Skocz do zawartości

Subwoofer (2000-3000 zł) do monitorów i 25 m2


Kraft

Recommended Posts

Nowy wzmacniacz zamierzam kupić. A nawet dwa. Ale nie do podmianek, tylko do ukompletowania kolejnych zestawów. Tzw. brzmienie wzmacniaczy do dla mnie zamknięty rozdział. 

Można powiedzieć, że cofam się w rozwoju. Kupiłem wczoraj przewód głośnikowy. 1.5mm2! Pragmatyzm podpowiada, że taki jest wystarczający, więc po co przepłacać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Ja uruchomiłem mój sześcian i  ........ znów powrócił dylemat poziomów siły głosu. Wczoraj grałem na niskim poziomie głośności, dziś jest głośniej i wczorajsze nastawy/korekty już się nie zgadzają, ehh... nie mam bladego pojęcia jak to zgrać by było zawsze dobrze.

Heh. Z tekstu powyższego wynika że dla Ciebie to wada. Wiedz jednak że inni mogą docenić tą przypadłość, że jeszczs lepiej system różnicuje nagrania (w tym wypadku nie tylko kontrola i jakość, ale również siła głosu).

Przed chwilą, Chyba Miro 84 napisał:

nie mam bladego pojęcia jak to zgrać by było zawsze dobrze

Może faktycznie "sześcian" nie dla Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Widzę, że wyznajesz materializm dialektyczny w wersji Marksa (ilość przechodzi w jakość). ;)

przecież to już znamy,  Kraft posiada przecież kolekcję kolumn, choć to się zmienia i teraz sprzedaje tak wcześniej zachwalane pylony...

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tzw. brzmienie wzmacniaczy do dla mnie zamknięty rozdział.

poczekamy, zobaczymy...

szkoda, że Cię nie było w Łodzi jak twój model marantza grał z gato, taką bułę na basie to i moje uszy zauważyły...

17 minut temu, Kraft napisał:

Czyli w A300 też nie ma możliwości ustawienia balansu?

coś ty uparł z tym balansem? aż tak akustyka u ciebie kuleje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dłuższy czas mam 2 + 1 i taka koncepcja była od początku. I bardzo sobie to chwalę, ale mam też odpowiednie ku temu "warunki", by to dobrze "działało". Subka trzeba dobrze zszyć, a to w konwencjonalnym systemie może nie być takie proste.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zolt napisał:

I bardzo sobie to chwalę

Nawet Steve Huff się przekonał do 2+1. Wiele pozytywnych wrażeń omawia. Z ciekawości podepnę do stereo suba od kina na próbę 😎

Fajnie by było zobaczyć jakiś pomiar REW odpowiedzi pomieszczenia przed i po podłączeniu suba. 

Stać użytkowników Umika i Subków w systemie na taki wysiłek? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Fajnie by było zobaczyć jakiś pomiar REW odpowiedzi pomieszczenia przed i po podłączeniu suba. 

Stać użytkowników Umika i Subków w systemie na taki wysiłek? 😉

Ja niestety nie posiadam Umika ani nigdy nie robiłem pomiarów w REW.
U mnie zostawiam całą procedurę Lyngdorfowi i on zajmuje się pomiarami i całą korekcją.
Natomiast gdybym miał Umika i potrafił wykonać taki pomiar to na pewno chętnie bym wykonał takie działanie. :)

Chwalę sobie te rozwiązania, bo połączenie suba i Lyngdorfa, który tutaj ze względu na możliwości parametryzacji i konfiguracji takiego systemu daje duże możliwości.
Mogę sobie dobrać sam zwrotnicę cyfrową i moment odcięcia suba jak i kolumn głównych idealnie to ze sobą zszywając na wartości mnie interesującej (odciążam dzięki temu częściowo kolumny główne, przez co można też bez obaw nagłośnić pomieszczenie bardziej - testowałem), mam możliwość wpisania odległości kolumn i subwoofera od miejsca odsłuchowego, opóźnienia wzmacniacza w subwooferze i na końcu jeszcze pomiary RoomPerfect.
Więc w zasadzie można stosować nawet małe monitorki, a mieć podstawę basową. Można taki subwoofer regulować według potrzeb.
Dla mnie to mnóstwo zalet i możliwości i w związku z tym mi się taki system bardzo podoba.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Można powiedzieć, że cofam się w rozwoju. Kupiłem wczoraj przewód głośnikowy. 1.5mm2! Pragmatyzm podpowiada, że taki jest wystarczający, więc po co przepłacać. 

Nie masz przewodów? Jak masz to tak czy inaczej przepłacisz. 

1.5 mm2? Ja idę dalej. Robię nowe przewody zasilające do DAKa, pre i streamera 3x1 mm2. Do wzmacniaczy 3x1,5mm2 😉 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kraft napisał:

A jakie to monitorki i sub, bo nie pamiętam? 

Obecnie posiadam Audio Physic Classic 3 oraz SVS SB2000 Pro. :)

Dodatkowo dochodzi możliwość przestawiania subwoofera. Kolumn główne mogą stać mniej więcej w miejscu, które nam odpowiada, a kwestię basu można "przesuwać" niekoniecznie ruszając kolumny główne. Czyli scena zostaje na swoim miejscu, a najlepszego miejsca basu szukamy oddzielnie. To też daje dodatkowe możliwości.

Ale to też właśnie zależy od momentu cięcia kolumn i subwoofera. U mnie cięte jest to 100/100 Hz. Czyli cały najniższy bas w zasadzie idzie z SVS-a. W konwencjonalnym układzie nie wiem jaka jest możliwość ewentualnego cięcia kolumn głównych, może DSP w Diracach ma takie możliwości?

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Nawet Steve Huff się przekonał do 2+1. Wiele pozytywnych wrażeń omawia. Z ciekawości podepnę do stereo suba od kina na próbę 😎

Fajnie by było zobaczyć jakiś pomiar REW odpowiedzi pomieszczenia przed i po podłączeniu suba.

w listopadzie 2021 w testach wrzucałem , byłem "prekursorem" zanim Świat poszedł tą drogą :D niestety sub typowy pod kino nie da rady , będzie padaka , testowałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zabawę trzeba zacząć od modelu DB4S Bowersa z korektą pomieszczenia dzięki mikrofonowi w telefonie i pomiarem z miejsca odsłuchu, no! chyba że stać na model DB3D z dwoma przeciwstawnymi głośnikami czyli niwelacja drgań.

instrukcja ustawienia suba.

https://www.whathifi.com/advice/how-to-set-up-your-subwoofer-our-expert-guide-to-room-placement-and-controls

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Moim zdaniem zabawę trzeba zacząć od modelu DB4S

Ale dlaczego? 

16 minut temu, Karmelowy napisał:

Pozwolę wpiąć się do tematu w oczekiwaniu na zamowiony REL Tzero III ;). 

No to czekamy.

2 godziny temu, zolt napisał:

Kolumn główne mogą stać mniej więcej w miejscu, które nam odpowiada, a kwestię basu można "przesuwać" niekoniecznie ruszając kolumny główne. Czyli scena zostaje na swoim miejscu, a najlepszego miejsca basu szukamy oddzielnie.

Dobrze ze ktoś jeszcze to potwierdza. Jest to jedn z tych "miażdżących" plusów w stosunku do standartowych rozwiązań (kolumny stereo wolnostojace).

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...