Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

4 godziny temu, Wing0 napisał:

Wszystko co referencyjne gra tak samo nie ma różnicy.

Aha ? No to jeszcze muszę popracować nad sprzętem , bo u mnie jakoś inaczej :)

3 godziny temu, audiowit napisał:

Exogal Comet Plus Zasilacz Reference SE Ishivata Dimond Edition

Dobra , dzięki . Mam zasadę. Nie kupuje niczego , czego nazwy nie potrafię wymówić. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio Nie chciałem zaśmiecać już wątku Krafta więc tu napiszę parę słów

"Podziwiam, szczerze podziwiam ...."

Nie dziękuje ale chociaż sprostuję Twe zwątpienia

"Namacalność w wytłumionych 11m²?"

Co ma jedno do drugiego? oczywiście że można mieć namacalny dźwięk w 11m2, przecież nigdzie nie ma zasady, badań że namacalny dźwięk zaczyna się od... 15m2 haha

Mało tego z kolumn nawet w niewielkim pokoju dźwięk jest bardziej obecny/ namacalny niż ten emulowany z drivera w słuchawkach

"a jak głośniki tworzą scenę,  jeśli mogę zapytać, bo w takim metrażu chyba trudno o sensowne odsunięcie kolumn od ścian."

Tworzą całkiem fajnie w głąb i na wysokość, jest wyraźnie ciekawiej niż na słuchawkach jakie miałem okazje testować a to były K812pro czy T1v1 więc też  nie byle co. Jedynie większe zastrzeżenia są na szerokość sceny bo nie uzyskam nigdy nie wiadomo czego gdy max szerokość pokoju to 3.27cm

zresztą ostatnio opisałem trochę o akustyce u mnie>>

"po prostu podziwiam, że to tak ujmę pełnoprawny system stereo w 11m²."

Nie ma tu nic zjawiskowego bo byłem chyba na 4 zlotach audio gdzie były salki po 30-40m2 i co z tego jak przyzwyczaiłem się już do swojego dźwięku względem przypadkowo wsadzonego sprzętu w średniej akustyce jaka tam panowała zazwyczaj, to już o dziwo wolę lepsze obcowanie z muzyką, lepszy kontakt z namacalnością jaką daje mi mały pokój niż wielka salonowa przestrzeń.

"Chyba bym poszedł w zestaw słuchawkowy,  mówię szczerze."

Tak jak wyżej, siedziałem trochę w torze słuchawkowym, żadne flagowe AKG czy Beyery nie miały tak ciekawego dźwięku, sposobu prezentacji co kolumny, nie porywa mnie ta skompresowana dynamika czy granie blisko głowy mimo wzmawiania sobie jak to słuchawki są przestrzenne hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam sobie urządzić drugi system właśnie w 10 m2. Kolumny już mam. Jutro może wybiorę się po wzmacniacz. Przymiarkę już robiłem i próbne odsłuchy wypadły bardzo dobrze. Pokój dość mocno wytłumiony.  Regał z książkami na całej ścianie plus ok. 2,5 m2 absorberów. Była i przestrzeń i namacalność. Bas sobie ewentualnie skoryguję DSP, ale to jak koniecznie będzie trzeba. Zobaczymy. Myślę, że może być bosko, bo odsłuch w bliskim polu to bardzo fajna rzecz (a w takim pokoju inaczej się nie da;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Arko55 napisał:

Tak jak wyżej, siedziałem trochę w torze słuchawkowym, żadne flagowe AKG czy Beyery nie miały tak ciekawego dźwięku, sposobu prezentacji co kolumny

Nie można porównywać słuchawek do zestawu stereo z kolumnami, to dwie różne bajki.

Nawet jeśli chodzi o planary, które dzielnie potrafią naśladować wrażenia z kolumn, to jednak jest to inny rodzaj prezentacji.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arko55 napisał:

@DiBatonio O jakich planarach mówisz bo "Hajfimeny" HE400 ani HE560 nie za bardzo umiały naśladować ten bas z moich kolumn, nie ta sprężystość, dynamika, wypełnienie z wolumenem itd można by wymieniać

O Audeze,  mam jedne i drugie i fakt HIFIMANy grają lżejszym brzmienie niż Audeze.

6 godzin temu, Kraft napisał:

Ja zamierzam sobie urządzić drugi system właśnie w 10 m2. Kolumny już mam. Jutro może wybiorę się po wzmacniacz. Przymiarkę już robiłem i próbne odsłuchy wypadły bardzo dobrze. Pokój dość mocno wytłumiony.  Regał z książkami na całej ścianie plus ok. 2,5 m2 absorberów. Była i przestrzeń i namacalność. Bas sobie ewentualnie skoryguję DSP, ale to jak koniecznie będzie trzeba. Zobaczymy. Myślę, że może być bosko, bo odsłuch w bliskim polu to bardzo fajna rzecz (a w takim pokoju inaczej się nie da;). 

No to pięknie, tylko pogratulować i wierzę, że to się sprawdzi. 

Nawiasem mówiąc monitory bliskiego pola i tym samym taki odsłuch nie wymaga zbytniego wytłumienia i adaptacji akustycznej.

 

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kraft napisał:

Myślę, że może być bosko, bo odsłuch w bliskim polu to bardzo fajna rzecz (a w takim pokoju inaczej się nie da;). 

Ja mam akurat już pomału dosyć odsłuchu w bliskim polu ;) 

Zmieniłem trochę umeblowanie w pokoju, i teraz siedzę w trójkącie plus minus 180 cm.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartka się słucham w kwestiach akustyki całego pomieszczenia i miejsca montażu ustrojów akustycznych. Miejsce odsłuchu dobrane po dziesiątkach godzin spędzonych z muzyką 😁. Zmiana kolumn nie wpłynęła na miejsce ustawienia fotela. Jedynie zmusiła mnie do zwiększenia wysokości siedziska, z racji większych gabarytów zg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...