Skocz do zawartości

Najtańszy NOWY zestaw do przyjęcia :)


Julaos86

Recommended Posts

1 minutę temu, Arko55 napisał:

@kaczadupaale wiesz o tym że jest coś takiego jak mody pomieszczenia? W zależności jakie kolumny wstawisz można dane częstotliwości wyciąć z pasma ustrojami, ciekawe czego małe zamknięte NHT miały tyle basu przy 50hz u mnie a kurczę stały daleko od ścian 

Cieszę się Twoim szczęściem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Amarok napisał:

A co jest na jego stoliku?

Mało audiofilne urządzenia o studyjnym rodowodzie.

Tak w wielkim skrócie ….

Opanował do perfekcji cyfrową korekcję, ten gość mierzy i equalizuje nawet słuchawki za pomocą APO.

Twierdzi, że można mikrofon pomiarowy zrobić samemu z bele mikrofonu.

Oczywiście mowa o zastosowaniach amatorskich.

Bo ile kosztuje profesjonalny, to już pisał Bartek Chojnacki 😉

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem i audiofilem i coca-colaholikiem i jest OK. 

1 godzinę temu, Amarok napisał:

Co pomyśli, parafrazując:

"To mają być audiofile? To jakaś popierdółka, a nie audiofile!"

Nie wczytałem się w cały wątek bo rozwijał się lawinowo. Czy to znaczy, że propozycje Gryphona, Karana, dCS i Wilson Audio jeszcze nie padły ?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że czytam te śmieci, które tu wyczyniacie i jestem podłamany...
Między Wami jest zero spójności. Większość użytkowników ma inne założenia i nie szanuje zdania innych osób.
Kilka użytkowników jak @mateolo2 czy @Kraft i inni, wczuwają się w problem autora wątku i starają się mu pomóc.
Ale zdecydowana większość nie wnosi do dyskusji absolutnie nic!
Przykładem świeci tutaj @DiBatonio- może przemyśl zmianę nicku na "Sceptyk" albo "Krytyk" bo Ty człowieku wszystko krytykujesz! Ba, nawet nie potrafisz rzeczowo rozmawiać , a najgorsze jest to, że istnieją użytkownicy którzy się z Tobą zgadzają , jak np @J4Z - mimo że nie macie nic konkretnego do powiedzenia.
Ktoś zapytał jaki sprzęt ma @DiBatonio, niestety on nie chce się takimi informacjami podzielić. A szkoda, bo z pewnością byłaby to dość budująca informacja, wpływająca na autentyczność wypowiadanych śmiałych tez tego Pana. Niestety on z tej możliwości nie skorzystał i przez to nie jest traktowany jako autorytet dla nikogo kto logicznie myśli...

@Julaos86 nie słuchaj tych wszystkich bzdur na poważnie. Ci panowie myślą, że są profesjonalnymi znawcami dlatego, że postanowili wydać fortunę (albo i nie?)  na swoje zestawy. Ale ja Gwarantuje Ci: istnieją marki, które dają Ci dobry dźwięk za kwotę którą dysponujesz- potwierdzają to inżynierowie , którzy tworzą takie uznane firmy jak KEF, Bowers & Wilkins, NAD, AudioLab, Dali, Yamaha, Rotel, Cambridge Audio itp- i w tych firmach radziłbym Ci się przemieszczać, wtedy na pewno osiągniesz zadowolenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julaos86 Jedna sprawa to, że na Twoim zdjęciu rzeczywiście nie widać, gdzie miałyby stanąć kolumny. Druga, to że "do przyjęcia" jest sprawą bardzo indywidualną. Akurat w okolicach kilku tysięcy złotych jakość dźwięku szybko rośnie z każdym dołożonym tysiącem. Szczególnie, jeśli mówimy o nówkach. Sam zacząłem niecałe dwa lata temu z nowym zestawem za około 5 tys. zł. O ile kolumny były jeszcze jako takie, to wzmacniacz i odtwarzacz CD zwyczajnie słabe - mała moc pieca, kiepska jakość wykonania odtwarzacza. W ustawowym terminie 2 tygodni przeszedłem na zestaw za 9 tys. i to już było ok, choć wciąż pozostał niedosyt stymulujący kolejne zmiany itd.

