Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

A nie jest to tak ze moze byc nawet monitor i wciaz moze miec naprawde dobry dzwiek?

Przez jakosc materialow, konstrukcje i uzyte przetworniki?

Np. Minima Amator 2 jest małym glosnikiem ktory chyba nawet moze na szafce stac ale dzwiek sie z niej wydobywajacy jest bardzo przyjemny - bardziej niz Olympica Nova 1 ktora jest zdecydowanie woeksza.

Oczywiscie gusta tez maja tu znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że monitory nie mogą mieć dobrego i przyjemnego brzmienia. Owszem, mogą. Jednakże jeśli chodzi o pełnię brzmienia i przekaz pełnego pasma to już niekoniecznie. Inną sprawą jest co dla kogo jest ważne w przekazie. Jeden woli szeroką scenę i detaliczność kosztem niskich tonów, drugiego natomiast nie zadowala piękna średnica jesli nie jest dopełniana głębokim basem. Dlatego nie można mówić o wyższości jednych nad drugimi i na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przede wszystkim preferencje sie liczą.

Tak sobie mysle ze mowic ze ktorys monitor jest gorszy ... mozna mowic chyba tylko do pewnego pułapu cenowego a powyżej juz tylko ze monitor x ma inne dzwiek od monitora y i tyle.  

 

5 minut temu, audiowit napisał:

Kef ls50 też jest dobrym monitorem ...tylko gorszym od... i tu zaczynam wymieniać i kończę w poniedziałek.

Jest ten LS50 az taki zly?😮

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, jest super w swojej kategorii cenowej. Ale to malutki monitor do malutkiego pomieszczenia. Nie odtwarza niczego poniżej chyba 50hz, wymaga mocnogo, dynamicznego wzmacniacza itd.

Oczywiście, że liczą się preferencje. Ale też trzeba być obiektywnym. Np a'propos Electu Amator. Wspaniały monitor do audiofilskiego plumkania. Ale już nie zagra metalu, mocniejszego rocka, klasyki itd. Czy jest taki dobry.... dla niektórych to end game, dla niektórych, nie do przyjęcia.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy jakość  materiałów (cena), użytych do budowy skrzyni kolumny ma znaczenie? Pomijam tu aspekt wizualny w postaci drogich fornirów i innych pięknych wynalazków. Teoretyzując, czy odpowiedniej grubości paździerz i sklejka  też spełni doskonale swoją rolę? Może mdf i inne cudaki to tylko marketing albo obowiązująca moda, a w rzeczywistości dobrze grające kolumny można sprzedać za ułamek tego, co jest w obiegu? No i oczywiście jeszcze na tym zarobić? Mam wrażenie, patrząc w przeszłość, że z kolumnani dzieje się to samo, co z samochodami. Doklejanie dodatkowych warstw wizualnych, wzbogacanie palety kolorów i gadżetów. Najdziwniejszym trendem dla mnie jest zmniejszanie powierzchni okien w imię agersywnego ,,designu", a potem dodawanie kamer 360 st. Itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audiowit napisał:

Kup se sony. Nie zaśniesz przez tydzień. A w atc guma w zawieszeniach się zwulkanizuje.

U mnie była dziwna sytuacja jak Sony str v5 miał chęć wyrwać te malutkie membranki z ATC 7 a i tak nie było czuć basu w moim pokoju

 

6 godzin temu, audiowit napisał:

Kup se sony. Nie zaśniesz przez tydzień. A w atc guma w zawieszeniach się zwulkanizuje.

U mnie była dziwna sytuacja jak Sony str v5 miał chęć wyrwać te malutkie membranki z ATC 7 a i tak nie było czuć basu w moim pokoju

Cytat

Jednakże jeśli chodzi o pełnię brzmienia i przekaz pełnego pasma to już niekoniecznie. Inną sprawą jest co dla kogo jest ważne w przekazie. Jeden woli szeroką scenę i detaliczność kosztem niskich tonów, drugiego natomiast nie zadowala piękna średnica jesli nie jest dopełniana głębokim basem. Dlatego nie można mówić o wyższości jednych nad drugimi i na odwrót.

Święte słowa, to co udało mi się usłyszeć z większych kolumn było jak narazie nieosiągalne w niewielkich monitorach, chodzi o pełne pasmo, rozciągnięcie od samego dołu po górę, w monitorach jest ta tendencja do "skróconego dołu" większy nacisk na to żeby bas jakoś zestroić, żeby był w stanie nagłośnić odpowiedni metraż przy czym może wydawać się bardziej "sztucznie podbity, wysilony" 

Jeszcze co mi przyszło na myśl to "aura w muzyce" która właśnie przez pełny dół, rozciągnięty nisko dodaje takiego klimatu w przeróżnej muszce gdzie monitory tu mają ciężej coś takiego odegrać.

Też odniosłem takie wrażenie jak to wiele ludzi zachwycało się wokalami z monitora? bardzo możliwe, bo jak malutka kolumna nie jest w stanie tak odtworzyć basu to zostaje mu wyraźniej odsłonięty środek i góra, przez co uwydatniają się wokale, lecz one wtedy mogą mieć tendencję do odgrywania głównej roli bo bas gdzieś zanika w tle

I być może dalej pisząc monitor mógł by być nawet bardziej szczegółowy czy subtelny ale nie pełny w barwie, coś za coś

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, a nie wydaje Ci się, że odpowiedź wcale nie jest taka prosta? Bo raz, nie do każdego pomieszczenia monitory się "nadają". Dwa, są osoby które bez niskiego zejścia na basie, po prostu nie potrafią "żyć". Trzy, co znaczy "o klasę lepsze"? Mam 2 pary monitorów. Obydwie to serie "entry" producentów. Jedne kosztują o połowę mniej niż drugie. Czy to oznacza, że są o klasę słabsze? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaczadupa napisał:

A ja muszę w końcu przestać myśleć, że na ATC scm7 świat dobrych monitorów się kończy. 

Według magazynu "Stereophile" kolumną o najlepszym stosunku ceny do jakości jest GENELEC G THREE. Jest to najtańsza kolumna, którą redaktorzy zaliczyli do najwyższej kategorii "A (RESTRICTED EXTREME LF)". W sumie tyle samo kosztują LS50 Meta, które też zasłużyły według nich na tę kategorię, ale Genelec mają w cenie wbudowany wzmacniacz, więc palma pierwszeństwa niewątpliwie im się należy. Wychodzi, że KEF są drugie. 

Genelec-G-Three.jpg.9c75e8bbbf98b2d1ecc911218c15030b.jpg

@KrólKiczu, Seba, wszystko prawda co napisałeś.

@kaczadupa, a może Q ACOUSTICS CONCEPT 300? Też są w "A (RESTRICTED EXTREME LF)". Można na próbę posłuchać znacznie tańszych Q ACOUSTICS CONCEPT 30 i zobaczyć, czy Ci po drodze z ich wizją dźwięku. Ja sobie kupiłem poprzednika, czyli CONCEPT 20 i bardzo mi się podobają. Żywe, nieprzekombinowane brzmienie. Rozdzielcze i muzykalne.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

Żywe, nieprzekombinowane brzmienie. Rozdzielcze i muzykalne.

To chyba każdemu się spodoba. Tu rozumiemy się bez słów.

Acoustic Energy też trzeba sprawdzić. Może już monitory dojechały do dystrybutora. 

A tymczasem trzeba się trochę dotlenić i wykorzystać piękną pogodę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...