Skocz do zawartości

Gniazdka elektryczne podtynkowe


Recommended Posts

59 minut temu, DiBatonio napisał:

Spróbuj w końcu to,  co Tobie pisałem z urządzeniami AGD jakie masz w "chałupie" bez wyjątku łącznie z lodówką. 

Już pisałem wyżej. Dla testu odłączyłem na chwilę wszystko, co mogłem. Część sprzętu (w tym lodówkę zabudowaną przez poprzednich właścicieli mieszkania 😡) odłączyłem bezpiecznikami. Nic nie pomogło.

Wypożyczyłem ten kondycjoner Audioquest Niagara 1200. Teraz słucham ze wszystkim wpiętym do kondycjonera. Też nie pomogło. Wieczorem pobawię się jeszcze różnymi kombinacjami fazy, spróbuję ustawiać różne poziomy sygnału z daka do wzmacniacza a na koniec podepnę kolejne kolumny. Potem zamówię ferrytowe dławiki. I zaczekam na elektryka, który będzie pod koniec lutego. Bo powoli kończą się pomysły. :(

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... pomimo używanej listwy i całego okablowania też mam delikatny szum w tle słyszalny w ciszy.  Po części winna jest wysoka skuteczność kolumn a po części lampowe pre wzmacniacza, po części spadki napięcia ... nie przywiązywał bym się bardzo do tego problemu (delikatnego szumu).

Inna sprawa .... osobiście, nic nie kupił bym od Tomanka, ale rozumiem kupujących, jest okey.

Rozdzielacz prądowy Audioquesta`a? ........... miałem go brać, podejrzewam, że jest mądrzejszy od mojej listwy Gigawatta i tylko ..... jest za duży do mojej szafki.  Zagadaj Sławka, z TOP-ka na pewno pożyczy do testów.

A na koniec?    ................... wspomnę o czym nad czy ja myślałem sprawdzić ............ Keces Audio BP-1200

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Już pisałem wyżej. Dla testu odłączyłem na chwilę wszystko, co mogłem. Część sprzętu (w tym lodówkę zabudowaną przez poprzednich właścicieli mieszkania 😡) odłączyłem bezpiecznikami. Nic nie pomogło.

Do kolegi na porownania. Jesli masz problem z kręgosłupem, poszukaj kolegi ktory w/w problemu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Hehe... głodnemu podobno chleb na myśli 😈 

Czytaj kolego uważnie. Mowa była o tym by przenieść ciężki wzmak.

Napisałeś to pod cytatem , który nic o tym (waga wzmacniacza) nie mówi. 😉

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Już pisałem wyżej. Dla testu odłączyłem na chwilę wszystko, co mogłem. Część sprzętu (w tym lodówkę zabudowaną przez poprzednich właścicieli mieszkania 😡) odłączyłem bezpiecznikami. Nic nie pomogło.

 

9 minut temu, Butler napisał:

Niektórzy to jak tylko usłyszą gniazdka, wtyczki to już tylko z jednym się kojarzy.

Mnie tam "wtyczki" nie interesują, bardziej "gniazdka" 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondycjoner i dwa lepsze kable zasilające jednak poprawiły dźwięk, choć nie zawsze w sposób jakiego bym się spodziewał. Wszystkie 3 pary kolumn, które mam chwilowo w domu, zagrały lepiej z Normą po wpięciu całości do kondycjonera. Niektóre jednak zabrzmiały przy tym jaśniej i przez to podkreślały drobne nieczystości nagrań w zakresie sopranów. Ogólnie jest znaczna poprawa, choć w pierwszej chwili wcale nie było to oczywiste.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jeśli coś szumi, brumi, etc.... to nie jest to problem z gniazdkiem (chyba, że jest coś źle podłączone, upalone, urwane). Czy jest za kilka(naście) złotych czy za kilka stówek nic nie zmieni. Przyznam się, że nie przeczytałem uważnie wszystkich odpowiedzi, ale pierwszą sprawą jest wyrzucenie z zestawu listwy Tomanka! Chcesz kupować jakieś gniazdka "wywalone w skosmos" a tu taki wynalazek. Fakt, niestety nie mam dobrego zdania o tych wyrobach. Miałem, rozkręcałem, NIGDY WIĘCEJ! DC Blocker stał się "modny", ale w większości przypadków albo nic nie wnosi pozytywnego albo coś psuje dalej, zwłaszcza ten od Tomanka. Ponadto nie jest polecany do urządzeń z zasilaniem impulsowym. Wepnij zwykły przedłużacz poprawnie zrobiony i zobacz czy nie będzie poprawy. Później można cudować z listwami czy kondycjonerami. Drugim rozwiązaniem może być podłączenie całości lub poszczególnych elementów bez "bolca" / uziemienia / zerowania (co tam masz). Być może tutaj jest jakiś problem z pętlą masy. Sprawdź również miernikiem wszystkie kable sygnałowe, może tam coś "nie styka", coś jest słabo zlutowane, jest większy opór. Z kablami zasilającymi przeprowadź identyczny "przegląd". Jeśli to nic nie pomoże to trzeba wezwać dobrego elektryka i szukać problemu w instalacji...

