Skocz do zawartości

NEAT PETITE CLASSIC


kaczadupa

Recommended Posts

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Wiem, że tanie głośniki potrafią świetnie brzmieć, ale czy niektórzy producenci nie przesadzają jednak z cenami opartych na nich kolumn.

Jeśli cena niekoniecznie idzie w parze z jakością, to w sumie jakie ma to znaczenie?

Na przykład Dutch & Dutch albo Kii Three. Nie są tanie, a brzmią naprawdę dobrze. Dobrze oceniane przez prasę - tę bardziej obiektywną, jak i słuchaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Można pomyśleć o wypożyczeniu. 

Adam, to wcale nie jest głupi pomysł. Myślę, że SN3 to może być to, czego M1 Classic potrzebują. Pod względem tonalnym (i jakości prądu ;) ) powinno być lepiej niż z moim Haiku czy Marantzem. Wszystko czego mi brakowało w brzmieniu M1, może wnieść Twój piec i pomieszczenie. Może się skusisz? 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Nie doprecyzowałem w moim ostatnim komentarzu. Nie są tanie, ale są na stosunkowo tanich przetwornikach, a brzmią dobrze, są chwalone i polecane.

"Jeśli cena niekoniecznie idzie w parze z jakością, to w sumie jakie ma to znaczenie?" - tutaj mi chodzi o niską, stosunkowo niską cenę przetworników, gdzie cały projekt ma ręce i nogi. Inżynieria, know-how, to są chyba ważniejsze rzeczy od drogich głośników. Zresztą, kto powiedział, że droższe przetworniki=lepsze?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 7.12.2022 o 13:44, Kraft napisał:

Czyżby głośnik SB Acoustics znowu zachwycił? I to tani, za ok. 250 zł (moim zdaniem ta firma robi fenomenalne przetworniki). Tweeter też tani, jakieś 150 zł. No i rodzi się odwieczne pytanie - skąd tak wysoka cena (chyba z 12 000 zł)? Przecież obudowa luksusem też nie ocieka.

Od dawna powtarzam, ze do pewnego pulapu cenowego jeszcze jakosc idzie w gore, ale dalej to zaczyna sie: ladna stolarka, wymyslne ksztalty, zaoblenia, no i pozycjonowanie cenowe, poczucie prestizu dla klienta z grubym portfelem. A dzwiek niekoniecznie. Inny owszem, ale czy lepszy? Kazda kolumna gra inaczej i to kwestia gustu, a nie "lepszosci" 

Marze i pozycjonowanie cenowe swoich produktow maja tworzyc otoczke luksusu i tego, ze produkt jest lepszy. 

Po samym forum widac ile jest wpisow, z ktorych wynika, ze cena = jakosc dzwieku. Producenci tylko z tego korzystaja. Ludzie lubia byc "dymani". :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zolt napisał:

Ludzie lubia byc "dymani". :)

Nie wiem czego doświadczyłeś w życiu i nie bardzo mnie to interesuje ale mam serdeczną prośbę...

Jest specjalny wątek na forum, gdzie możesz wyrażać swoje niezadowolenie z cen sprzętu audio, może nawet w tak "kulturalny" sposób, jeżeli moderator na to pozwoli... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ale sie grono obraziło za slowo w cytacie. :) a na co dzien żrą się w kazdym temacie. 

W takim razie serdecznie i bardzo mocno przepraszam wszelkich urażonych. ;)

27 minut temu, muzofan napisał:

Ja jakoś nie zauważyłem, w swoim systemie, aby przyrost ceny nie wpływał na jakość brzmienia. Nie jest on oczywiście współmierny do poniesionych kosztów ale jest zabawa i przyjemność ze słuchania muzyki 😉

Napisałem: "Od dawna powtarzam, ze do pewnego pulapu cenowego jeszcze jakosc idzie w gore, ale dalej to zaczyna sie: ladna stolarka, wymyslne ksztalty, zaoblenia, no i pozycjonowanie cenowe, poczucie prestizu dla klienta z grubym portfelem. A dzwiek niekoniecznie."

 

Przyrost ceny, czyli jaki przyrost? :) i co oznacza w tym wypadku "jakość dżwięku"? :)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że trzeba. Chciałbym wiedzieć co jest tą poprawą jakości dźwięku, skoro w tym samym budżecie są zestawy co brzmią: mniej rozdzielczo, bardziej rozdzielczo, z wieksza stereofonia, mniejsza, wiecej dociazenia, mniej, tu jasniej, tam ciemniej, tu wiecej szczegolow, tam muzykalniej, tam lepiej wokal, a tam lepiej metal. Tam namacalnosc wieksza, a tu nozka lepiej tupta.

