Skocz do zawartości

Gniazdka elektryczne podtynkowe


Recommended Posts

Cześć,

Polecicie mi jakieś w miarę przyzwoite i niedrogie gniazdka elektryczne podtynkowe do audio? Nie mam pojęcia ile trzeba / warto wydać. W lokalnym sklepie widzę GigaWatt G-044 w cenie 850 zł. za dupleks. Znajdzie się coś lepszego w tej cenie lub tańszego tej samej jakości? Mogę trochę dopłacić jeśli warto, powiedzmy maks. 1000 zł. za dupleks lub 2000 zł. za 4. Tylko proszę, podajcie konkretne modele, a nie same firmy.

Dzięki, pozdrawiam

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, moss napisał:

Lokowanie produktów jeszcze ci się nie znudziło?

Nie. Zbyt dobrze płacą.

10 minut temu, DiBatonio napisał:

AVcorp chyba ma, nie nie o tym mówiłem, raczej o czymś innym😉

Dzięki, już wcześniej znalazłem w AVcorp. A co do drugiej części, sam nie wierzę, że o to pytam: czy gniazdka się wygrzewa? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał S napisał:

A co do drugiej części, sam nie wierzę, że o to pytam: czy gniazdka się wygrzewa? ;)

Jak nie bedziesz cierpliwy, to po 2 tyg to co uslyszysz z systemu możesz odkręcić gniazdo i wystawić na giełdę(albo będziesz chcial zmieniać klocki), trzeba być cierpliwym.

Ja żałowałem , że sprzedałem Furutecha rodowanego,  ale dałem radę i nie żałuję 😆

Zapytaj mikelasa76 co sie działo jak założył na Oyaide Tunami wtyki Oyaide 037.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał S, dobrze, że pytasz. Wiem, że mieliśmy polecać konkretne modele ale tak się nie da.

Ja akurat mam furutecha ale wolałbym oyaide.

Tak, wygrzewa się i to długo. Ale różnicę między gniazdkami powinieneś usłyszeć od razu. Niestety dźwięk będzie się stopniowo zmieniał.

Ale Ty chyba jeszcze nie masz docelowego systemu. Z gniazdem poczekałbym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiowit napisał:

Ale Ty chyba jeszcze nie masz docelowego systemu. Z gniazdem poczekałbym.

Dzięki. Faktycznie wciąż nie mam. To potrwa minimum do końca stycznia, bo dopiero wtedy będą Xaviany. Oczywiście w Premium Sound (w przeciwieństwie do gniazdek GigaWatta, które widziałem w Audioneo). ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Uważaj na podroby. We wtyczkach i gniazdach podrabianie jest powszechne.

I jeszcze ważne jest połączenie jaka wtyczką wchodzi do gniazda. Jest tyle kombinacji, że to trudny temat. Dlatego nie może być mowy o polecaniu konkretnych modeli. Zostaw ten temat na później. Na dopieszczanie dźwięku już docelowego systemu.

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

@Rafał S bierz i nie czekaj, bo ceny ostatnio poszybowały, a w miejscu stać nie będą niestety.

Poszybowały i to strasznie. Jest też problem z dostępnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S Z całym szacunkiem, ale jeśli masz wolne środki finansowe na takie gadżety jak gniazdko elektryczne za 1000zł, to nie uważasz że lepiej je spożytkujesz na element tej całej układanki który u Ciebie totalnie leży, a ma o wiele większy wpływ na odbiór końcowy - akustykę? Nie mam zamiaru wchodzić w dyskusję z ludźmi pokroju @audiowit który twierdzi że 

9 godzin temu, audiowit napisał:

Tak, wygrzewa się i to długo. Ale różnicę między gniazdkami powinieneś usłyszeć od razu.

No ja po prostu tego nie kupuję, a jak już to bym sią bawił w takie niuanse jakbym miał pomieszczenie totalnie dopracowane sprzętowo i akustycznie. Jako taki smaczek, wisienka na torcie, detal który podnosi pikanterię ogółu. Ja to cenię, lubię takie zabawy. Ale nie na tym poziomie, nie przy tym oknie na całej ścianie, nie przy tej dudniącej i niewygłuszonej ściance gipsowej. Tu poprawę byś poczuł od razu, a nie od zmiany gniazdka na audiofilskie. No nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

@Rafał S Z całym szacunkiem, ale jeśli masz wolne środki finansowe na takie gadżety jak gniazdko elektryczne za 1000zł

Szymon, pisałem o dupleksie za maks. 1000 zł. czyli jednym gniazdku za maks. 500. Poza tym pojawiły się u mnie pewne problemy u układzie zasilania i wymiana gniazdek ma być jednym z kroków w stronę rozwiązania ich. Może potem napiszę Ci więcej na priva.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

gniazdo raczej tego nie uleczy.  

Nie uleczy, ale chcę zmniejszyć prawdopodobieństwo, że jest najsłabszym ogniwem łańcucha. Wymienię też kable zasilające i listwę. Do tego ponowny fachowy przegląd instalacji. Bogusław, a polecisz może dobrego elektryka, któremu nieobce są tematy audio? Bo wprawdzie wstępnie kogoś znaleźliśmy, ale termin to koniec lutego... :(

A skoro mowa o listwach, polecicie coś? W okolicy mam to:

  • Enerr Amulett EVO 6S (goła za 2k lub 3.6k z kablem), sprzeczne opinie co do relacji jakość / cena Enerra...,
  • nic mi niemówiący zestaw w Topie: EVO3 Sirius + Premier IsoTek, przeceniony z 3.9k na 2k (ile warte te "przeceny"? ;) ),
  • Gigawatt, PF-1 EVO + przewód LC-1 EVO - 3k.

