Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Adi777 tu nie chodzi o to czy YT czy z innego miejsca. Tu chodzi o to, ze to co gdzieś tam usłyszysz, na jakimś portalu, czy przeczytasz czy teżzanotujesz czy w jakiś inny sposób przyjmie Twoja percepcja to zawsze będzie CZYJEŚ zdanie, a Ty jedynie je podejmiesz. To TY masz zdecydować co lubisz, co sprawia Ci największą przyjemność czy też przy jakim brzmieniu najlepeij Ci się słucha. Czy do tego aby stwierdzić co TY lubisz, potrzebna Ci jest czyjaś opinia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

A nie sądzisz ,że niektórzy jak mantrę przytaczają tezę, że najważniejsze są ślepe testy. Pytanie czemu one mają służyć np mnie? Słyszę kable głośnikowe, interkonekty.

Temu, żeby szybko zweryfikować te "słyszenie" tego i owego.
Ciekawe czemu, "jak mantrę", taki problem mają z tymi ślepymi testami "złoto usi". :)
Temat jest naprawdę prosty. Trafisz 95%, orasz temat. Póki co jakoś wyjątkowo ciężko z tym. 😃

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega O czym teraz piszesz? Przecież jest oczywistym, że to JA, w MOIM pomieszczeniu będę słuchał muzyki. Napisałem coś, co temu przeczy? To, że wkleiłem ten filmik świadczy o tym, że nie będę słuchał tego, co mi się podoba??? Ja wymiękam, dobranoc.

Lubię ten kanał, czasami oglądam, bo gościu ma głowę na karku. To ma mi przeszkodzić w czymś?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zolt ale dla mnie do słyszenia nie są potrzebne ślepe testy. Ja słyszę różnice beż ślepych testów. No, ale nie moim zadaniem jest przekonanie Ciebie , że tak jest. I nie zależy mi na tym czy Ty mi wierzysz , czy też nie., bo nie mam zamiaru niczego nikomu narzucać ani udowadniać

@Adi777 Mnie chodziło to to, że insynuujesz, ze wszyscy słyszący odrzucają YT. Nic poza tym. . 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rega napisał:

@zolt ale dla mnie do słyszenia nie są potrzebne ślepe testy. Ja słyszę różnice beż ślepych testów. No, ale nie moim zadaniem jest przekonanie Ciebie , że tak jest. I nie zależy mi na tym czy Ty mi wierzysz , czy też nie., bo nie mam zamiaru niczego nikomu narzucać ani udowadniać. 

No to po co te gadanie?
Ludzie bajeczki piszą, że "słyszą" drewniane podstawki pod kable, ale zmianę kabla w streamingu. Napisać sobie można wszystko.
Jak zwykle typowa ucieczka od zwykłego potwierdzenia tego, co się mówi.
Ale jak przychodzi możliwość rzeczywistej weryfikacji, to nagle "ja nie muszę nikomu nic udowadniać, ja słyszę i koniec". 😃
Szczerze? Więcej się nie spodziewałem. ;) Dyskusja zgodnie z od dawna przyjętym wygodnym torem. ;)


 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

@zolt - wystarczy posłuchać. A komu muszę coś udowadniać - Tobie? Nie masz obowiązku mi wierzyć. Ale też nie musiśz udowadniać za wszelką cenę, że nie mam racji. Ja tego nie robię. 

Słuchałem. :) Co więcej muszę zrobić?
Nie wiem, może jestem zbyt asertywny i zbyt mało wrażliwy na marketing?
Bo słuch mam dobry. Audiogram w badaniach wyszedł bardzo dobrze. 💁‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pokazywałem wzmacniacz na lampach bocznostykowych AL4 AF7 AZ1.

Aktualnie konstrukcja przeszła upgrade obejmujący;

- wymianę trafa zasilania

- dołożenie niezależnego trafa napiecia żarzenia 4v

- wymiana traf głośnikowych na Grundig z lat 60 tych. Lepsze zejście w dole pasma.

- przebudowa filtru zasilania , min dołożenie dławiła 10H Hammond.

- podniesiono potencjał włókna żarzenia 

- dolożono regulacje czułości EM80

- obudowa uzyskała matę tłumiący - ekranująco

- zainstalowano nowe lampy EBF89 Telam

- wstawiono amerykańskie kondy sprzęgające z epoki z lat 60 tych

- i co ważne dokupiłem kilka zestawów pentod AL4 NOS na kolejne 30 lat słuchania:)

Jest naprawdę dobrze!!

 

 

 

62B518A4-B9C3-4365-942A-58BF0031E9EF.jpeg

9DC2786A-899D-4FA0-8EA9-97440B00CF74.jpeg

25A0F5CF-F693-4D24-904F-A36C137DBA22.jpeg

2538D6B5-6856-4A95-8F58-5DF9276E408B.jpeg

2867D719-DC53-42CB-AEE4-CA25FB7CB27B.jpeg

70588F97-BB39-4D3C-9DEE-EA9C8923B7AC.jpeg

E831EC85-C524-43A2-8126-0157E6D15859.jpeg

4B9DB4AF-1C7E-4D8A-8679-BE55AFF5590D.jpeg

BC76D2F9-03C5-435C-A3A2-6B932A74A231.jpeg

65A12FE2-689E-4BEB-9155-BA3BAFCF094B.jpeg

D994E5DC-6245-4B43-87CB-2266294DA037.jpeg

7931AB52-0316-4D88-9040-6081B58A041A.jpeg

0F097081-3421-414F-B0B1-9E66FE88D24E.jpeg

0FC20260-9EFD-408A-B652-0A2B76127DB9.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rega napisał:

Osądzić czy Ci odpowiada, czy też nie. Tylko tyle i aż tyle. O zadnym marketingu nie może być mowy, bo to już nie byłby Twój osąd. 

Myślę, że w tej kwestii można wysnuć wnioski z moich poprzednich wypowiedzi.
Dlatego tak bardzo chciałbym zobaczyć zebraną grupę "słyszących" i zweryfikować te "słyszenie" ślepym testem. Przecież to jest całkowicie neutralny test. Jeżeli taki ślepy test dotyczyłby tego, że podłączamy miniaturowe kolumny w pomieszczeniu 40m2, a drugim elementem toru byłyby spore kolumny podłogowe, to w ślepym teście słyszymy różnicę, prawda? Nie trzeba widzieć. Słyszymy to.

Niestety w innych przypadkach zauważam duży problem. "ja słyszę, nie muszę udowadniać" i tego typu argumentacja. Napisać można wszystko. Taki ślepy test jest naprawdę bardzo fajnym testem i rozwiązaniem. Szkoda, że tak wielu go unika.
Są spotkania organizowane w Warszawie, odsłuchy. Przecież można by kiedyś zabawić się w organizację właśnie takich ślepych testów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...