Prywatnie uważam, że w przypadku nowego zestawu z CD nie ma sensu zaczynać poniżej 6 tys., bo wszystko co tańsze nie będzie warte swojej ceny. (To droższe zresztą też nie będzie, ale już jakoś zagra. ;) ). Jeśli mówimy o słuchaniu przez BT z komórki, to faktycznie można zejść do 4 tys. Monitory Pylona (Opal lub Pearl) dostaniesz trochę powyżej tysiąca zł za parę (da się ich słuchać), do tego amplituner typu CA AXR85 i mieścisz się w budżecie. Problem w tym, że ciut wyżej od tego AXR85 jest np. CXA61, który go mocno przebija brzmieniem. Wyżej od Pylonów - Monitor Audio z serii Bronze lub wymieniane już Ushery. A jeszcze trochę wyżej... Dlatego dla mnie to by nie miało sensu, bo wiem, o ile lepiej zagra zestaw za 2-3 razy więcej. Albo używany w tych 4 tys. Ale fizycznie da się złożyć nowy za ww. kwotę. Trzeba tylko kupić całość w jednym miejscu i negocjować większy rabat. (Do sprawdzenia też TopHiFi, bo miewają fajne promocje na zestawy)

Z drugiej strony - mój kolega sprawił sobie używane podłogówki Wharfedale z mini wzmacniaczem tej samej firmy. Dał za całość 750 zł. Jest szczęśliwy, mówi, ze to przepaść w porównaniu z miniwieżą, dumnie pokazuje zdjęcia swojego sprzętu znajomym. Jego życie zmieniło się na lepsze. No i brawo - czemu nie, jeśli to komuś wystarcza? :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LML napisał:

Przykładem świeci tutaj @DiBatonio- może przemyśl zmianę nicku na "Sceptyk" albo "Krytyk" bo Ty człowieku wszystko krytykujesz! Ba, nawet nie potrafisz rzeczowo rozmawiać , a najgorsze jest to, że istnieją użytkownicy którzy się z Tobą zgadzają , jak np @J4Z - mimo że nie macie nic konkretnego do powiedzenia.

Chyba nie do końca rozumiesz z w czym problem.

Każdy kto liznął temat i akustyki i jej wpływu na brzmienie podobnie z rozmieszczeniem kolumn, wie w czym rzecz.

Nadal twierdzę, że w tym przypadku moja propozycja posłuchania Piano Craft jest jak najbardziej słuszna i godna rozważenia.

Co do mojego sprzętu,  kto ma wiedzieć ten wie na czym słucham muzyki.

Naprawdę będziesz spokojniej spać, kiedy to ja DiBatonio wymienię Tobie od samego gniazdka w ścianie po głośniki na czym słucham muzyki?

Gdybym chciał się chwalić swoim systemem audio napisałbym w stopce, nie mam takiej potrzeby.

Znam wartość swojego sprzętu, koledzy którzy wiedzą jaki mam też to wiedzą. 

Czy to coś zmieni w dyskusji?

 Nie sądzę. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LML napisał:

Ale ja Gwarantuje Ci: istnieją marki, które dają Ci dobry dźwięk za kwotę którą dysponujesz- potwierdzają to inżynierowie , którzy tworzą takie uznane firmy jak KEF, Bowers & Wilkins, NAD, AudioLab, Dali, Yamaha, Rotel, Cambridge Audio itp- i w tych firmach radziłbym Ci się przemieszczać, wtedy na pewno osiągniesz zadowolenie.

