Skocz do zawartości

Audio Video Show 27-29.10 2023


RoRo

Recommended Posts

Właśnie R2R. Ciekawe czy to takie dobre jak mówią. Myślę czy poszukać vintage odtwarzacza cd z 1702 lub 1704 w takiej konfiguracji. Przynajmniej 2 chipy na kanał,  albo coś z nowych - Denafrips np.?Ten Serenade, można go użyć w połączeniu z elektroniką, jako przetwornik? Wnosi coś?

Chyba na wypożyczenie, za daleko mieszkam. Dwie granice trzeba pokonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artur Brol napisał:

Ten Serenade, można go użyć w połączeniu z elektroniką, jako przetwornik? Wnosi coś?

Można go użyć jako klasyczny DAC, czy też preamp do końcówki mocy. Moim zdaniem bardzo dobra przestrzeń, zachowując równoważony ocieplony sposób grania. Naturalne wokale, niezłe dociążenie na dole i gładka góra, gdzie mikrodetale nie giną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi obiecujaco.

Hifiman, wspomina cos o chipie 1704, na swojej stronie,  i jesli dobrze mnie zrozumieli to odpowiedzieli ze to co w Serenade mają, to jest ekwiwalent 2 przetworników na kanał.

Nie dużo chyba. Leema ma 20 takich chipow czyli po 10 na kanal w ich odtwarzaczu Antila. Denafrips chyba więcej,  patrząc oczami laika na zdjęcia wnętrza ich przetworników.

Może warto sprawdzić samemu 🤔 jak to brzmi.

 

Dobrej nocy życzę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hotelu było stoisko Kala Studio. Ktoś kojarzy to? To jakaś manufaktura od kolumn. Mieli swoją kolumnę Juno grającą na ekspozycji, cena około 20k za parę. Ale nie to było najważniejsze. Szacun dla wystawcy bo dopasowali się do przeciętnego audiofila resztą systemu. Jako źródło grał oklepany Bluesound Node z krajowym, popularnym zasilaczem PD Creative. Stały też dwa wzmacniacze: Hegel i ... no właśnie, taniutki Aiyima za 400zł z Aliexpress i to właśnie on grał gdy tam byłem. Żadnych wydumanych, wypasionych klocków, których mało kto tu zna i używa i zwyczajnie nas na nie nie stać, tylko taki popularny przystępny zestaw "Kowalski Audio". Grało to z tym tanim chińczykiem w klasie D naprawdę nieźle. Szok, że ktoś odważył się na taki ruch. Bo raczej dominowała przecież tendencja do pokazywania snobistycznych, ekskluzywnych, nieznanych nam z salonów czy forum klocków.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Grało to z tym tanim chińczykiem w klasie D naprawdę nieźle. Szok, że ktoś odważył się na taki ruch.

Może mu się akurat Gryphonik zrąbał :) 

W którymś z boxów widziałem Toppinga z czymś w rodzaju maliny i .......wstydu nie było :) 

A jak mowa o " skromnie , ale czysto " to jak wam się podobały kolumienki Indiana Line ?

Byłem ich ciekaw , bo często są wymieniane w propozycjach dla początkujących. Słuchałem ich pierwszy raz i mam nadzieje ostatni :) 

 

 

 

 

 

IMG_1267.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Może mu się akurat Gryphonik zrąbał :) 

Półkę niżej na szafce pod Aiyima stał Hegel, już nie pamiętam modelu, ale któryś z tych popularnych, niedrogich. Tak więc podejście było mega życiowe.

Mi się akurat to podobało, bo już wyrosłem chyba z czasów podniecania się stojącym na parkingu Ferrari czy Lambo. Jako ojciec rodziny patrzę raczej na rodzinne kombi niż takie z obrazków na gumie Turbo. Podobnie z audio, patrzyłem raczej na sprzęty z zakresu swoich możliwości i na ewentualne kierunki progresu niż podniecanie się wydumanymi, skandalicznie drogimi zestawami dla Obajtków i innych objętych programem Rodzina na Swoim.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

W hotelu było stoisko Kala Studio. Ktoś kojarzy to?

To Skala Audio. W boksie stały kolumny Juno prezentowane przez konstruktora i jego siostrę. Niestety nie chciał uchylić rąbka tajemnicy jaki przetwornik wsadził w tubkę, który konkretnie model Seasa robi za woofer oraz jak pociął pasma czy zestroił BR. Tajemnica sukcesu tkwi w szczegółach, a konkurencja nie śpi. Podobno gościł w boksie nawet kolegów z Kultury Dźwięku zainteresowanych tym modelem, a jak wiadomo Jazz One jest jakąś alternatywą dla tego modelu. Mnie osobiście do gustu przypadły bardziej te kolumny ale sporo zależy od środowiska i utworu jaki w danej chwili jest odtwarzany. Pewne sztuczki robią wystawcy pod potencjalnego klienta. Tu było to czuć  😉

Filmik od TobbyDIY na YT.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

o to, to chyba najlepsze na AVS😏

 

 

A w pokoju Innuosa, gdzie grał ten duży zestaw NARGA bardzo sympatyczny Pan dał mi laptop i powiedział żebym sobie puściła to co lubię. No to puściłam utwór Elan zespołu Nigtwish. O matko jak to zagrało. Szczęka mi opadła na podłogę.

