Skocz do zawartości

Zestaw robiący wrażenie


eltelcontrol

Recommended Posts

Witam

Proszę o doradztwo.

Jestem na etapie ukonczenia budowy domu i remontu. OBecnie mam zwykły zestaw ONKYO TX-RZ810 oraz głośniki 5.1 JAMO 606 - ale to zwykły system - jaki pewnie ma większość. A ja chcę czegoś co robi wyraźną różnicę. Coś czego nie ma w każdym domu :D

Salon będzie miał około 40m2 a obok dodatkowo kuchnia otwarta.

NIe zależy mi na głośności ale jakości, głębi, wyrazistości.

Strefa TV - to będzie OLED 65", na pewno jakaś konsola (za jakieś 2 lata jak dzieci zaczną się domagać), tuner TV.

 

Ktoś doradził ze dobrym wyborem byłaby YAMAHA RX-A8A oraz Bowers&Wilkins 804 D4. Tyle ze łącznie ten sprzęt wyniesie aż około 80tysiecy.

Ja chciałbym zrobić coś nieprzeciętnego za około 50tys (+/- rozsądek) Nie jestem audiofilem, nie jestem w stanie wychwycić subtelnych różnic. 

Ale chcę mieć coś co zachwyci  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eltelcontrol napisał:

A ja chcę czegoś co robi wyraźną różnicę. Coś czego nie ma w każdym domu :D

 

6 minut temu, eltelcontrol napisał:

chcę mieć coś co zachwyci  :)

 

Czyli coś ala "na zamówienie" bądź z "pogranicza" DIY? 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

 

Czyli coś ala "na zamówienie" bądź z "pogranicza" DIY, ale z "jajem"? 

 

Prawie w każdym domu są jakieś zestawy marketowe, które grają mniej lub bardziej podobnie.  Ja szukam czegoś - czego nie ma każdy, ale z umiarem finansowym, Ktoś może zaproponować zestaw za 100k ale różnica w stosunku do sprzetu za 50k może być już minimalna.....dla mnie kazdy produkt powyzej 10-20k....to już jest coś czego nie zobaczę u większości sąsiadów czy też znajomych  :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eltelcontrol napisał:

A ja chcę czegoś co robi wyraźną różnicę. Coś czego nie ma w każdym domu :D

 

6 minut temu, eltelcontrol napisał:

Nie jestem audiofilem, nie jestem w stanie wychwycić subtelnych różnic. 

Kiedyś była taka reklama....."jeśli nie ma różnicy, to po co przepłacać ? "

Jeśli nie wychwycisz różnicy w sprzęcie za powiedzmy 8 000 zł i 50 000 zł to nie ma sensu ładować kasy :)  znajomi tez pewni nie połapią się ile sprzęt kosztował...chyba ,że zostawisz przyklejone ceny :) większość ludzi nie zdaje sobie sprawy , że te nasze ustrojstwa mogą i kosztują sporo kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tu na forum ktoś z branży (q21 lub s4home) zamieścił wykres zależności wzrostu ceny do rosnącej lub nie  jakość grania.

Nie mogę go teraz namierzyć, ale przekaz był taki - do pewnej kwoty jakość rośnie i warto płacić. Po przekroczeniu pewnej granicy, ceny rosną ale jakość już nie. A przez pewien moment nawet spada.

A Ty chcesz kino czy Stereo ? Bo już się pogubiłem.....

Jeśli chodzi o stereo, to z doświadczenia wiem, że zestaw za powiedzmy na dzisiaj 10 tys zł uczyni z Ciebie gościa mającego lepszy sprzęt niż 99 % obywateli tego kraju.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, eltelcontrol napisał:

Witam

Proszę o doradztwo.

Jestem na etapie ukonczenia budowy domu i remontu. OBecnie mam zwykły zestaw ONKYO TX-RZ810 oraz głośniki 5.1 JAMO 606 - ale to zwykły system - jaki pewnie ma większość. A ja chcę czegoś co robi wyraźną różnicę. Coś czego nie ma w każdym domu :D

Salon będzie miał około 40m2 a obok dodatkowo kuchnia otwarta.

NIe zależy mi na głośności ale jakości, głębi, wyrazistości.

Strefa TV - to będzie OLED 65", na pewno jakaś konsola (za jakieś 2 lata jak dzieci zaczną się domagać), tuner TV.

 

Ktoś doradził ze dobrym wyborem byłaby YAMAHA RX-A8A oraz Bowers&Wilkins 804 D4. Tyle ze łącznie ten sprzęt wyniesie aż około 80tysiecy.

Ja chciałbym zrobić coś nieprzeciętnego za około 50tys (+/- rozsądek) Nie jestem audiofilem, nie jestem w stanie wychwycić subtelnych różnic. 

Ale chcę mieć coś co zachwyci  :)

 

Kup sms vmv a2 i do tego kef ls50 meta - na pewno zrobisz wrażenie, a jak wrażenie ma być nieco "mniejsze" $  to sabaja A30a w podobnej konfiguracji ... Jak dla nie audiofila, będzie aż nadto! Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno zrobić wrażenie.  Na Tobie też.

https://www.rtvmax.pl/podlogowe/660-dali-rubicon-8.html

+

https://www.rtvmax.pl/zintegrowane/9180-mcintosh-ma352-raty-0-gwarancja-producenta-salon-lodz.html

 

Jeszcze większe wrażenie, ale i cena trochę większa, choć okazyjna.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dali-epicon-8-2-glosniki-nowe

 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ja troche z innej strony.

Kupujesz to dla siebie czy innych (odwiedzajacych)?

Moim zdaniem to zle podejscie do sprawy.

Koledzy polecaja bo napewno te sprzety maja albo znaja z odsluchu.

a ty bys to kupowal w ciemno? za 50tzl???

napewno wazna jest akustyka i od tego zaczac jesli tego jeszcze nie zrobiles.

Potem pojezdzic po salonach HiFi i zobaczyc czy jest cos co koledzy proponuja.

Odsluch bardzo wazny, jesli juz wydajesz tyle kasy

kiedys to slyszalem https://www.audiostyl.pl/tannoy-turnberry-gr-p-770.html

byla rewelacja, do tego https://www.audiostyl.pl/unison-research-simply-italy-p-1416.html

i doslownie szafa gra.

 

Edytowano przez Johann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy temat przyznam szczerze:)

Ale faktem jest, że dla niektórych audio stanowi też element wystroju itd. ja poniekąd to rozumiem bo sam mam końcówki AA z "wycieraczkami" i przyznam szczerze, że słuchając muzyki odpowiada mi klimat, który tworzą, do tego jakieś podświetlenie całości itd.

To może jak już ktoś tutaj zasugerował zestaw dzielony?:) Na niektórych na pewno zrobi wrażenie, ale będziesz miał gości, którzy spytają po co takie duże:) patrzylbym na to co mnie/Tobie się podoba a nie gościom, bo wszystkich nigdy nie zadowolisz a nie będziesz przecież wymieniał zestawu w zależności kto ma Cię odwiedzić:) 

Budżet masz widzę spory więc udanej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...