Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 883 tematów w tym forum

    • 5 odpowiedzi
    • 3,4k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  1. Dziwne Dzwięki z Suboffera

    • 0 odpowiedzi
    • 728 wyświetleń
  2. System na poddaszu

    • 6 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
  3. Kilka porad

    • 19 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
  4. Jakość płyt cdrw Emtec

    • 7 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 628 wyświetleń
  5. kolumna 25w na usb

    • 0 odpowiedzi
    • 685 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 10k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 666 wyświetleń
  6. Dali Zensor 3 vs Monitor Audio BX2

    • 20 odpowiedzi
    • 8,1k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 783 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,4k wyświetleń
  7. Czy warto to kupić?

    • 0 odpowiedzi
    • 684 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 4k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 10,9k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 8,9k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  8. używany CD

    • 7 odpowiedzi
    • 3k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Tak, róbcie nagonkę na Piotra bo on mi kazał kupić Silvery a ja wcale ich nie chciałem 😄  No bez przesady, jechać po kimś za to, że chce pomóc, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, poświęca czas itd. Nie rozumiem tego. Nie po to męczyłem się z zamawianiem i odsyłaniem różnych kolumn, trwającymi dość długo odsluchami, żeby ostatecznie wybrać Silvery bo Piotr polecił 🙃 Nie wiem czy pamiętasz ale najbardziej zależało mi na tym, żeby wygrała Aria 906 bo zawsze o niej marzyłem, potem sporo namieszał mi Polk R200, Emity 20 chciałem jeszcze Klipscha RP600m II ale Ty albo ktoś inny napisał, że jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to nie Klipsch i to chyba najbardziej mnie przekonało do Silverów właśnie z całej testowanej paczki kolumn. Z perspektywy czasu wiem, że to był słuszny wybór, wiele czynników się na to złożyło m.in rady forumowiczów w tym również twoje Piotrze.  Po prostu miałeś rację co do Silverów a ja nie od razu się na nich poznałem i tyle w temacie 🙂  
    • Nie zapominajmy też, że Tidal nie jest aż tak dużym graczem w innych krajach. U nas jest po prostu największy spośród streamingów z lepsza jakością.  Źródło: https://explodingtopics.com/blog/music-streaming-stats  
    • Z tego co ja zauważyłem, ceny w PL są wyższe niż w innych krajach. Może rzeczywiście rozejrzec się poza granicami?
    • Dzień dobry Szanownym, Jest to mój pierwszy post, chyba dobrze trafiłem z działem. Zastanawiałem się również nad działem akustyka, ale nie tylko o akustyke tu chodzi, bowiem głównie chciałbym zasięgnąć rady jaki zestaw amplituner + głośniki 5.1 w nie jakimś mocno wygórowanym budżecie (7- max. 8 tys. zł), choć akustyka ma tu też spore znaczenie zwłaszcza biorąc pod uwagę oddalenie tylnych głośników efektowych. W załączeniu dodałem układ mojego salonu z zaznaczonymi odległościami oraz układem pomieszczeń. Salon ma niecałe 30 m2. Jest typu otwartego na kuchnię, ciąg kominikacyjny, przedpokój. Doszła jeszcze zabudowa meblowa z wnęką RTV (bardzo zbliżona do tej wklejonej w prawej górnej części załączonego obrazka), kominek po lewej, więc powierzchnia znowu zmniejszyła się o 3-4 m w stosunku do pierwotnej. Ale do rzeczy. Interesuje mnie dobry, średnio-wyższej klasy amplituner kina domowego, który z powodzeniem może zastąpić również wzmacniacz stereo. Proporcje kino/muzyka to odpowiednio ok. 60/40. Nie jestem audiofilem, ale dobrze oddana scena zawsze mnie cieszy. Preferowana muzyka: metal/rock/ambient/indie/bossanova/psychodelic/downtempo/worldmusic/trip-hop. Lubię tak samo czysty, soczysty, miękki bas jak i dobrze oddaną przestrzeń w ambiencie. Szczegółowość dźwięków również ma ogromne znaczenie dla mnie tak, aby nic nie umknęło. Myślałem nad Yamahą RX-A2A, ewentualnie, w zależności od wybranego zestawu głośników i ich ceny - model niżej amplitunera. Przednie głośniki o wysokości max. 35 cm, które będą stały skrajnie na półce we wnęce RTV w zabudowie meblowej ok 20 cm nad podłogą. Amplituner na tej samej półce po środku, na nim bądź na jakiejs półeczce tuż nad nim głośnik centralny. Subwoofer tuż nad podłogą we wnęce w rogu po lewej. Na załączonym zdjęciu jest taki typ zabodowy jaki mam, w tej wnęce będą stały głośniki przednie + centralny i amplituner. Najwięcej kłopotu robią mi tylne głośniki efektowe, bowiem są dość mocno oddalone, bo ok. 4 m za głową, więc amplituner na pewno musi mieć możliwość dostosowania tych głośników, aby zniwelować zniekształcenia wynikające z odległości (jeśli w ogóle się da). Wszystko ma działać na przewodzie głośnikowym z żyłą basową TLgYp 2x2,5 CU OFC miedź beztlenowa Premium Bass Highway firmy Auda. Na końcu wkleję parametry techniczne przewodu (nie wiem czy ma to jakieś ogromne znaczenie, opinie są różne, ale z racji długości przewodów napędzających tylne głośniki podam te parametry aby choć uzyskać info, czy taka długość nie wpowoduje dużego spadku jakości dziwięku na tylnych głośnikach). Kolejną rzeczą, na której mi zależy, to aby w miarę mozliwości tylne głośniki efektowe były tupu on-wall, czyli jak najmniej odstające od ściany (typu Dali Oberon On-Wall, albo Focal Theva Surround). Nie upieram się przy tym, ale fajnie  by było. Przednie głośniki - dobrze jakby dawały również dobre stereo przy odsłuchu muzyki ze spotify oraz płyt CD. Nie zależy mi na ogromnej mocy zestawu, rzadko słucham muzyki głośno, filmy cześciej ale na pewno nie jest to poziom nagłośnienia spotykany np. w IMAX. Jeśli zestaw głośników miałby składać się z elementów różnych producentów, to bardzo proszę w miarę możliwości o elementy zestawu, które będą dobrze współpracować same ze sobą jak i z amplitunerem. Myślałem o zestawie Klipsch Reference Theater Pack 5.1 (ten najmniejszy zestaw 5.1 od Klipsch), ale nie wiem jak zachowywałyby się przy wymienionym wyżej amplitunerze i czy nie brakowałoby im jednak tej mocy. O Teufel Ultima 20 Surround (choć nie ma głośników on-wall) nawet nie pytam, bo opinie są tak różne, że pewnie cieżko będzie dowiedzieć się czegoś wiecej chyba, że ktoś ma je sprawdzone z wymienionym wzmacniaczem. Nie wiem czy zamieściłem tutaj wszystkie niezbędne informacje, jesli coś to dopiszę. Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam Poniżej parametry przewodu: Marka: AUDA Model: PREMIUM BASS HIGHWAY Budowa: specjalne giętkie żyły, skręcone 6-ciu podskrętek z miękkich drutów miedzianych OFC, na drucie centralnym z miedzi OFC Ilość żył: 2 Przekrój żył: 2,5mm² Budowa żył: 6x 19 x 0,144mm + 1x 0,79mm Materiał: miedź beztlenowa OFC 6N Izolacja: transparentny polwinit izolacyjny PVC Wymiary przewodu: 6,0mmx14,0mm (około) Masa przewodu: 100kg/km (około) Rezystancja żył w temp. 20°C, wartość maksymalna: 7,68 Ohm / km Minimalna rezystancja izolacji: 20MOhm*km Napięcie pracy: 300V Próba napięciowa: 1500V sk Zakres temperatur pracy dla instalacji stałych: od -30 do +70 °C Zakres temperatur pracy dla instalacji ruchomych: od -10 do +50 °C Minimalny promień gięcia: 10 x szerokość przewodu Palność przewodu: nie rozprzestrzeniający płomienia Próby palności: PN-EN 60332-1-2; IEC 60332-1 Przewód spełnia wymagania dyrektywy niskonapięciowej 2014/35/UE Produkt posiada świadectwo dopuszczenia Produkt posiada deklaracja CE i RoHS
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...