Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

52 minuty temu, gienas napisał:

Chińczycy zrzynają od nas... za stary jestem :D więcej nie będę

Jak już to Japończycy. I raczej na odwrót (u Yamahy to początek lat 70-tych).

62141b.jpg.e1452bb9b82b694502a2e6414f5771dc.jpg

 

13 minut temu, Rega napisał:

Trzeba Kolegę trochę ściągnąć z obłoków😉

Kurde, jak dorobię boczki, to będzie wypisz wymaluj piękna A-S1000;)

kopia_yamaha_a_s1000_as1_17312.jpg.6032ce3576dc74ee88451fe174050c09.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2023 o 13:59, Asia napisał:

Niewiele zmian - Arioso (niestety z usterką w trakcie diagnozy), Haiku Bright z nowymi lampkami, EV Gamma, Bluesound node i NAD1050.

No to wracamy z nowymi lampami sterującymi NOS RCA 6SN7 🙂.

 

PXL_20230204_201150805.jpg

PXL_20230205_104953800.jpg

Edytowano przez Asia
Dodaję zdjęcie dzienne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej lampy ze starej produkcji świecą mało widowiskowo. Wtedy lampy były najczęściej schowane wewnątrz obudowy i nikomu nie zależało na tym aby ładnie świeciły. Nawet obecnie aby wrażenia związane ze świeceniem  lamp były większe, stosuje się zewnętrzne podświetlenie diodami LED. Robi to np McIntosch. A nawiasem mówiąc, mało ważne jest jak świecą. Czasem lampy z dobranej pary potrafią świecić zupełnie różnie. Ważniejsze są ich zbieżne parametry oraz brzmienie i trwałość.

Dobrze, ze wzmacniacz sprawny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FullMusic 300b czy 2a3 pięknie świecą, ale Arioso ma ten ból że akurat tu żeby to widzieć trzeba by z boczku stać ;) tak są podstawki ustawione. 

Piękny piec potrafiący świetnie grać z odpowiednimi kolumnami. O nawet znalazłem swój, zdjęcia sprzed paru lat.

IMG_20200824_131849.jpg

A tu FullMusic na moim byłym 300b (zdjęcie z sieci moje już wyparowały).

1fbf86614bf8a757daf2d57007f6.jpeg

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby Yamahy wzrosły na wartości. To zawsze był sprzęt tani o przeciętnych walorach brzmieniowych. Nigdy nie wybił się ponad konkurencję. Jest tylko kilka segmentów Yamahy, które wpisały się w historie. Świadomość audio w Polsce rośnie i raczej ciężko będzie sztucznie wypromować tą markę.

Jeśli chodzi o dźwięk lepiej Yamasze wychodzi produkcja fortepianów, pianin i syntezatorów. Robią też jedne z najlepszych silników do Łodzi motorowych. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, Coś w tym jest z tą weryfikacją wspomnień, że czasami nie warto... Dawno temu jak sprzedawałem Altusy 75 to podpiąłem je do Amatora (i do CD) i nawet to jakoś fajnie zagrało (zapewne lepiej niż z tańszymi Tonsilami czy Altusami z Diorą) choć nie miało prawa.

Wolałbym ponownie nie próbować zestawić takiego połączenia, bo jeszcze by mi się spodobało 🤣-i co wtedy z zestawami kilka..naście razy droższymi? Byłby to killer lepszy od zachwalanych ostatnio ATC7 czy jakiejś świeżej niskiej Yamahy 🤔

Tomek: sprzedać taką fajną dzielonkę- miejsca Ci już brakowało?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...