Skocz do zawartości

Krok w otchłań dźwięku - pomoc w doborze sprzętu do 12 tys.


PoJohnDny

Recommended Posts

5 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

Znaczy jak nie bedzie zestawu gorek i dolkow z porcja znieksztalcen, to sluchac sie nie da, i juz.

Nie da :)

4 godziny temu, Mariusz Kopacki napisał:

Kazda koncowka mocy jest neutralna?

Z moich doświadczeń wynika , że nie. Yamaha MX-1000 vs Vincent SP - 331; Yamaha MX-1000 vs BC Aqoustique EX 552

 

3 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

stare luxmany ciepło, aż do przesady

Na kolejny zlot przytargam Luxmana C12 + B12. Wg mnie z ciepłem ten dźwięk nie ma nic wspólnego.

5 godzin temu, Kraft napisał:

Czyli neutralny to taki, który Ci się nie podoba.

A jest jakieś jeszcze inne kryterium ??? Czekaj , sprawdzę w Wikipedii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

Naprawdę nie chodzi mi, żeby się czepiać. Raczej o spójność  formułowania sądów (które są potem forumowym źródłem wiedzy o audio) . 

No jak stwierdzić, czy dany wzmacniacz podbija to, czy tamto, gdy nie mamy punktu odniesienia? A może to, co bierzemy za podbicie (lub osłabienie) to właśnie właściwy poziom? 

Powinno byc prosto, zmierzona taka a nie inna charakterystyka czestotliwosciowa w pasmie slyszalnym, i po klopocie. Ale ze tu dominuje podejscie odsluchowe, to prosto nie bedzie. Obiektywnie rowniez nie, ale ta cecha nie jest tu w cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Powinno byc prosto, zmierzona taka a nie inna charakterystyka czestotliwosciowa w pasmie slyszalnym, i po klopocie. Ale ze tu dominuje podejscie odsluchowe, to prosto nie bedzie. Obiektywnie rowniez nie, ale ta cecha nie jest tu w cenie.

Hehe, ale przecież każdy poprawny wzmacniacz ma charakterystykę praktycznie liniową. A każdy gra inaczej. Jeden gra ostro, drugi gra basem, trzeci wypycha średnicę...

Po prostu coś więcej niż prosta amplituda wpływa na nasz odbiór dźwięku, a jak tego sie nie zauważa, to jest sie głuchym płaskoziemcem który uważa że wszystko już jest zbadane i zmierzone i koniec odkryć.. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2023 o 07:57, Kraft napisał:

A istnieje taki? Według Twojej wiedzy i doświadczenia? Czy są tylko ciepłe i zimne, a pośrodku nie ma nic, czarna dziura?

No a według Ciebie?

Nie rozumiem po co tak ciśniesz z tym. Źle wstałeś? Czy potrzebujesz zrobić zamieszanie wokół siebie przed kolejnym KraftTestem?

Dnia 26.05.2023 o 09:24, Kraft napisał:

Coś tam jednak pisałeś:)

"Może Marantz PM 6007 jako taki bardziej neutralny?"

"Marantz PM 6007 - stosunkowo neutralny"

"Rotel będzie w tej kwestii najbardziej neutralny"

"Marantz 7015 bardzo neutralny"

"Marantz SR6015 jest mocno neutralny"

"Moim zdaniem Arcam nie jest neutralny"

"Z 8300 już się zgadzam, chodź on neutralny nie jest."

"Moim zdaniem Musical nie jest neutralny"

"Moim zdaniem jeśli masz X3700 vs x 4700 vs 1080 i Marantza 6015 to MArantz zagra najłagodniej. Będzie mocno neutralny"

"Audiolab jest bardziej neutralny"

"Ewentualnie neutralny Onkyo 8390"

"Powiedział bym że (Primare I35) jest raczej neutralny

itd.

 

No to jaki Piotrze jest Twój wzorzec neutralnego wzmacniacza, do którego odnosisz swoje oceny w tym względzie?

PS podejrzenie już jakieś mam

Znowu, to sa wyrwane zdania z całości.

Przeciez to jest mocno niepoważne. W każdym z tych fragmentów była dalsza część. Możesz okreslać wzmacniacz bardziej neutralny porównując go do innego który nim nie jest. Takie czytanie calości ma zdecydowanie większy sens i nabiera kontekstu.

Jak nie słyszysz rożnicy miedzy wzmacniaczami to zostaw ten temat. Jak byś słyszał to wtey odczuwał byśże jeden jest bardziej neutralny od drugiego ale wciąż może nie być wyznacznikiem neutralności. Trudne?

 

 

Dnia 26.05.2023 o 22:23, Adi777 napisał:

Dokładnie. Jak się nie ma argumentów, to zostaje jprdl, xd, a nawet xddd.

@Piotr Sonido

Ile może być na wzmacniaczy na rynku?

Nie rozumiem pytania?

Ile sztuk? Ile modeli?

O co tu pytasz?

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohoho, bardzo zabawne. W wątku o motoryzacji audiowit wspomniał również o wymarzonych autach, i Aston to właśnie moje. Masz problem z tym, że ktoś ma marzenia? Przynajmniej wiem, że będą zrealizowane, prędzej czy później. Nie jestem po 50 ani 60. Po drugie, nigdy bym nie kupił nowego auta, bo już po wyjeździe z salonu traci X na wartości. Serio myślisz, że takie wpisy mnie ruszają? Złożenie systemu jest powiązane z budową domu. Myślisz, że to jest 5 minut? Budowałeś swój dom? Jeśli tak, to wiesz, że pewne rzeczy potrzebują czasu. Albo nie wiesz. Nic nie pisałem o żadnym hajendzie. Na pewno nie w Wikipediowym znaczeniu tego słowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini aktualizacja, pojechałem na 300 kilometrową wycieczkę do chłopaków z Q21, pozwoliło mi to nakreślić pewien trop, ale dokładne spostrzeżenia co do słuchanego sprzętu opiszę innym razem. A wracam z mała refleksją - może warto przeczyścić i reanimować mojego staruszka Rotela RA-03, a teraz cały budżet przeznaczyć na kolumny, a elektroniką bawić się później? Co ogólnie myślicie o Jasperach 18? Sporo na forum pozytywnych wypowiedzi o Diamondach, czego również udało mi się doświadczyć osobiście, ale mało wzmianek o flagowcu polskiego producenta, coś z nimi nie tak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...