Tanie gniazdka...? Do sprzętu używam od długiego czasu gniazdek Berker. Trzeba szukać takich z zaciskami śrubowymi, bo są również samozaciskowe. Kosztują ok. 20zł... NIE 200zł! 😮 Fajny jest też Ospel seria Sonata, tutaj znajdziesz też podwójne z zachowaniem fazy. Przykro mi, ale nigdy do tego elementu nie przywiązywałem wielkiej wagi. Gniazdko ma być porządne, mocne, z dobrymi zaciskami. Tyle... i aż tyle...

Edytowano przez PianoMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PianoMan napisał:

Drugim rozwiązaniem może być podłączenie całości lub poszczególnych elementów bez "bolca" / uziemienia / zerowania (co tam masz).

proponuje nie sugerować tego typu "akcji". Nawet jesli miało by to być lepsze "sonicznie" to najważniejsze jest bezpieczeństwo, a pozbywanie sie PE nie powinno byc polecane wogóle, tym bardziej publicznie! 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

proponuje nie sugerować tego typu "akcji". Nawet jesli miało by to być lepsze "sonicznie" to najważniejsze jest bezpieczeństwo, a pozbywanie sie PE nie powinno byc polecane wogóle, tym bardziej publicznie! 

Zabieg jest stosowany zarówno w domowym audio, studiach nagraniowych jak i w warunkach scenicznych od czasów jakie tylko pamiętam. Owszem, wszystkie urządzenia posiadające trzeci bolec TEORETYCZNIE powinny być uziemione, ale czasami nie ma innego wyjścia jak to uziemienie czy częściej zerowanie ominąć. Nie widzę powodu, aby tego rozwiązania nie polecić do przetestowania. Proszę zwrócić uwagę, że bardzo wiele znanych i uznanych firm nie stosuje uziemienia swoich urządzeń i montuje gniazda przyłączeniowe z dwoma bolcami. Też mają metalową obudowę i jakoś nie słyszałem, żeby kogoś coś poraziło... Nie słyszałem również, żeby ktoś wytoczył im z tego powodu jakiś proces...
Ponadto znam przypadki, że osoby zamawiające listwy (i nie jest to Tomanek) życzą sobie jedno czy nawet dwa gniazda bez PE, bo to jedyne rozwiązanie eliminujące brumienie. Tak samo wyglądają przedłużacze firm nagłośnieniowych. Proszę popytać, sprawdzić...
Kiedyś na szkoleniu dotyczącym systemów scenicznych prowadzący twierdził, że "jeśli masz instalację bez uziemienia, to nie zeruj!..." Jak widać nawet wśród zawodowców-praktyków są różne, ciekawe teorie... 😉
Firma Ba....rut w swoich kablach zasilających też nie podłącza PE... 🤔

Edytowano przez PianoMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PianoMan napisał:

ale pierwszą sprawą jest wyrzucenie z zestawu listwy Tomanka!

A co z nią jest nie tak ? 

2 godziny temu, PianoMan napisał:

Drugim rozwiązaniem może być podłączenie całości lub poszczególnych elementów bez "bolca" / uziemienia / zerowania (co tam masz). Być może tutaj jest jakiś problem z pętlą masy.

Gratuluje pomysłu. Na każdym monobloku mam 1300 VDC nie wspomnę już o 10 innych klockach. Jasne , że można odłączyć PE , można też nie używać wtyczek do kabli zasilania i podłączyć " na ostro " . Tylko co powiesz lekarzowi na Sorze jak zapyta ,czemu Twój bliski ma poparzenie 3 stopnia ? Przeżyłem " łuk elektryczny " który zrobiłem przez własną głupotę , przeleżałem kilka tygodni na OIOMiE , bo miałem zatrzymanie akcji serca + poparzenia. 

Jak czytam takie bzdury to ....... ech. Zastanów się , tego typu informację są czytane przez wiele osób. Pętla masy , przydźwięk sieciowy dotyka wielu / sam z tym walczyłem wielokrotnie , mam kolumny 98 SPL / , co zrobi laik jak przeczyta , że jak odłączy PE , to problemy znikną ?

Kurna , włącz wyobraźnię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy się nakręcają... OK, ale co wiedziałem, to napisałem... Nie pochwalasz takich rozwiązań, to ich nie stosuj...

P.S.: Ciekawe czy wszyscy wiedzą, że pewne kable za tysiące złotych nie mają PE... 😂

Ode mnie tyle w temacie. Jak chcecie się dalej nakręcać to proszę bardzo... 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PianoMan napisał:

Widzę, że niektórzy się nakręcają...

To tylko Twoje subiektywne odczucie.

Co do sprawdzenia wszystkich połączeń zgoda. Kable IC potrafią działać jak antena , zasilacz impulsowy może powodować przydźwięk sieciowy. Nim zaczniemy wyrywać kable ze ściany warto drogą eliminacji sprawdzić wszystkie połączenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PianoMan napisał:

P.S.: Ciekawe czy wszyscy wiedzą, że pewne kable za tysiące złotych nie mają PE... 😂

Jesli nie mają to kupujacy widzi chyba.