Wiec czym charakteryzuje sie ta wieksza jakosc dzwieku? :) jaka to cecha? Co jest wyznacznikiem obiektywnym? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zolt napisał:

Wiec czym charakteryzuje sie ta wieksza jakosc dzwieku? :) jaka to cecha? Co jest wyznacznikiem obiektywnym? :)

Kolego @zolt, to są rzeczy, których nie da się prosto wytłumaczyć. Myślę, że dla każdego "dobru dźwięk" to coś innego. Wg mnie najważniejsze w tej zabawie jest to, aby słuchanie muzyki na naszych zabawkach sprawiał nam przyjemność. A jeśli kogoś stać na wydawanie grubej kasy na audio, to w czym problem? Każdy ma prawo do swoich wyborów, starajmy się tylko nie przekonywać siebie na wzajem, że tylko nasza droga jest jedyna i słuszna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez mnie nie interesuje w sumie czy ktoś wydał na wzmacniacz 10 czy 20 tys, czy jest bardzo podjarany tanimi kolumnami, sprzętem , fajnie że ktoś jest zadowolony z zakupu i to wystarczy.

Kwestia ile wydał to pikuś byle był z tego zadowolony, sam pewnie bym brnął w sprzęty droższe od moich ale mnie nie stać, więc ciesze się tym co mam względem Waszych dużych i droższych systemach na ATC 150 czy Alteców, JBL, KEF u Romana

Co do testowanych kolumn Neat nie mam zdania, nie słuchałem ich ale spoko że się komuś spodobały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, seba3002 napisał:

Kolego @zolt, to są rzeczy, których nie da się prosto wytłumaczyć. Myślę, że dla każdego "dobru dźwięk" to coś innego. Wg mnie najważniejsze w tej zabawie jest to, aby słuchanie muzyki na naszych zabawkach sprawiał nam przyjemność. A jeśli kogoś stać na wydawanie grubej kasy na audio, to w czym problem? Każdy ma prawo do swoich wyborów, starajmy się tylko nie przekonywać siebie na wzajem, że tylko nasza droga jest jedyna i słuszna.

Ja się nie staram przekonać na siłę. Napisałem swoje zdanie na temat tego, co uważam o drogich "zabawkach" w audio, a dalej zapytałem co oznacza ta lepsza jakość. Chciałbym się po prostu dowiedzieć, ale póki co trudno widzę to od Ciebie wyciągnąć co jest tą "lepszą jakością" za w pewnym momencie zdecydowanie wyższe pieniądze, gdzie przetworniki są w nisko-średnich cenach, a kolumna podstawkowa za 15k. :)

 

14 godzin temu, Dedal75 napisał:

A Ty kolego @zolt rozumiem że masz sprzęt w budżecie w którym jeszcze nie jesteś dymany ,😂 sie ubawilem . Mnie nie to innych d....

Ja mam sprzęt zapewne w budżecie typowym tu na forum, czyli wzmacniacz + zestaw głośnikowy wartości około 20k zł. Więc mocno średnia półka pod względem cenowym. Więc w zasadzie masz rację. :)
Natomiast miałem okazję słuchać naprawdę dużo droższych klocków i na bazie tegoż mam opinię na ten temat taką, jaką mam. :) 
Po odsłuchach mega drogich sprzętów wróciłem bez kompleksów. ;)

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz trochę człowieka , kiedyś byłem u znajomego który miał graty budżetowe, ale nie tanie dla zwykłego Kowalskiego, zestaw Ca Azur 651+ Magic 6 + MA w momencie jak to kosztowało ponad dyszkę ,przyszedł też jeszcze jeden gość który twierdził że gra to nie lepiej niż jego wieżyczka za 1 tys  on też twierdził że po co przepłacać za taki zestaw hi-fi jak gra nie lepiej niż jego 😊

Sorry Adam , spadam już . Pzdr 

Ps Większość drogich kolumn nie grała dla mnie jakoś rewelacyjnie , ale nie mam zamiaru tyle wydawać więc na cholerę się zastanawiać i głowę sobie zawracać 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dedal75 napisał:

Pomijasz trochę człowieka , kiedyś byłem u znajomego który miał graty budżetowe, ale nie tanie dla zwykłego Kowalskiego, zestaw Ca Azur 651+ Magic 6 + MA w momencie jak to kosztowało ponad dyszkę ,przyszedł też jeszcze jeden gość który twierdził że gra to nie lepiej niż jego wieżyczka za 1 tys  on też twierdził że po co przepłacać za taki zestaw hi-fi jak gra nie lepiej niż jego 😊