Tylko proszę, nie mówcie, że mam sobie tę listwę zrobić sam, bo nie umiem. Mogę ewentualnie zamówić DIY w rozsądnej cenie, ale tylko z pewnego źródła.

@MariuszZ, @DiBatonio, @audiowit, @tomek4446, @elektron6, @Bogusław 66 - Wy chyba jesteście mocni w temacie - doradzicie?

Z góry dziękuję. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafał S napisał:

Nie uleczy, ale chcę zmniejszyć prawdopodobieństwo, że jest najsłabszym ogniwem łańcucha. Wymienię też kable zasilające i listwę. Do tego ponowny fachowy przegląd instalacji. Bogusław, a polecisz może dobrego elektryka, któremu nieobce są tematy audio? Bo wprawdzie wstępnie kogoś znaleźliśmy, ale termin to koniec lutego... :(

a wiesz jakie masz przewody w ścianie i co jest podpięte w esce, w której są gniazda do audio ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie @DiBatonio, nie ma tu (na razie) burzenia klocków w temacie. Ja zasugerowałem żeby Rafał zajął się sprawami bardziej oczywistymi jak audiofilskie gniazdko. Skoro są problemy z zasilaniem to trzeba się tym zająć, ale jeśli chodzi o wpływ czegokolwiek na tor audio, to w tym salonie moim zdaniem są ważniejsze sprawy do ogarnięcia. Tylko tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Nie uleczy, ale chcę zmniejszyć prawdopodobieństwo, że jest najsłabszym ogniwem łańcucha. Wymienię też kable zasilające i listwę. Do tego ponowny fachowy przegląd instalacji. Bogusław, a polecisz może dobrego elektryka, któremu nieobce są tematy audio? Bo wprawdzie wstępnie kogoś znaleźliśmy, ale termin to koniec lutego... :(

Temat prądu to problem, z którym borykamy się wszyscy, jedni mają spadki inni (przez bliskość fotowoltaiki) maja nadmiar woltów, więc nie wiem czy to superważne.

Oczywiscie ..... listwa, tak to ważny element, moze nawet kondycjoner jest u Ciebie potrzebny? nie wiem.

Mamy do siebie blisko wiec jak potrzebujesz kable czy listwę Gigawatt`a pożyczyć to da się to zrobić - pożyczę.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

@Rafał S sam widzisz, że najwiecej do powiedzenia mają Ci, którzy nie dotknęli tematu, nie mają  nic ciekawego do powiedzenia poza kilkoma z doopy tekstami o instalacji w ścianie, albo, że nie wiesz czego sam chcesz itp.

Pisałem kilkukrotnie, czy to się komuś podoba, czy nie wtyki zasilające, gniazda zasilające mają znaczenie, mogą zrobić duzo dobrego z  brzmieniem, ale mogą też namieszać. 

Nie bez powodu przywołałem tu wcześniej Michała (mikelas76) w temacie wtyczek Oyaide, podpytaj.

Audiowit z tego co wiem ma też ogromne doświadczenie w tym temacie, zwłaszcza Oyaide.

Kolega Maciej(kukawa) też, tu pisał, że np. u mnie słychać każdą zmianę w systemie m.in. gniazda (w ścianie, kondycjonerze) nie mam zamiaru tu niczego udowadniać, kalafiorem mi wiszą hejterzy.

A przy okazji właśnie zakupiłem listwę Taga Harmony tanią, bo do TV w drugim pokoju, przy tej okazji wziąłem też od  nich przewody jeden gotowy drugi do zrobienia do tej listwy i do TV. 

Tak mam i tyle.

Rafał czas zamknąć temat, bo to kwestia czasu jak się wszystko tu rozpierdoli.

Jak chcesz dawaj na PW.

Pzdr

 

 

DiBEtonio, jeżeli piszesz, że nieistotne  co podłączone jest w obwodzie zasilającym gniazda, to jesteś totalnym ignorantem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

Oczywiscie ..... listwa, tak to ważny element, moze nawet kondycjoner jest u Ciebie potrzebny? nie wiem. Mamy do siebie blisko wiec jak potrzebujesz kable czy listwę Gigawatt`a pożyczyć to da się to zrobić - pożyczę.

Na kondycjoner mnie chyba nie stać. Z tego, co widziałem, to b. drogie zabawki. Na razie listwa z filtrami, które skutecznie wytną śmieci jednocześnie nie degradując charakterystyki i nie rujnując mnie. Polecasz Gigawatta? Ten model, który wskazałem jest już sensowny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał S napisał:

Polecasz Gigawatta? Ten model, który wskazałem jest już sensowny?

Ta listwa ma jeden problem .... filtruje wszystkie gniazda tak samo a wzmacniacze nie lubią tego ograniczenia. Na wszystkich moich kablach sieciowych słyszałem, jak dusi subtelnie wzmacniacz, dopiero przy zasilaniu listwy przez AQ Thunder nie rozróżniam, czy Amplifier jest podłączony do gniazda w ścianie czy do listwy.

Moge pożyczyć na tydzień zestaw i sam ocenisz, czy warto .... tylko ...... do takich zabaw potrzeba sfinalizować zestaw i pare dobrych miesięcy na końcowe osłuchanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...