Skocz do zawartości

Świat cyfry dla początkującego - poradnik


tomek4446

Recommended Posts

38 minut temu, Rega napisał:
2 godziny temu, Bebop napisał:

zabytkowych audiofili

Cha, cha,cha - zaczynam szukać sobie miejsca w muzeum.🤣 A może minister kultury i dziedzictwa narodowego obejmie ochroną lub patronatem? A ogólnie to masz rację - wielu to trzęsące się dziady.

Edytowano 23 minuty temu przez Rega

Panie Romanie, nawet bez cyfry w Pańskiej piwniczce czułbym się jak w raju 🙂 Uwielbiam stare sprzęty stereo. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie???? - na forum wszyscy jesteśmy równi i bardzo proszę po imieniu🙂. A swoją drogą masz wiele racji odnośnie audiofili, mówiąc zabytkowi. Wielu (w tym ja) zatrzymało się na pewnym etapie i nawet siłą nie zmusisz do zmiany . Bez przesady z piwniczką. To zaledwie skład wielu, pokrytych kurzem bibelotów. A częsć z nich faktycznie nadaje się do utylizacji. stoją wyłącznie przez sentyment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tu jest wątek typowo cyfrowy i edukacyjny, chciałbym zapytać o coś bez zakładania nowego tematu. 

Czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z HQplayer? Jakie są korzyści z tego playera? 

Ponieważ HQplayer jest dość drogi a wersja próbna to jedynie 30 minut, chciałbym mieć wiedzę na temat i przygotować się jakoś. Zanim spróbuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2023 o 21:19, Mariusz Kopacki napisał:

Gubisz kontekst. Roon zainstalowany na Windows korzysta z tych samych sterownikow, co foobar. A skoro w temacie Dirac czy obslugi miniDSP nic nie wniesie, to jedynie zastepuje w tej konkretnej konfiguracji foobara. Grzebania w ogolnosci nie zastepuje.

I nie jest tak, ze kazdy chcialby go miec, gdyby byl za darmo. W moim systemie nie bylby w stanie nawet zastapic mi LMS - brak wsparcia dla DLNA, wymagajac przy tym dedykowanej platformy w miejsce zwyklego kontenera.

Diraca PC można pożenić z Audirvaną. Mozna tam implementować filtry z DL. Ale może to juz kotos wspominał to sorry.🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bebop napisał:

Ponieważ tu jest wątek typowo cyfrowy i edukacyjny, chciałbym zapytać o coś bez zakładania nowego tematu. 

Czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z HQplayer? Jakie są korzyści z tego playera? 

Ponieważ HQplayer jest dość drogi a wersja próbna to jedynie 30 minut, chciałbym mieć wiedzę na temat i przygotować się jakoś. Zanim spróbuję. 

Jak drogi?

Jeśli masz cierpliwość tu masz podpowiedź:

Robisz obraz systemu, instalujesz triala, sprawdzasz co działa a co nie :) , jesli coś jest nie tak - przywracasz obraz systemu.

 Masz znów czystą instalkę...

Czynność powtarzasz aż odkryjesz co Ci pasuje a co nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 24.04.2023 o 10:38, tomek4446 napisał:

Witam. Od paru dni znalazłem się w świecie dźwięku cyfrowego , który nie ukrywam nie darzy mnie sympatią i za cholerę nie chce być przyjazny. Urządzenie które posiadam to mini komputer NUC 12 Pro na Win 10 pro.

Prosiłbym o porady jak się do tego / cyfry/ zabrać , by połączyć jakość z funkcjonalnością.

A jak o jakości mowa to mam kilka pytań.

- z jakiego odtwarzacza korzystać , by osiągnąć maksymalnie dobre efekty dźwiękowe ?

- jakie ustawić próbkowanie w zakładce " dźwięk" w Win 10 ?

- co zrobić , by sygnał wysyłany przez komputer nie był zmieniany , czyli by uzyskać bit perfect ?

- jakie i jak zastosować DSP ?

- czy korzystać z filtrów REW eksportowanych do ???

- czy ktoś korzystał z rePhase i jakie wyniki ?

- jak sobie ułatwić życie w korzystaniu ze streamera w kompie , czyli co zamiast myszy i klawiatury ?

- jaki serwis radiowy wgrać w kompa ?

C.d.n. :)

Dzień dobry. Nie wiem czy temat jest aktualny i czy już ktoś podesłał więc proszę artykuł. 

Możliwie treściwie w temacie bez zbędnej gdybologii. 

 

https://najlepszeodtwarzacze.pl/page29.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

W odpowiednio dobrej

To słowo klucz. Uwielbiam takie zagrania. To podstawa marketingu. Klient przychodzi do mnie i mówi , że zamówił u konkurencji drzwi ukryte pod malowanie. Pomalował tą samą farbą co ścianę , a drzwi się odcinają. Pyta o co tu chodzi , bo miało być identycznie. Pytam, a co Panu powiedziano ? Ano , że jak pomaluje odpowiednią farbą to będzie tak samo. A powiedzieli jaką ? No, nie . :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Odsluchowe audio, szczegolnie w wydaniu "high-end", jest zawalone szarlatanizmem.

A czy niżej jest lepiej? "Amplituner nigdy nie zagra",  "z portem BR z przodu", "minimum 12 cali", "tylko 3-way", "bez 100 W nie podchodź", "srebro wyostrza" i setki podobnych, oderwanych od realiów wydumek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...