Zgwarantujesz mi, że z wymienionych marek w moim pokoju i warunkach akustycznych zadowolisz  moje wymagania?

Mają być nowe i musisz zmieścić się w 4 tys.

Jak nie trafisz wisisz mi 4 koła może być taki deal?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, J4Z napisał:

LML cwaniaczku od śmieci. Po pierwsze to autor nie zapoznał i nie zastosował się do FAQ. Ja i Baton daliśmy najlepsze rady w tym temacie. Ktoś kto poleca konkretny zestaw nie znając preferencji i nie słuchając w danym pomieszczeniu musi mieć nieduże doświadczenie. 

 

PS Mój pierwszy post w tym temacie był adekwatny do zadanego pytania. Zero chęci że strony autora + dublowanie tematów. 

Widzisz- właśnie o tym mówię. Nie potrafisz nic wnieść do dyskusji...
A Ty stosujesz się do FAQ czy też do regulaminu?? Ty jesteś taki przepisowy??
Proponuje zapisz się na jakieś forum 'audiofile' czy coś takiego i wypowiadaj się tam, tworząc kółko wzajemnej adoracji z takimi osobami jak @DiBatonio, którzy lubują się w kablach za tysiące ;):)
To jest raczej miejsce dla wszystkich co chcą wstąpić. Często takie osoby oczekują rad związanych również odnośnie logitech'ów do komputera... A Wy próbujecie wynieść ponad niebiosa każdą dyskusję. Niestety nie każdy ma zamiar dokonywać odsłuchów, nie każdy jest w stanie wyburzać ścianki aby polepszyć akustykę. Niektórzy po prostu chcą kupić coś względnie dobrego za 'grosze'- i co Wy takiej osobie mówicie? - totalny shit. Czy masz tego świadomość czy nie - zdradzasz cechy osoby mocno zakompleksionej...

 

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Zgwarantujesz mi, że z wymienionych marek w moim pokoju i warunkach akustycznych zadowolisz  moje wymagania?

Mają być nowe i musisz zmieścić się w 4 tys.

Jak nie trafisz wisisz mi 4 koła może być taki deal?

Absolutnie nie - jeśli Ty dalej jesteś niezadowolony to już nigdy nie będziesz - w żadnym temacie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LML napisał:

Niektórzy po prostu chcą kupić coś względnie dobrego za 'grosze'- i co Wy takiej osobie mówicie?

Dlatego zaproponowałem Yamaha PianoCraft, będzie lepsze od tego co autor ma teraz i zmieści się w 4 tys.

Czego  nie rozumiesz?

 

8 minut temu, LML napisał:

Absolutnie nie -

To po co ta gadka i teorie internetowe?

8 minut temu, LML napisał:

Niestety nie każdy ma zamiar dokonywać odsłuchów,

To zamiast zakładać wątki i zadawać pytania oraz zabierać nam czas wystarczy zamówić cokolwiek w Neo24, albo innym mediaexpert.

Chłopie, sam autor powoli w tej dyskusji zaczął rozumiec wczym rzecz i przychyla się do naszych propozycji, a Ty nadal nie kumasz.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Dlatego zaproponowałem Yamaha PianoCraft, będzie lepsze od tego co autor ma teraz i zmieści się w 4 tys.

Czego  nie rozumiesz?

 

Ta rada jest świetna i trafiona.
Ale Ty ciągle nawijasz jakieś swoje krytyki. Czy Ty tego nie rozumiesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LML napisał:

Ta rada jest świetna i trafiona.
Ale Ty ciągle nawijasz jakieś swoje krytyki. Czy Ty tego nie rozumiesz?

Więc po co bijesz pianę?!

Czytałeś co dziś napisalem?

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Poczekajmy, niech @Julaos86 najpierw wybierze się do salonów i sam ogarnie kilka zestawów.

