Skocz do zawartości

Świat cyfry dla początkującego - poradnik


tomek4446

Recommended Posts

12 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Korzystasz z asio w Qobuz.

Dlaczego ja mogę korzystać z ASIO MADIface USB grając z apki Qobuz na windzie (i wszystko działa poprawnie) a Tomek (z nieznanej mi apki) nie może? 

 

Ps, może @tomek4446 podpowie jaka aplikacja robi za odtwarzacz u niego? To musi działać, tylkio trzeba znaleźć gdzie jest błąd w ustawieniach. 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bebop napisał:

podpowie jaka aplikacja robi za odtwarzacz u niego?

A do tego jeszcze nie doszedłem :) na razie katuje na zmianę Tidala i Spotify szukając różnic i powodu dla którego miałbym zostawić Tidala. Póki co mam go na pół roku. Co do odtwarzacza , na kompie plików mam "0" , za to na dysku zewnętrznym 2T muzyki. Rozumiem , że jak podłączę do NUC-a ten dysk to muszę wybrać odtwarzacz ? zainstalowałem Foobar 2000, ale jeszcze się nim nie bawiłem. Może jutro to od razu powiem , że liczę na Waszą pomoc. A , tak z ciekawości wrzuciłem do streamera Pioneera test bit perfect i wyszedł idealnie. Rme pokazywało kolejne próbki i na koniec wydało werdykt , że ok. :) 

@Mariusz Kopacki do czego są sterowniki powiązane z ASIO ? Nie kumam tego. Podłączam np. Rme robiąc pomiary REW-em , mam tam możliwość przejścia na ASIO i jak odznaczę ASIO dzieją się cuda. Teraz jest upsampling , bo coś nie wspiera ASIO , to zaczyna mnie drażnić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:
2 godziny temu, Bebop napisał:

podpowie jaka aplikacja robi za odtwarzacz u niego?

A do tego jeszcze nie doszedłem :) na razie katuje na zmianę Tidala i Spotify szukając różnic i powodu dla którego miałbym zostawić Tidala.

Rozumiem, że korzystasz z aplikacji wymienionych serwisów. Więc w takim przypadku to są Twoje "playery".

 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Co do odtwarzacza , na kompie plików mam "0" , za to na dysku zewnętrznym 2T muzyki. Rozumiem , że jak podłączę do NUC-a ten dysk to muszę wybrać odtwarzacz ?

Ehhhh, wszystkie problemy rozwiązałby roon. Pięknie, łatwo i przyjemnie. Ale nawet nie chcesz spróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A do tego jeszcze nie doszedłem :) na razie katuje na zmianę Tidala i Spotify szukając różnic i powodu dla którego miałbym zostawić Tidala. Póki co mam go na pół roku. Co do odtwarzacza , na kompie plików mam "0" , za to na dysku zewnętrznym 2T muzyki. Rozumiem , że jak podłączę do NUC-a ten dysk to muszę wybrać odtwarzacz ? zainstalowałem Foobar 2000, ale jeszcze się nim nie bawiłem. Może jutro to od razu powiem , że liczę na Waszą pomoc. A , tak z ciekawości wrzuciłem do streamera Pioneera test bit perfect i wyszedł idealnie. Rme pokazywało kolejne próbki i na koniec wydało werdykt , że ok. :) 

@Mariusz Kopacki do czego są sterowniki powiązane z ASIO ? Nie kumam tego. Podłączam np. Rme robiąc pomiary REW-em , mam tam możliwość przejścia na ASIO i jak odznaczę ASIO dzieją się cuda. Teraz jest upsampling , bo coś nie wspiera ASIO , to zaczyna mnie drażnić. 

Przejscie testu RME nie gwarantuje, ze strumien jest bit-perfect. Jego zawalenie gwarantuje, ze bit-perfect nie ma.

Foobar wspiera asio przez wtyczke.

Do obslugi urzadzen dzwiekowych, w obie strony, z malymi opoznieniami. Jesli chcesz uzywac sterownikow od RME i chcesz, zeby sample rate ustawialo sie zgodnie ze zrodlem bez koniecznosci recznego ustawiania i bez ryzyka resamplingu, zostaje asio. Niestety wiele odtwarzaczy wsparcia tu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lpomis napisał:

Weźta napiszta Tomkowi krok po kroku co ma pobrać i zainstalować

Najpierw Tomek musi zdecydować co chce mieć. Pliki własne, serwisy muzyczne? 

Czy to wszystko ma być ogarnięte w cyfrowym centrum muzycznym na cały dom? Czy tylko lokalnie jakiś Foobar? 

Niech Tomek najpierw pozna wszelkie opcje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Macie jakiś pomysł jak usunąć całkowicie sterownik RME z systemu? Czy on jest w ogóle potrzebny?

Ja polecam odejść od Windows i dać spokój z wszelkimi sterownikami. Zostawmy windę do googlowania i innych spraw. 

Nowoczesne cyfrowe audio to nie jest Windows. 

 

 

Zdaję sobie sprawę z tego jak roon jest drogi. Bo jest. 

Jeśli jednak porównać inne wydatki na nasze ulubione audio, akcesoria, kabelki i inne rzeczy... Roon daje nam dostęp do urządzeń roon-ready i to jest fajne. To jak kolejne urządzenie audio. 

 

Chciałbym teraz zapytać ogół tego forum - czy ktokolwiek z Was pożałował kupna roon lifetime?

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Weźta napiszta Tomkowi krok po kroku co ma pobrać i zainstalować :)

Ogarniacie widzę chłopaki dobrze temat @Bebop @Mariusz Kopacki

Macie jakiś pomysł jak usunąć całkowicie sterownik RME z systemu? Czy on jest w ogóle potrzebny?

