Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

3 godziny temu, zolt napisał:

Robiłeś jakieś pomiary pogłosu w tym pomieszczeniu? Jeżeli tak, to jak to wygląda?

Robiłem , ale jestem nadal na etapie pozycjonowania kolumn. Z grubsza już wiem gdzie im najlepiej , teraz dostrajam przesuwając dosłownie co centymetr i regulując kąt dogięcia. Myślę , że do jutra się uporam i zrobię pomiary. Fajnie , że zapytałeś , bo będę prosił o radę. Muszę coś " dać" za kolumnami w miejscu pierwszych odbić. Nadal biję się z myślami, czy normalny absorber, czy też hybrydę.

Pomiary wrzucę w wątku o akustyce , ale nie omieszkam Cię powiadomić. Wszelkie uwagi bardzo mile będą widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Wszelkie uwagi bardzo mile będą widziane.

Jak wyszedł ecophon u Ciebie na suficie? Dawałeś 60tki czy 120tki?🤪

Czytałem z uwagą o postępach w trakcie remontu. Nie przypominam byś opisywał, że coś z sufitem. 

Przypuszczam, że o ile możliwe i coś w sprawie pogłosu zrobisz, to największe zmiany w brzmieniu przed Tobą/Wami. 
A co tam, kładę łeb na pieńku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Pomiary wrzucę w wątku o akustyce , ale nie omieszkam Cię powiadomić. Wszelkie uwagi bardzo mile będą widziane.

Pewnie za wiele nie pomogę, akustykiem nie jestem. Tu pewnie Bartek coś może podpowie. Ale na pewno z ciekawości zerknę. Zawsze ciekawi mnie jak wyglądają pomiary w pokojach, w których żyjemy na co dzień i jak to wygląda chociażby względem metrażu. W mniejszym pomieszczeniu nawet taka kanapa więcej pochłonie i będzie mieć większy wpływ, niż w dużym.
Ale jak masz w planach jeszcze po dokładać jakieś ustroje, to super by było zobaczyć jak krzywa pogłosu będzie się zmieniać i jak to wyglądało przed i po.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z duzymj pomieszczeniami jest o tyle wygodnie, że mają więcej modów ale są one mniej dokuczliwe. Natomiast w malych są 2,3 ale raczej bez szans na ich wyeliminowanie.

Dnia 17.09.2024 o 10:29, tomek4446 napisał:

ecop.. Adam Ty mnie chyba nie obrażasz , co ? :)

Sufit czyściutki betonik. Waham się między styrodurem 25-tką , a wełną 11-tką plus opakowania po jajkach :)

 

Ecophon nie jest zlym rozwiazaniem. Ma zastosowanie profesjonalne w reżyserkach, montażowniach, studiach. Ma odpowiednie certyfikaty ognio, toksyko itd. No i połozony na całej powierzchni, wyglada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...