Mam  nadzieję, że napisze kilka zdań z wrażeń i co mu proponowali.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, J4Z napisał:

Odpowiedziałem ile według mnie trzeba wydać na dobre brzmienie szukając w sprzętach nowych. Tak, moim zdaniem 20tys. Tyle kosztowały moje graty jako nowe. Ktoś może wydać mniej i być zadowolony. Ja napisałem ze swojej perspektywy. 

To jest oczywiście prawda, ale nie wiem czy jest to prawda dla początkującego. Uważam, że nie da się złożyć takiego zestawu jak Twój (tak dopasowanego do indywidualnych warunków i preferencji) bez wcześniejszego przejścia przez inne systemy. Tzn. ja jako początkujący bym tego nie potrafił. I nawet pomoc doświadczonego kolegi (czy dobrych i uczciwych sprzedawców) niewiele da, bo na tym etapie człowiek jeszcze nie wie, jakiego brzmienia szuka i nikt mu tego nie powie. Jeśli brać nówki za większe pieniądze, to tylko z jakąś możliwością korekcji tonalnej. A i tak, jak wiemy, nie załatwia to wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

To jest oczywiście prawda, ale nie wiem czy jest to prawda dla początkującego. Uważam, że nie da się złożyć takiego zestawu jak Twój (tak dopasowanego do indywidualnych warunków i preferencji) bez wcześniejszego przejścia przez inne systemy. Tzn. ja jako początkujący bym tego nie potrafił. I nawet pomoc doświadczonego kolegi (czy dobrych i uczciwych sprzedawców) niewiele da, bo na tym etapie człowiek jeszcze nie wie, jakiego brzmienia szuka i nikt mu tego nie powie. Jeśli brać nówki za większe pieniądze, to tylko z jakąś możliwością korekcji tonalnej. A i tak, jak wiemy, nie załatwia to wszystkiego.

Całkowicie się zgadzam. Mój pierwszy system kosztował (z używanych klocków) około 3 tysięcy. Dzisiaj jest sporo więcej, ale to właśnie wymagało tej drogi, ponieważ z każda zmiana (trafiona bądź nie) wiedziałem coraz bardziej czego szukam. No i człowiek musiał tego sprzętu sie nawymieniac, żeby w końcu wiedzieć jakie brzmienie go interesuje najbardziej. 
 

W kwestii rad dotyczących, żeby jechać do salonu i słuchać. Ja jestem ogromnym przeciwnikiem odsłuchów w salonach audio jako referencji do poszukiwań swojego zestawu. Maja sie nijak do tego co te sprzety potem pokażą u nas w domu. Tyle razy dałem sie na go nabrać jak zaczynałem to hobby… i okazywało sie, ze kolumna mająca dane cechy brzmienia u mnie w domu jest kompletnie innym światem - akustyka, reszta toru itd. Dopiero jak poznałem starszego audiofila z doświadczeniem, który mi doradził (właśnie na odległość!) w co pójść po wysłuchaniu moich preferencji brzmieniowych to w ciemno to kupiłem i był to strzał w 10.

Oczywiście inną sprawa jest sprzęt wypożyczony z salonu - wtedy jasne :) 


@Julaos86 - faktycznie nie masz tam super dużo miejsca, żeby postawić wzmacniacz, streamer, jakieś standy z kolumnami itd. I nie jest to problem :) Po prostu tak masz umeblowane wnętrze i trzeba się do tego dostosować. 
 

Dlatego, żeby zminimalizować ilość zabranego miejsca plus dac Ci ładny dźwięk bez rozdzierania portfela proponuje Ci kupno kolumn aktywnych :) Czyli takich, które maja w sobie wbudowany już wzmacniacz :) Nie musisz wtedy się bawić w żadne kable itd. 
 

