Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gratuluję Tomek. Audioshow i Wasze zloty się przydały zatem.

A i nad Brdę nie tak daleko. Kibicowałem klanowi Gollobów.
Na Fordonie często bywałem a moje siostry w Toruniu na UMK studiowały, ale to już innym razem.  
 

Tomek, masz wiedzę skąd drivery w tych monitorach? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Zawiść lepsza.

No to pojechałeś....😀.

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

Na AVS , Zlotach wysłuchałem sporo kolumn a tylko dźwięk QLN - ów jakoś szczególnie utkwił mi w pamięci

Mam tak samo, a zwłaszcza dźwięk podłogowych Prestige Three został mi w pamięci. Myślałem, że już zapomniałem. 🙂

Tomek czy one (QLN One) już zostają u ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

Zwyczajnie, po ludzku, zazdroszczę.

Aśka, zazdrość jest motywująca. Jeszcze dzisiaj (niedziela) zamawiaj, we wtorek masz już w pięknym Bielsku-Białej. 

Wszyscy to wiedzą, że Istotą tego pięknego hobby są zmiany i związane z tym przyjemności, a potem ewentualnie słuchanie muzyki :) Ja niestety po trzech zmianach, ugotowałem się na AMEN. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie moja kategoria wagowa $$$.

Ale jest coś w tych kolumnach co siedzi w głowie. W skrócie - grają bez wysiłku, nie mizdrzą się, nie atakują. I było wrażenie, że tak mają bez względu na rodzaj muzyki.

Aaaaaaa.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Tomek, masz wiedzę skąd drivery w tych monitorach?

Wszystkie , tzn. wszystkie dwa przetworniki to Scan Speak. Ponoć właściciele obu firm znają się od 35 lat stąd zgoda Scan Speaka na modyfikacje przetworników dla taj małej manufaktury. Nie są one seryjne.

2 godziny temu, Amarok napisał:

a zwłaszcza dźwięk podłogowych Prestige Three został mi w pamięci.

Brałem trójki pod uwagę , jednak przekonałem się na miejscu , że jedynka jest w zupełności wystarczająca. Trójka jest raczej od 35 metrów w górę.

Tak zostają :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMarek napisał:

Jeszcze dzisiaj (niedziela) zamawiaj, we wtorek masz

Powiem Ci w sekrecie, że kupiłam przełącznik Beresforda ponad miesiąc temu. Nadal leży niepodłączony 😉.

Z tego wniosek, że to zazdrość platoniczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrólKiczu napisał:

I one są lepsze niż atc scm 7? 

Seba , myślałem , że to , to już dawno ustaliliśmy i o dogmatach się nie dyskutuje. Nic nie jest lepsze na tym łez padole od ATC SCM 7 !!! :) 

1 godzinę temu, Asia napisał:

kupiłam przełącznik Beresforda ponad miesiąc temu. Nadal leży niepodłączony

To się nazywa fanaberia , czy jakoś tak ? :) 

1 godzinę temu, Asia napisał:

Z tego wniosek, że to zazdrość platoniczna.

...... :) 

57 minut temu, Slawko69 napisał:

Chyba jesteś pierwszym posiadaczem tych kolumn na forum

Dzięki za miłe słowo. Pisałem już kiedyś , że zwykle kończymy na jakiś wynalazkach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Karol64208 napisał:

jednak  wypiję za upust / rabat

Na zdrowie :) 

A tak tylko dla Ciebie , wybrałem paczki , które były mi w delikatny sposób odradzane :) No może nie odradzane , ale padały sugestie , że z tańszych może być lepiej . Po odsłuchu jednak pozostałem przy swoim zdaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

padały sugestie , że z tańszych może być lepiej .

Dawaj ich nazwy. Bo ja z Twojego opisu wnioskuję, że Qln Prestige One grają podobnie do moich Confidence 20, mimo, że kosztują mniej. Więc jeśli się da osiągnąć pokrewny dźwięk, ale jeszcze lepszy i taniej, to chętnie zamienię swoje Dynki na taką parę niedrogich killerów. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
27 minut temu, Rafał S napisał:

Dawaj ich nazwy.

Były dwie sugestie :

JMR Contabile Jubile - zagrały naprawdę dobrze. Trójdrożne podłogówki , mocną stroną dla mnie były wysokie i bardzo dobra średnica. Dwa utwory i ... zaczynałem się przekonywać . Przy trzecim nie podszedł mi bas. Nie wiem , czy to wina utworu czy kolumny , ale zabrakło mi różnicowania. 