 

2 godziny temu, PianoMan napisał:

Zabieg jest stosowany zarówno w domowym audio, studiach nagraniowych jak i w warunkach scenicznych od czasów jakie tylko pamiętam.

Niech ze sobie każdy robi co tam uważa za "odpowiednie". Z mojej strony przestrzegam podobnie jak kolega tutaj...

 

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

co zrobi laik jak przeczyta , że jak odłączy PE , to problemy znikną ?

Kurna , włącz wyobraźnię

By nie proponować takich rozwiązań.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujący ma „rentgena w oczach” to może i widzi… A jeśli ktoś wydaje kilka tysięcy na kabel zasilający to może jeszcze zainwestować w miernik za 18zł i sobie sprawdzić co jest podłączone. Listy takich produktów ani firm nie zamierzam robić. Podałem przykład jednej, o której była mowa na innym forum. Zainteresowani na pewno to rozszyfrują… Potwierdzam też tragiczne wykonanie kabla, który również miałem okazję naprawiać. Przez to, że kable są wykonane tragicznie to pewnie by to tak szybko nie wyszło… Sporo tego sprzedali i jakoś nikt chyba nie miał do czynienia z łukiem elektrycznym, nikt nie wylądował na OIOMie a serce mogło stanąć wyłącznie z powodu ceny owego kabla i nabicia „w butelkę”…

Jestem ciekawy czy wszyscy mają uziemione pralki i bojlery… zwłaszcza w blokach…

Edytowano przez PianoMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PianoMan napisał:

Jestem ciekawy czy wszyscy mają uziemione pralki i bojlery… zwłaszcza w blokach…

A dlaczego mają nie mieć ? Mało tego , w tamtym roku miałem kontrolę takowego połączenia we wszystkich gniazdkach. 

19 minut temu, PianoMan napisał:

Sporo tego sprzedali i jakoś nikt chyba nie miał do czynienia z łukiem elektrycznym, nikt nie wylądował na OIOMie a serce mogło stanąć wyłącznie z powodu ceny owego kabla i nabicia „w butelkę”…

Sporo ludzi ginie dziennie na drogach. Czy ktokolwiek podaje przyczynę wszystkich zgonów ?

Zresztą skończmy te bezsensowne dywagacje. 

Pytam o kolejny powód negacji listew , kabli Bazodruta i cały czas ogólniki. Jak się coś pisze to konkretnie , inaczej to czcze pomówienia.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się ktoś nakręca... 🤣

Zgony na drogach ...?! O czym ty człowieku.... 🙃 że niby z powodu braku PE w gniazdku 230V...?!🤔

Bazodrut... Hmmm... fajna nazwa... 😂 pierwsze słyszę, żeby ta firma produkowała listwy zasilające... a ja żebym je negował. Kable zasilające, jak już pisałem, każdy może sobie "przedzwonić" najtańszym miernikiem. Temat z mojej strony zamknięty. PE również... Machajcie sobie szabelką, ale już beze mnie... ile można!?

No i szczerze cieszę się, że Wasze spółdzielnie mieszkaniowe tak dbają o Wasze bezpieczeństwo...

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PianoMan napisał:

A jednak się ktoś nakręca...

Nie wiem do czego przywykłeś , ale tutaj / Forum/ jak piszemy , że jakiś produkt audio jest do kitu . to piszemy dlaczego. 

18 godzin temu, PianoMan napisał:

ale pierwszą sprawą jest wyrzucenie z zestawu listwy Tomanka! Chcesz kupować jakieś gniazdka "wywalone w skosmos" a tu taki wynalazek. Fakt, niestety nie mam dobrego zdania o tych wyrobach. Miałem, rozkręcałem, NIGDY WIĘCEJ! DC Blocker stał się "modny", ale w większości przypadków albo nic nie wnosi pozytywnego albo coś psuje dalej, zwłaszcza ten od Tomanka.

Rozkręciłeś i co było nie tak ? Rozmawiałem z Tomankiem i uczciwie mi powiedział , że DC Blocker na pętlę masy nie zadziała . Poradził by wtyki zasilających do monobloków i pre były w tej samej listwie w sąsiadujących gniazdach i zadziałało. Ponawiam pytanie co było nie tak konstrukcyjnie z wyrobem Tomanka ? Mam jego trzy liniowe zasilacze i wszystko działa idealnie.

15 godzin temu, PianoMan napisał:

Firma Ba....rut w swoich kablach zasilających też nie podłącza PE... 

 

13 godzin temu, PianoMan napisał:

Podałem przykład jednej, o której była mowa na innym forum. Zainteresowani na pewno to rozszyfrują… Potwierdzam też tragiczne wykonanie kabla, który również miałem okazję naprawiać. Przez to, że kable są wykonane tragicznie to pewnie by to tak szybko nie wyszło…

Co można kurna naprawiać w kablu ? piszesz o tym jak byś musiał przelutować cały wzmacniacz Tenora. 

Dlaczego nie piszesz wprost Bazodrut tylko bawisz się w jakieś przedszkolne domysły ?

Również pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...