Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Zbyt mały przyrost jakości, czy wręcz zwycięstwo DIA 250? Napiszesz parę słów więcej? :)

Jak na moje uszy brak różnicy w dzwieku obydwu wzmacniaczy.

Takiej namacalnej odrazu do wychwycenia. Niestety jej nie było. 

Spodziewałem się przynajmniej większego dociążenia dzwieku co byłoby np. słyszalne w większym wydźwięku instrumentów odpowiedzialnych za niskie tony.

Jeśli ta różnica tam jest to niewielka. Zbyt mała by uzasadnić zatrzymanie AMP150.

Pozatym jest to bardzo dobry amp.

Dla kogoś kto chce się pobawić wolnostojacymi przetwornikami - mnie odpowiada wbudowany w DIA250s

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Artur Brol napisał:

Jak na moje uszy brak różnicy w dzwieku obydwu wzmacniaczy.

Takiej namacalnej odrazu do wychwycenia. Niestety jej nie było.

Nie znam DIA 250. W Q21 mówili, że różnica dotyczy głównie średnicy i wypełnienia. Że Amp 150 rysuje grubszą kreską, gra z większą namacalnością. No i teoretycznie powinien mieć bardziej nasyconą barwę, co powinno się przełożyć na ciekawsze, bogatsze brzmienie instrumentów akustycznych. Ale może klasa D tak poszła naprzód, że też już to potrafi.

W każdym razie, wybrałeś uszami, a to zawsze najlepszy sposób. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafał S napisał:

Nie znam DIA 250. W Q21 mówili, że różnica dotyczy głównie średnicy i wypełnienia. Że Amp 150 rysuje grubszą kreską, gra z większą namacalnością. No i teoretycznie powinien mieć bardziej nasyconą barwę, co powinno się przełożyć na ciekawsze, bogatsze brzmienie instrumentów akustycznych. Ale może klasa D tak poszła naprzód, że też już to potrafi.

W każdym razie, wybrałeś uszami, a to zawsze najlepszy sposób. :)

Nie inaczej.

Moze i byloby fajnie go mieć ale jak siebie znam zaczął bym głupiec z przetwornikami i odbiornikami bluetooth a to by się dobrze nie skończyło 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyleciał arcam irDAC plus lepszy zasilacz Tomanka 

Porównam sobie do mojego daca lampucery, dwa odmienne procesory u Adriana w irdacu Bure brown1796 (nie znałem tej kości) u mnie lampucery CS4397 dłubana nieco dopuszczona 

Zobaczymy czy dac Arcama wyprze mój 

:3 

IMG_20230522_225150026.jpg.d0c43c1f8c698cdef253b8d08193fd1b.jpg

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2023 o 20:13, AudioTube napisał:

Każdy z Gato wzmacniaczy na moich kolumnach/Scany miały zjawiskową makrodynamikę. Mam dość niski pogłos u siebie, można gałę sporo odkręcić i było pieruńsko czysto, energetycznie i jazda bez trzymanki.
Szczególnie te D klasowe.

 


 

 

 

A mogę mieć prośbę  żebyś napisał coś więcej o swoich konstrukcjach na Scanach ?

Sam wstępnie robię przymiarkę pod Diy na Scanach i w drugiej kolejności będzie wzmak - Gato był jednym z faworytów. Napisz też proszę jakiej muzyki słuchasz i jak głośno.

Pozdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiterFan witaj. 
Dziękuję za zainteresowanie, bardzo mi miło. 

Paweł Urbański i Robert Kędziora z firmy YB Audio to prawdopodobnie najlepszy adres w Polsce, gdzie uzyskasz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania/Scan Speak

Na wspomnienie o współpracy z Pawłem i Robertem tak jakoś fajnie się poczułem. I długo nie zapomnę. 

Moja przygoda ze skanami zakończyła się ponad rok temu. 
A dlaczego to chętnie odpowiem na PW. 
O muzyce i głośności także chętnie odpowiem. 
Pozdrawiam i ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AudioTube napisał:

Paweł Urbański i Robert Kędziora z firmy YB Audio to prawdopodobnie najlepszy adres w Polsce, gdzie uzyskasz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania/Scan Speak

Potwierdzam. I nie tylko na temat Scan Speaków - chętnie stosują również Seasy, SB czy Morela. Ostatecznie nie zdecydowałem się na DIY ze względu na problemy z ewentualną odsprzedażą, ale rozmowy tel. z Pawłem wspominam bardzo miło. Sporo się dowiedziałem, Paweł chętnie tłumaczy, nie uprawiając przy tym marketingu. W pewnym momencie sam mi doradził, żebym odpuścił, jeśli nie jestem na 100% przekonany. Mam dla niego duży szacunek. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomek4446 napisał:

A to nie jest przypadkiem to samo ramię, co je Grzesiek / @Audio Autonomy/ z ręki brzeszczotem chechłał ? :)

@elektron6 Tomek , gratulacje. Ten drapak to Thorens ?

Tutaj mamy klasykę; Lenco L75, plinta Custom, ramię SME3009 improved + oryginalne okablowanie, Ortofon 530 tak na dobry początek :) Co dalej to zobaczymy:)

20 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

My się męczymy, a to wszystko w jednym…

90BAFB24-164A-4AC3-AE90-11D5CF456AD2.jpeg

Fajny kombajn:) coś takiego muszę sobie sprawić - o tak dla bajeru:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elektron6 napisał:

Tutaj mamy klasykę; Lenco L75, plinta Custom, ramię SME3009 improved + oryginalne okablowanie, Ortofon 530 tak na dobry początek :) Co dalej to zobaczymy:)

Fajny kombajn:) coś takiego muszę sobie sprawić - o tak dla bajeru:)

W latach świetności tego  sprzętu, to raczej bardzo bogaci pewnie mogli sobie na to pozwolić, nawet nie wiedziałem że coś takiego ktoś wymyślił 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było coś takiego (bawiłem się takimi zestawami) a mega popularne były takie zestawy w latach 50 i 60 tych. Radiola na wypasie miała wbudowany; telewizor, amplituner, gramofon, zestaw głośników. Główny producent w Europie to Philips i RFT. Wszystko na lampach:)

 

https://radiopolska.pl/po-godzinach/wystawy/historia-radia-i-telewizji-w-muzeum-w-turi-estonia#lightbox[art]/10/

W latach 70 tych w Europie prym w takich systemach wiodła firma Rosita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

A to nie jest przypadkiem to samo ramię, co je Grzesiek / @Audio Autonomy/ z ręki brzeszczotem chechłał ? :)

@tomek4446To ramię od brzeszczota umozliwia natychmiastową wymianę headshella. Tu, natomiast, trzeba się trochę napracować aby wymienić. Grzsiek wiedział jak SOBIE ułatwić życie. A kolegom to .... 😉. Myślałem raczej o tym

 

 

 

IMG_20230131_183030.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie dla obeznanych w sprzęcie. 

Z ciekawości zapytam. Kilka razy widziałem transport audio który podobno odtwarza płyty SACD. Patrząc jednak na tył nie widzę wyjść analogowych. Więc jak to działa?

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Takie pytanie dla obeznanych w sprzęcie. 

Z ciekawości zapytam. Kilka razy widziałem transport audio który podobno odtwarza płyty SACD. Patrząc jednak na tył nie widzę wyjść analogowych. Więc jak to działa?

Jak np to cacko. JMF audio

DMT+3.7+silver+LED+Bluray+niveau+2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...