Sorry Adam , spadam już . Pzdr 

No nie, ja tego typu człowiekiem nie jestem, także porównanie nietrafione. Zauważam dużą różnicę między klasą np. Monitor Audio BR2, a KEF R3, ale już sporo dalej klocki za grubą kasę grają bardziej inaczej od siebie, niż zauważalnie lepiej, a czasami wręcz gorzej od tańszych "kolegów" (czasami też lepiej, i tu właśnie kwestia, że nie ma reguły). W cenie dwa razy niższej bywa ciekawsze, bardziej rozdzielcze i bardziej ułożone granie niż w klockach za dużo większą kasę. Podobnie w klockach w tych samych przedziałach cenowych. Stąd moje zdanie jest takie jak napisałem. Do pewnego pułapu cenowego jeszcze jakość idzie w parze z ceną, a od pewnego zaczynają się pieniądze w: obudowach, wymyślnych kształtach, pozycjonowaniu cenowym i łechtaniu klienta odczuciem luksusu i czegoś lepszego. Natomiast lepsze to często wcale niekonicznie jest.

Także sorry Adam, też spadam już. :) Pozdro.

PS - jak ktoś się poczuł urażony słowem "dymani" to jeszcze raz przepraszam. Pisałem z telefonu na szybko i nie pomyślałem, że tak ktoś to odbierze. Tak mam, że takie sformułowania odbieram lekko i na luzie, ale niekoniecznie inni tak też mają. ;) więc jeszcze raz przepraszam jeżeli ktoś poczuł się urażony.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zolt napisał:

Chciałbym wiedzieć co jest tą poprawą jakości dźwięku

Myślę, że chodzi z grubsza o większy realizm z poprawką na osobiste preferencje. Oczywiście możemy to zdekomponować do kilku, może nawet kilkunastu kryteriów cząstkowych. Dla każdego ten zbiór kryteriów wygląda nieco inaczej i każdy sobie w głowie przypisuje do nich inne wagi. Dźwięk jest dla nas jednoznacznie lepszy, jeśli słyszymy poprawę wg co najmniej jednego kryterium nie rejestrując jednocześnie pogorszenia dla żadnego z pozostałych kryteriów. Sprawa robi się bardziej złożona, jeśli poprawie wg danego kryterium towarzyszy pogorszenie wg innego. Wtedy przychodzą nam z pomocą różne metody wyboru wielokryterialnego, od prostej średniej ważonej po bardziej wyrafinowane.

Przepraszam za offtop. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafał S napisał:

Myślę, że chodzi z grubsza o większy realizm z poprawką na osobiste preferencje. Oczywiście możemy to zdekomponować do kilku, może nawet kilkunastu kryteriów cząstkowych. Dla każdego ten zbiór kryteriów wygląda nieco inaczej i każdy sobie w głowie przypisuje do nich inne wagi. Dźwięk jest dla nas jednoznacznie lepszy, jeśli słyszymy poprawę wg co najmniej jednego kryterium nie rejestrując jednocześnie pogorszenia dla żadnego z pozostałych kryteriów. Sprawa robi się bardziej złożona, jeśli poprawie wg danego kryterium towarzyszy pogorszenie wg innego. Wtedy przychodzą nam z pomocą różne metody wyboru wielokryterialnego, od prostej średniej ważonej po bardziej wyrafinowane.

Przepraszam za offtop. :)

Rafał, a nie wydaje Ci się, że rozmawianie o lepszym czy gorszym dźwięku jest jak zastanawianie się nad kobiecym pięknem? Dla każdego z nas jest ono czym innym i owszem są jakieś kanony, ale kto na nie patrzy 😉

Teraz trochę z innej beczki. Na sąsiednim forum wpadłem na temat o znaczeniu mocy wzmacniaczy. No i oczywiście gównoburza na kilka stron. Ale po przeczytaniu paru wpisów człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, że większość zabierających głos, nie ma zielonego pojęcia o elektryce i elektronice, nie wspominając o budowie wzmacniacza czy kolumn. Bo kto wie jaką funkcję pełni we wzmacniaczu choćby trafo albo jak działa tradycyjny, "analogowy" potencjometr. Tymczasem w forumowych dyskusjach wszyscy, jak jeden mąż okazują się być wybitnymi specjalistami, którzy na elektronice zjedli zęby.

Podobnie jest z dźwiękiem. Domyślam się, że duża część z nas nie słuchała nigdy na żywo jazzowego bandu czy rockowej kapeli, ale wszyscy piejemy o naturalności i neutralności.  

Podsumowując. Jakiś czas temu, bardzo sympatyczny forumowicz @MMarek, wspomniał że słuchanie muzyki nie jest zbyt poważnym hobby. Trzymajmy się słów bardziej doświadczonego kolegi i przed wszczęciem kolejnej burzy, pomyślmy o nich 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...