Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

4 minuty temu, audiowit napisał:

No to Ci powiem, ze wba stosuje taki pomiar.

nie chcę się wypowiadać co do firmy, ale czytam fora Ty również.

😌

P.S.

Być może skuszę się zamówić ich sprzęt do Naszego laba, ale i tek oficjalnie nie będę mógł się wypowiedzieć.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Karol. I twierdzę, ze ludzie nie radza sobie z petlami mas np. Wiec dlatego pytam Ciebie o konkretne firmy bo ufam, ze znajac sie na elektronice znany jest Ci ten problem. Natomiast wielu uzytkownikom nie.

Ja też mialem czasem problem zwiazany z brumieniem i problem nie tkwil we wzmacniaczu tylko w mojej niewiedzy. Czym bardziej skomplikowany tor audio tym wieksze prawdopodobienstwo błedu. I nie dotyczy to tylko wzmacniaczy lampowych.

Ludzie nie przestrzegaja tez polaryzacji twierdzac, ze prad jest zmienny :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kaczadupa napisał:

Może trzeba dać mu więcej czasu na poznanie zalet?

Z pewnością. Jest na pewno sprzętem bezpiecznym. Dla osób które nie zamierzają się bawić w modyfikacje / jak ja ;) / wręcz idealny. Nie ma przydźwięku , nie słychać traf. Słuchałem też Brighta i podobnie , to o czym pisze Witek , brak mu przestrzeni. Osobiście wolę moje mniej doskonałe WBA. Choć ciągle mam w głowie kiedyś odsłuchiwane stare 4 watowe Carry Audio :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

najbardziej zainteresowały mnie hybrydy z lampowym przedwzmacniaczem.

Jakiś forumowy złośliwiec (nie ja!) mógłby Ci wytknąć że doprawiasz i podgrzewasz surowy realizm swoich ukochanych Bowersów tymi lampkami w pre. 😎

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W „sprawie” Sensei skontaktowałbym się z konstruktorem. Ufam, że to życzliwy Ktoś. Na pewno odsłuchiwał go na wielu kolumnach. Ta data może pomóc. 
Gdyby zaciekawiło, to pojechałbym do najbliższego salonu z kolumnami na kilkugodzinne odsłuchy.
A w razie wątpliwości zabrał na dwa tygodnie do domu. Albo z miesiąc. Ufam, że można się z salonem dogadać. 

Tak już na boku. Haiku jest wśród lampiarzy znany w Niderlandach. Trzy razy byłem u dystrybutora. Dwie godziny w jedną stronę. To był mój pierwszy adres, gdy już postanowiłem nabyć „lampę”.

Nigdy nie rozmawiałem z Panem Wiktorem. „Dzisiaj” na pewno bym to zrobił. Uwielbiam osobiste kontakty.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ketrab78 napisał:

ja się poważnie zastanawiałem nad Fezz i mniej nad Haiku i nie wiem czy nie wrócę do tematu. 

Wzmacniacze Haiku mają swój urok, również te tranzystorowe. Sam miałem na własność dwa, a w sumie słuchałem u siebie trzech SOL-i i jednego Brighta. Do tego lampowego Sensei 211 w zaprzyjaźnionym salonie. Ogromna przyjemność w wybranym repertuarze muzycznym (szczególnie w kameralnych akustycznych składach), ale kosztem trochę mniejszej uniwersalności. Raczej nie jest to sprzęt do łojenia, choć  przy dobrze dobranej reszcie toru da się też z przyjemnością posłuchać mocniejszego rocka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ketrab78 napisał:

Napiszcie coś bliżej czego unikać, bo ja się poważnie zastanawiałem nad Fezz i mniej nad Haiku i nie wiem czy nie wrócę do tematu. 

Fezzy maja bardziej rokowy sznyt grania. Tłustszy, mniej wyrafinowania w średnicy.
Haiku nieco asekuracji w dynamice, ale dużo ciekawiej jesli chodzi o przestrzeń, zróznicowanie barwowe. Bliżej im do neutralnosci niż słodyczy czy grubości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Wzmacniacze Haiku mają swój urok, również te tranzystorowe. Sam miałem na własność dwa, a w sumie słuchałem u siebie trzech SOL-i i jednego Brighta. Do tego lampowego Sensei 211 w zaprzyjaźnionym salonie. Ogromna przyjemność w wybranym repertuarze muzycznym (szczególnie w kameralnych akustycznych składach), ale kosztem trochę mniejszej uniwersalności. Raczej nie jest to sprzęt do łojenia, choć  przy dobrze dobranej reszcie toru da się też z przyjemnością posłuchać mocniejszego rocka.

 

True.

Miałem prawie wszystkie Haiku. Najbardziej udane IMO SOL I, II, Sensei 300B, 211 i Origami 6550. Wybitna, ale mało jej bylo Selene 6b4g. Choć Iovita Signature w A klasie też była ciekawa. 
Rock to nie jest natura tej maki - najblizej chyba Origami 6550, natomiast wzmacniacze okreslilbym jako melomańsko-audiofilskie. Można większosci modeli słuchac cały dzien bez zmęczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Rozumiem, że Metallica i "Dyers Eve" na Haiku 211 nie wszystkich usatysfakcjonuje? 

Nie kupiłbym Haiku do rocka. Taki sznyt ma raczej LAR https://wieczorzanalogiem.pl/index.php/2024/05/12/wzmacniacz-lampowy-lar-ia-30mk2-recenzja/

9 minut temu, tomek4446 napisał:

No powiedzcie czy nie jest piękny ?

cary.jpg

image.png.056a5ca266a31b9fbeb293b771522076.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - staram się nigdy nie pić więcej niż 0,7 jednorazowo. No, chyba , że moc jest mniejsza niż 45% to wtedy może być lekko więcej. 

PS. Na ogól jest to 0,5 l  trunku o mocy 5% dziennie. 

Przy tej konstrukcji piłem mniej

 

 

IMG_20211107_130616.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

inne niż to uporządkowane we wzmacniaczach z masówki :) 

w moim preampie tak to wygląda😉

pre03401.jpg

5 godzin temu, audiowit napisał:

No to Ci powiem, ze wba stosuje taki pomiar.

firmy które stosują taki pomiar od razu zauważyli by błędy konstrukcyjne.

Przypuszczam że małe firmy nie stać na sprzęt pomiarowy którego wartość to kilka tysięcy a nawet kilkadziesiąt tysięcy funtów.

5 godzin temu, audiowit napisał:

Ja też mialem czasem problem zwiazany z brumieniem i problem nie tkwil we wzmacniaczu tylko w mojej niewiedzy.

to nie Twoja niewiedza bo i dlaczego użytkownik ma posiadać taką wiedzę.

Główną przyczyną jest zasilanie / zasilacze / i błędna konstrukcja układów elektroniki / PCB, montaż na pajęczynę/ itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...