Moje propozycje w Twoim budżecie to:

1. https://hifi24.pl/triangle-borea-active-br03-bt-br-03-bt-kolumny-podstawkowe-aktywne-bluetooth-5-0-aptx-2-szt.html - Traingle Br03 - na prawdę ładnie grające kolumienki. Słuchałem ich wersji pasywnej. Masz tu wszystko na pokładzie włącznie z Bluetooth, który Ci wystarczy na początek. Czyli wydajesz 3k i kupujesz jedna rzecz i grasz! Będzie to granie kulturalne, z fajna podstawą basową, detaliczną góra i akustycznym charakterem. 
 

2. https://www.q21.pl/klipsch-the-fives.html - model the the fives od klipscha. Od jakiegoś czasu jest dostępny ich nowszy model, ale nie interesuj sie bo to konstrukcja zbudowana na kolumnach budżetowych Jamo i brzmi to słabo. Te kolumny będą grały po amerykańsku. Dużo wysokich tonów, dużo basu. Zagrają głośno i dadzą fun, a przy filmie może nawet lekko zatrzęsą pomieszczeniem :). Będzie to dużo mniej kulturalne granie niż Triangle, ale z kopem. 
 

3. Albo może nie wydawaj tych całych 4 tysięcy na początku swojej drogi? To dużo pieniędzy, a czasy są trudne. Co jeśli powiem Ci ze za niecałe 2 tysiące może mieć super kolumny? 
https://supersound.pl/57417-adam-t7v-active-monitor-pair - zachwalane na zachodzie Adamy. Dadzą Ci połączenie świata Klipscha z Traingle. Czyli granie z wykopem, ale posiadające referencyjny rodowód monitora studyjnego. 
 

Do propozycji 2 i 3 musisz sobie dokupić jakiś streamer, bądź odbiornik Bluetooth w zależności od tego ile kasy chcesz wydać. 
 

Jesli streamer wifi to kup sobie:

https://www.q21.pl/audio-pro-link-1.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=6c954a88-97ca-f596-3567-826f5c0263f8

albo

https://s4home.pl/odtwarzacze-sieciowe/taga-harmony-twa-10b.html

albo 

https://sklep.rms.pl/wiim-pro-odtwarzacz-strumieniowy-sieciowy-chromecast-wi-fi-bluetooth-5-1-airplay2?gclid=EAIaIQobChMIsd2Pt-jO_QIVldayCh1mrQQVEAQYASABEgL3_PD_BwE

A jesli Ci szkoda tylu pieniążków na streamer na początku drogi to po prostu dobry odbiornik Bluetooth. Typu:

https://allegro.pl/oferta/xduoo-xq-50-pro2-adapter-bt-5-1-aptx-ll-aptxhd-aac-13246698355 - bardzo fajne urządzenie! Słuchałem go. Solidnie zbudowany itd… 

Albo jak chcesz poleciec super budżetowo to szukaj czegoś na Allegro co ma Bluetooth 5.0 lub nowszy i obsługuje technologie AptX i LDAC

Powodzenia! Zazdroszczę Ci, ze cała ekscytacja brzmieniem jeszcze przed Tobą! Fajnie, że się odważyłeś i tutaj napisales z prośba o rade! Właśnie po to istnieje to forum :) Żeby sobie pomagać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem 1 zestaw to były miliony.

Jestem za odsłuchem w salonie , później wypożyczeniem  i weryfikacją w domu  . 

Ja miałem inne doświadczenia , najwięcej różnic może być w niskich częstotliwościach , bo sygnatura brzmienia była ta sama , no chyba że spinasz w domu zupełnie z czymś innym niż w salonie .

Najwięcej miejsca zajmują kolumny czy pasywne czy aktywne  nie ma różnicy , przewody też trzeba do nich pociągnąć z sygnałem i do prądu je podpiąć . Na elektronikę zawsze się znajdzie  miejsce .

 

Mateusz Ty nie jesteś jak ten stary audiofil 🤷

Ty nawet stary nie jesteś 😁 

Pzdr 

Ps znów mi robisz dzień 👌

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...