Potrzebny do update FW. Mi niezbedny przez asio. Zawsze mozna wymusic na urzadzeniu generyczny driver od MS i przelaczac na ten od RME jesli bedzie update. Nie bardzo widze powod do jego usuwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę powalczyłem wczoraj z NUC-em i tak. Założyłem sobie dwa priorytety: łatwość obsługi i jakość dźwięku.

Najpierw odniosę się do tego drugiego. Walić bit perfect ! :) Podłączyłem za pomocą przejściówki NUC-a z DDRC 22 D zrobiłem pomiary i ... jest baaardzo dobrze. Słychać wyraźną poprawę praktycznie w każdym zakresie. Nie mam doświadczenia żadnego w przejściówkach, ale to ten element tak wpłynął na plus. Skąd wiem ? Bo nie ma takiej różnicy jak wyłączę filtry DL ani jak odtwarzam z Pioneera, ani z CD. M2Tech przetwarza wszystko do 96  kHz , w każdym razie taką wartość wyświetla RME. Po zainstalowaniu M2Tech , MADIface się nie załącza , tak jak by całkowitą kontrolę przejął switch. Jest dobrze , ale w myśl zasady , że może być lepiej nie składam jeszcze broni :) 

A teraz obsługa. Popracowałem trochę nad podłączeniami i pilotem Logitecha uzyskując taki efekt. 

- włączając NUC-a odpala mi się automatycznie TV oraz amp. KD z zaprogramowaną konfiguracją. Tą funkcję przeznaczyłem do oglądania filmów .

- włączając na pilocie Logitecha polecenie ' NUC" , odpala mi się TV , RME. Ta funkcja służy do muzyki.

- poprzez ponowne wciśnięcie polecenia " NUC" , wyłączam wszystkie urządzenia. Kompa wcześniej w tradycyjny sposób , a więc " zamknij ". :) 

20230502_085236.jpg

20230502_085252.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Trochę powalczyłem wczoraj z NUC-em i tak. Założyłem sobie dwa priorytety: łatwość obsługi i jakość dźwięku.

Najpierw odniosę się do tego drugiego. Walić bit perfect ! :) Podłączyłem za pomocą przejściówki NUC-a z DDRC 22 D zrobiłem pomiary i ... jest baaardzo dobrze. Słychać wyraźną poprawę praktycznie w każdym zakresie. Nie mam doświadczenia żadnego w przejściówkach, ale to ten element tak wpłynął na plus. Skąd wiem ? Bo nie ma takiej różnicy jak wyłączę filtry DL ani jak odtwarzam z Pioneera, ani z CD. M2Tech przetwarza wszystko do 96  kHz , w każdym razie taką wartość wyświetla RME. Po zainstalowaniu M2Tech , MADIface się nie załącza , tak jak by całkowitą kontrolę przejął switch. Jest dobrze , ale w myśl zasady , że może być lepiej nie składam jeszcze broni :) 

A teraz obsługa. Popracowałem trochę nad podłączeniami i pilotem Logitecha uzyskując taki efekt. 

- włączając NUC-a odpala mi się automatycznie TV oraz amp. KD z zaprogramowaną konfiguracją. Tą funkcję przeznaczyłem do oglądania filmów .

- włączając na pilocie Logitecha polecenie ' NUC" , odpala mi się TV , RME. Ta funkcja służy do muzyki.

- poprzez ponowne wciśnięcie polecenia " NUC" , wyłączam wszystkie urządzenia. Kompa wcześniej w tradycyjny sposób , a więc " zamknij ". :) 

20230502_085236.jpg

20230502_085252.jpg

Skoro konwertujesz USB audio na spdif i wprowadzasz do ADI przez coax, to sterowniki RME przestaja miec znaczenie, a maja te z M2Tech. Bit-perfect gubisz z zalozenia na DDRC-22D przez ASRC w akcji, sprowadzajace audio do 96 kHz. Zaczyna sie jak z WiiMem :)

W Foobarze uzywaj exclusive wasapi na M2Tech, z preferencja event mode ponad push mode, jesli dziala poprawnie. Albo asio, jesli M2Tech udostepnia dobrze dzialajace sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

W Foobarze uzywaj exclusive wasapi na M2Tech,

Tak zrobiłem. Pięć godzin zajęło mi wgranie wszystkich wtyczek i ustawień. Wtyczki delikatnie mówiąc stawiały opór. jutro część dalsza walki. Póki co nie słyszę jakiegoś drastycznego wzrostu jakości przed i po zmianach. Może jutro ...... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Pięć godzin zajęło mi wgranie wszystkich wtyczek i ustawień

:) Szybko poszło.

Jesli chcesz się pobawić z jakością odsłuchu - w malinie używam "parametric EQ"  trochę trwało zanim znalazłem odpowiednie dal mnie nastawy.

Tu poczytaj: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/parametric-eq-on-foobar.10019/

 na długie zimowe wieczory ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gienas napisał:

Szybko poszło.

No. :) 

Bo to kurna , miał być jak w tytule : PORADNIK . Czyli , kupuje gość kompa , chce na nim grać i co ma począć.

A na razie , ludziska operują takim narzeczem , że wczesno aztecki mógłby się schować i trza wszystko rozgryzać krok po kroku.

41 minut temu, gienas napisał:

trochę trwało zanim znalazłem odpowiednie dal mnie nastawy.

Dzięki za informacje . Pobawię się tym jak przejdę na emeryturę , co przy obecnej koniunkturze kraju oznacza nigdy :) 

Uruchomiłem DL i nie dotykam się do filtrów.

Od godziny , przeszedłem z lampy na tranzystor i powiem Wam , że lepiej to brzmi. Zupełnie odwrotnie niż ze źródeł analogowych ,czy CD. Czyżby pliki lepiej się czuły grane na tranie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...