Oczywiście w pokoju Gryphona też puszczano wymagający repertuar rockowy bez żadnych kompleksów. Co za swobodne niewymuszone granie. Jak zapytałam ile ten zestaw Gryphona z kolumnami Wilson Audio SabrinaX kosztuje, to pan uprzejmie podliczył lekką rączką ok. 700 000 zł    

Edytowano przez Agnieszka Zabłocka - Gasek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnóstwo pieniędzy ale na tle jeszcze droższych systemów można w sumie powiedzieć, że cena jest usprawiedliwiona jakością dźwięku. Ciekawa sprawa właśnie z tym repertuarem i otwartością prowadzących na puszczanie różnorodnej muzyki. Np w pokoju Wilson Audio z D’Agostino przez chwile puścili Fleetwood Mac i brzmiało to mocno średnio, szczególnie wokal Stevie Nicks, no i szybko nastąpiło przyciszenie i zmiana na bezpieczną „muzykę” elektroniczną …

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majkel74 napisał:

Wilson Audio z D’Agostino przez chwile puścili Fleetwood Mac i brzmiało to mocno średnio, szczególnie wokal Stevie Nicks, no i szybko nastąpiło przyciszenie i zmiana

i w tym jest problem, systemu którego słuchałeś. Nie oceniam bo nie słuchałem go, ale mam dyskografie Fleetwood Mac na  vinylach i wokal brzmi ładnie w akompaniamencie instrumentów.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja tak cenię Gryphona, bo oni nie boją się żadnego repertuaru. No i w sali Innuosa gdzie grała elektronika NARGA też bez żadnych obiekcji. Muzykę elektroniczną czy klasyczną z małym składem przy dobrej realizacji to nie sztuka poprawnie odtworzyć. Ale już Dream Theatre z rozbudowaną perkusją gdzie drive ma znaczenie - zaczyna być wyzwaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

w pokoju Innuosa, gdzie grał ten duży zestaw NARGA bardzo sympatyczny Pan dał mi laptop i powiedział żebym sobie puściła to co lubię. No to puściłam utwór Elan zespołu Nigtwish. O matko jak to zagrało. Szczęka mi opadła na podłogę.

Rockporty w połączeniu z monosami Nagry podobały się chyba wszystkim. Niestety dość kosztowny taki wybór jest ale faktycznie można było zgubić tam szczękę ;)

20231028_105102.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2023 o 20:09, Chmarski napisał:

W tej chwili nigdzie, ale bardzo mocno wierzą w to, że pod koniec listopada uda im się już przygotować u siebie (w Świebodzinie,) pokój odsłuchowy. Już Cię tam bardzo serdecznie zapraszają :)  

@AudioTube nakłamałem i nikt nie zwrócił uwagi. Oczywiście Diora to nie w Świebodzinie, tylko w Świdnicy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MariuszZ napisał:

Rockporty w połączeniu z monosami Nagry podobały się chyba wszystkim. Niestety dość kosztowny taki wybór jest ale faktycznie można było zgubić tam szczękę ;)

20231028_105102.jpg

No tak. Rockporty nie zawodzą, a w połączeniu z elektroniką NAGRA po porostu wymiotło :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Oczywiście w pokoju Gryphona też puszczano wymagający repertuar rockowy bez żadnych kompleksów

Ja mam kompleksy po wizycie w tym boksie. Tyle kasy i taka zapiaszczona góra? Mam chyba jakąś nadwrażliwość słuchową bo nie dało się słuchać tego cykania 😉

Poza tym jest rozmach i potęga dźwięku. Wielu było zachwyconych z tego co zaobserwowałem.

 

20231028_110412.jpg

20231028_110400.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MariuszZ napisał:

Ja mam kompleksy po wizycie w tym boksie. Tyle kasy i taka zapiaszczona góra? Mam chyba jakąś nadwrażliwość słuchową bo nie dało się słuchać tego cykania 😉

 

 

Ja moglbym żyć z tym zapiaszczeniem i cykaniem … po prostu ich nie zaobserwowałem 😉

Zestaw przejrzysty to być może wyszły jakieś brudy z nagrania ?

11 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Tak patrzyłam ten zestaw z elektroniką NARGA i kolumnami Rocport to jest propozycja dla milionerów: 

https://www.premiumsound.pl/manufacturer/nagra/nagra-hd-amp-monobloki.html 

Same monobloki NARGA to koszt ponad 360 000 zł :) 

Tam łącznie z kolumnami będzie ponad 2 mln … 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pisania o znanych i bardzo znanych firmach . Mi w tym roku bardzo się podobały kolumny polskiej firmy Horns  model FP 12 MK 2 .Przesiedziałem kupę czasu słuchając ich .Właściwie nie było utworu z którym by sobie nie radziły.A na koniec długa rozmowa z właścicielem firmy o  konstruowaniu i produkcji.

Nie są to nowicjusze pierwszą konstrukcję którą poznałem były Mumie .Kolejne konstrukcje do dużych pokoi a tu kolumienka to pokoju Kowalskiego

Wolę pokoje gdzie siedzi właściciel a nie piękna hostessa nie mająca pojęcia o sprzęcie ani o marce którą reprezentuje.

IMG-20231029-WA0009.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Carmion napisał:

W sobotę na stadionie było dość często czuć nieprzyjemne zapachy z braku higieny niektórych osób. Do jednego pokoju nie odważyliśmy się wejść bo już dość mocno śmierdziało i cofnęło bratową 😅 

W niedzielę w hotelu też były takie przypadki, ale mniej. 

Dla mnie to masakra jak niektórzy w ogóle o siebie nie dbają. 

Oni po prostu nie wiedzą że brzydko pachną😵‍💫

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Artur Brol napisał:

Bardzo ładne.  I takie całkiem inne. 

W miejsce, płaskiej deski, odstający od reszty obudowy przedni panel.

Czy to ma wyglądać jak coś hm, miękkiego,  czy to taki plastik?

O ile pamiętam to jest sztywne .Ale prezentuje się bardo ładnie no i przede wszystkim gra bardzo dobrze. W naturze wygląda nie gorzej ja na zdjęciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...