany przez szkodniki drewna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audiowit napisał:

Ostatnio dużo rzeczy robię własnoręcznie.

A ja myślalem, że Napoleona opróżniasz własnoręcznie😉🤣. Stolik, nic trudnego, ale opróżnić butelkę własnoręcznie, a własciwie własnoustnie to trochę większy wysiłek🤣. Zarty, oczywiście.

PS zamiast lakierować, proponuję uzyć cienkowarstwowej żywicy. Efekt będzie duuuużo lepszy.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za remont pokoju.

Musiałem usunąć starą farbę, zagruntować powierzchnię, i przeszpachlować. Jutro drugi raz gips, tylko cieniej, malowanie sufitu, i może coś jeszcze mi się uda zrobić. Dzisiaj mam już dosyć. Od 2 rano w pracy, do 18 z remontem, z przerwą na zakupy w budowlanym ;)

20230712_150113.jpg

20230712_150140.jpg

20230714_155352.jpg

20230714_155503.jpg

20230714_170745.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adi777 napisał:

Tylko jeden pokój, mały, bo 12 m2, a ile pracy.

Te małe są najgorsze. Jak robisz " metry" to raz , że widać szybciej efekt , dwa , że masz mniej kombinacji z docinkami itp. 

Szacun , że Ci się chce. Ja od 99%% znajomych słyszę, że jak remont to musi być EKIPA. A zaraz potem słyszę płacz, ile ta EKIPA kosztuje i dlaczego skoro to tylko parę metrów kwadratowych do remontu. :) 

U mnie mam wrażenie , że zwolniło. Wiem , że to złudne , bo teraz wchodzimy z P. Edziem w detale a to jest cholernie czasochłonne. Wyprowadzanie kątów , obróbka ościeżnic , poziomy przy przejściach podług i takie tam pierdoły. Szybko , tego nie da rady zrobić i oczywiście wszystko musi schnąć .

Taka ciekawostka. Pan Edzio spojrzał na rurę gazową w kuchni i stwierdził , że będzie przeszkadzała w zamontowaniu zmywarki , bo za bardzo odstaje od ściany. Ok. mówię , skombinuje jakiegoś gazownika i przełoży. Pan Edzio spojrzał na mnie jak na kosmitę i powiada , po co gazownik ? Bo to GAZ mówię. Eeetam , słyszę , dognie się. Panie Edziu , ale to prawie 4 cm mówię i powtarzam , to GAZ. Na odchodne usłyszałem , że ten gaz to tylko taka sugestia :) Na drugi dzień , jak przyszedłem , po robocie do chałupy , rura już był przy samiutkiej ścianie :) A , nie róbcie tego sami w domu :) 

IMG_0231.JPG

IMG_0233.JPG

IMG_0234.JPG

IMG_0236.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Szacun , że Ci się chce.

No, nie wyobrażam sobie brać ekipy do takiego remontu. Raz, że by skasowali porządnie, a sam to mogę zrobić przyzwoicie, a dwa, że to nie moje mieszkanie, tylko wynajmowane.

Ściana z drzwiami pyknięta na gotowo, druga na raz. Jeszcze trochę zostało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału zbliżam się do końca remontu. Ściany i sufit ogarnięte, do pomalowania jeszcze grzejnik, i muszę położyć silikon między szybę, a ramę okienną, bo jest nieładna szpara. Kupić wykładzinę, lampę, łóżko, i kilka innych rzeczy. 

 

20230721_174042.jpg

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2023 o 20:09, audiowit napisał:

Ostatnio dużo rzeczy robię własnoręcznie. Stolik z którego jestem bardzo zadowolony. Jeszcze wyszlifuje blat na lustro. Ale to za jakieś 2 tyg, jak lakier stwardnieje.

 Audiowit, czy próbowałeś komponować takie rzeczy (drewno i cokolwiek) z żywicą epoksydową? Widziałem ludzie robią piękne rzeczy. 

19 minut temu, Adi777 napisał:

Pomału zbliżam się do końca remontu.

Mieszkasz w Chinach? Nawet nie próbuj oszukać bo widzę las bambusowy za oknem 😉

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2023 o 13:40, Rega napisał:

A może ktoś z forumowiczów ma to drzewo i wie jak ono zachowuje się w naszym klimacie oraz jak się nim zajmować.

Będąc w kolejnym ogrodniczym z żoną natknąłem się na znajomo wyglądające drzewko,

a więc sprzedają Araucarię w Polsce, bo podobno wytrzymuje nawet do 20 stopni mrozu, warunek to niezbyt wietrzna i wilgotna zima, na pomorzu morze się to udać…

74633968-84A7-43B6-828B-1847DB381880.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

 Audiowit, czy próbowałeś komponować takie rzeczy (drewno i cokolwiek) z żywicą epoksydową? Widziałem ludzie robią piękne rzeczy.  😉

Mam 3 stoliki zrobione drewno + żywica. Ale to mam robione przez znajomego stolarza. Nogi też nie są kupowane tylko spawane ze stali wysokiej jakości.

Stoliki z żywicą są, obawiam się krzykiem jednego sezonu niemniej skusiłem się na takowe, bo po prostu mi się podobają.

Gdybym natomiast robił stół, to byłby z jednego kawałka pnia. Obecny jest w zupełnie innym stylu i nie ma nic wspólnego z drewnem, a jest bardzo ładny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Audiowit, czy próbowałeś komponować takie rzeczy (drewno i cokolwiek) z żywicą epoksydową? Widziałem ludzie robią piękne rzeczy. 

Stoły 😀😀😀 Marzy mi się taki. Cudnie to wygląda. Kuzyn sobie taki zrobił.

W Chinach? Nie, w chińskiej dzielnicy w Holandii 😄

PS Jestem hodowcą pand wielkich 😁

Grzejnik pomalowany 😁

 

20230722_225329.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urodziny w tym roku dostałem test DNA Ancestry. 

https://www.ancestry.co.uk/c/dna/ancestry-dna-ethnicity-estimate-update?_gl=1*1wv9m3p*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjwn_OlBhDhARIsAG2y6zMSnRQVvXoiEXRpLLCUZ7ZjsVj9TVd52ubxlbJaHYgxxEoin7Qn9LQaAtaWEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Bardzo fajna rzecz, poza pochodzeniem etnicznym jest dużo ciekawych informacji do poczytania, historia społeczności i migracji a także dalecy kuzyni mieszkający obecnie  w całym świecie (można się z nimi kontaktować).

Mnie wyszło, że etnicznie jestem -

84% - Eastern Europe / Northeast Poland / Łódź Province & Surrounding Area

8% - Baltics

5% - Germanic Europe

2% - Norway

1% - Jewish

🙈🙈🙈 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...