Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 877 tematów w tym forum

  1. jaki zestaw audio do pokoju

    • 4 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
  2. Jaki amplituner?

    • 5 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3,6k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 3,6k wyświetleń
  3. Kolumny i wzmacniacz

    • 2 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 12,1k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  4. Denon DRA 335R i kolumny

    • 3 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4,8k wyświetleń
  5. Amplituner stereo do MA RS6

    • 17 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3,8k wyświetleń
  6. Kolumny do Denon DRA-1000

    • 2 odpowiedzi
    • 7,2k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 7,9k wyświetleń
  7. Wybór nowego stereo

    • 4 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
  8. Ayon audio cd-1s cd1-sc

    • 3 odpowiedzi
    • 3k wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 6,5k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  9. Zestaw stereo na prywatki 1 2

    • 33 odpowiedzi
    • 10k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  10. Źródło >> DAC

    • 10 odpowiedzi
    • 3k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 9,7k wyświetleń
  11. Kolumny do NAD 326 BEE

    • 3 odpowiedzi
    • 4,9k wyświetleń
  12. Kenwood ka-87 i altus 200

    • 3 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
  13. Wzmacniacz + kolumny

    • 2 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Gargan kup swojego ukochanego Moona, może posłuchasz wreszcie muzyki zamiast sprzętu. Muzyka łagodzi obyczaje, przynosi ulgę i radość. Może jej słuchanie spowoduje, że przestaniesz w końcu jęczeć. Nieudolne próby nawracania miłośników lampowców na tranzystory, są coraz bardziej groteskowe i nieskuteczne.  Istnieją ludzie, którym niedoskonałe brzmienie lamp daje wielką radość. Może dlatego, że bardziej cenią muzykę niż tabelki i wykresy. A teraz posłucham sobie Franka Sinatry, na lampie, przy aromatycznej porannej kawie. W takich chwilach życie jest piękne. 
    • Sprawdziłem mojego Rotel A14 Mk2 czy wyłączy się w bezczynności kiedy ma wybrane gniazdo USB jako wejście sygnału audio. Wyłącza się bez problemu po 20 minutach. Tak, że zastanowiłbym się czy to nie wina telewizora czy konsoli do którego masz podłączony ten wzmacniacz. Może on jednak dostaje jakiś sygnał?  Próbowałeś z laptopem?
    • No tak. Całe hobby oparte na widzimisię i przesądach użytkowników audio-gratów, ale ja jeden mam udowadniać swoje tezy. A czemu? A bo Mariusz mi nie wierzy - uroczo 🙂 Może u Ciebie ten model gra inaczej, ale u mnie dodaje średniego basu i trochę podkręca przełom średnich i wysokich tonów. Za to delikatnie wygasza najwyższe dźwięki. Niestety trochę sybilantów słychać. Moje wrażenia są bardzo zbieżne z tym co na swoim kanale mówił ZeroFidelity o modelu RA-1572, więc domyślam się, że po prostu Rotel ma taki firmowy dźwięk. Zawsze można zgonić moje odczucia na kolumny, jednak bardzo płasko brzmiący Arcam FMJ A29 brzmiał inaczej, bez podkręconego basu. Marantz PM-15S1 miał ewidentne podkolorowanie dołu pasma, ale nie sybilantyzował. Za to Moon 250i grał najbardziej równo, bez podkręcania dołu i góry i z dużo lepszą separacją dźwięków. Aż słychać, gdzie kończy się jeden instrument a zaczyna drugi. W Rotel A14 przejście jest płynne jakby wszystko na scenie zlewało się że sobą w całość i tylko w centrach było mocniej zaznaczone, już bez poczucia głębi. Po zmianie firmware coś się zmieniło w tonacji. Teraz jest ciemniej, kiedy ze starym oprogramowaniem grał uśmiechem DJ'a. Wszystko co opisałem najbardziej odczuwalne jest na wewnętrznym DAC. Na odtwarzaczu CD czy Soundblaster już nie jest takie oczywiste, ale zawsze gdzieś się ten charakter Rotela czai. Nie mam ani drugiego zestawu kolumn, ani mikrofonu, więc Ci tego nie zmierzę. A dlaczego tak u mnie gra ten sprzęt też nie wiem. 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...