Diptyque DP 77 - tu był największy dylemat. Nie miałem się do czego przyczepić i ta niesamowita przestrzeń. Nie do uzyskania z tradycyjnych paczek , bez kompletnej adaptacji akustycznej , a i z nią nie wiem czy coś takiego jest możliwe. 

27 minut temu, Kraft napisał:

Kurde, też przeczytałem:(

No , wiesz ? :) 

37 minut temu, Rafał S napisał:

do moich Confidence 20, mimo, że kosztują mniej.

Rafał !!! Spojrzałem , moje QLN-y są w cenie lakieru Twoich kolumn :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomek4446 napisał:

moje QLN-y są w cenie lakieru Twoich kolumn :) 

Nie strasz mnie. Mam nadzieję, że nie zapłaciłem aż tyle za farbę na obudowie. Tym bardziej, że kolor średnio mi się podoba (ale wśród używanych nie było wielkiego wyboru). Moje paczki trochę ważą, więc łudzę się, że jednak coś mają w środku. No chyba, że to przez ten lakier metalik...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

ta niesamowita przestrzeń.

A skąd ona ci ta przestrzeń?

😉

 

Dobra. Już wiem. Nie jestem zaskoczony. Miałem okazję posłuchać. Nie tych kolumn. Na innej wstędze.

Tego brzmienia nie zapomnę. Nie mogę mieć wszystkiego. Ale warto mieć marzenia i je realizować.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

A tak tylko dla Ciebie , wybrałem paczki , które były mi w delikatny sposób odradzane

z tym odradzaniem jest różnie😉szkoda że nie trójdrożne😙. Zawsze w dwudrożnych brakowało mi czegoś zwłaszcza przy vinylach, może to sugestia , a jednak myślę że nie.

Jak przetestujesz i osłuchasz się, napisz jak je odbierasz.

Miłego słuchania.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Asia napisał:

Ale to QLN One, czyż nie

Sprawa jest dość enigmatyczna. O to samo , czyli co właściwie kupuję zapytałem w Salonie. Jest to Prestige one . Samego modelu one ponoć już nie ma. Obudowa ONE  , była skrzynkowa , prostokątna , Prestige to ta piramidka. Zmieniły się też przetworniki, a raczej ich modyfikacja. Tak szczerze to nie wnikałem w temat , raczej interesowała mnie strona dźwiękowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2024 o 17:29, MMarek napisał:

Aśka, zazdrość jest motywująca. Jeszcze dzisiaj (niedziela) zamawiaj, we wtorek masz już w pięknym Bielsku-Białej. 

🧐 nie pamietam by @Asia chwaliła sie na "publicznym" ze jest z Bielska. A śledzę forum na bieżąco. Są inni użytkownicy, którzy sie chwalili, ale Asi nie pamamietam by coś pisała w tej kwestii🤔

Proponuje ugryźć sie w jezyk, yyyy tzn. W palec... 😉 a nie pisać bez zastanowienia co popadnie, bo może ktoś sobie nie życzyć upowszechniania informacji... 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał S napisał:

Słuchałeś z Luxmanami

Cały czas na nich grałem do dzisiaj do godz. 10-tej :) Od 10-tej gra lampa. Słucham właśnie country i na lampie jest przyjemniej :) 

A , jeszcze jedno , QLN ma 87 dB SPL , a gałeczka głośności na lampie w zasadzie w tym samym położeniu co na Altecach przy 98 dB SPL. Nie mierzyłem miernikiem , biorę to na słuch , jakieś odchyłki pewnie są , ale kurde nikt z miernikiem nie słucha :) W każdym razie zapas gigantyczny i o zniekształcenia raczej się nie martwię :) 

IMG_2473.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

🧐 nie pamietam by @Asia chwaliła sie na "publicznym" ze jest z Bielska. A śledzę forum na bieżąco. Są inni użytkownicy, którzy sie chwalili, ale Asi nie pamamietam by coś pisała w tej kwestii🤔

Proponuje ugryźć sie w jezyk, yyyy tzn. W palec... 😉 a nie pisać bez zastanowienia co popadnie, bo może ktoś sobie nie życzyć upowszechniania informacji... 

Jak by co, to ja jestem  ze Słupska. Możesz upowszechniać Panie adwokacie pokrzywdzonych :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...