Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Potem były modyfikacje i było ich sporo.

Zdanie klucz jak Kluczbork ;).

To jest forum dyskusyjne czy nie? Można dyskutować, przekazywać soje opinie na temat dźwięku, wyglądu, opłacalności, radzić, negować, chwalić?

Może już nie Adi a inna osoba to przeczytawszy zastanowi się która droga jest bezpieczniejsza. Adi spoko on sobie poradzi, kasa jest, zamysł jakiś był zamówił będzie słuchał, ale może jakiś gość który z małych wypłat odkłada po 100 zł i chce kupić sobie kolumny pójdzie jednak bezpieczniejsza drogą. Może seryjne, może jednak DIY ale z Kluczborka by można było je modyfikować? Dyskutujemy

 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czym macie problem Panowie, starsi koledzy pamiętają jak kupowało się sprzęt w latach 70/80. Nie było takiego luksusu jak wypożyczenie do domu, a zwłaszcza jak sprzęt przywożony był z zachodu. Czytało się różnie czasopisma branżowe, oceny i porównywało się to ze specyfikacją. Fakt że dawniej producenci podawali fatyczne dane tech. w specyfikacji, co teraz jest wielką niewiadomą. Tak przywieziony sprzęt z zagranicy sprawdzał się więcej niż 80%. Osobiście nigdy nie spotkał mnie zawód, ale też  nie był tani, dlatego nie jestem zdziwiony że kol. @Adi777 tak postanowił. Dziwi mnie tylko dlaczego chce robić i majstrować przy akustyce pomieszczenia.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karol64208 napisał:

Dziwi mnie tylko dlaczego chce robić i majstrować przy akustyce pomieszczenia.

?🙄

Jesli może poprawić na lepsze to chyba dobrze Karolu.

Ja w moim pomieszczeniu raczej nic nie "wyczaruje" juz z akustyką, ale jesli pojawi sie nowa jaskinia, to bankowo zacznę "rzeźbić" ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adi777 napisał:

Zrobię adaptację, bo szkoda by nie było wykorzystać pełnego potencjału. Pokój mały, ale mogę robić co mi dusza zapragnie, więc fajnie 🙂 Numer do firmy mam, teraz tylko czekać na kolumny. 

To działaj, ja wierzę, że te głośniki są bdb, chociaż nie wiem co tam robi za wysokotonowy, bo ten nad wooferem wygląda jak średniotonowiec.

A jak mały ten pokój,  bo w 20m gram monitorami i do podłogówek nie mam zamiaru wracać,  a te wyglądają, że i większy by nagłośniły. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DiBatonio napisał:

A jak mały ten pokój,  bo w 20m gram monitorami i do podłogówek nie mam zamiaru wracać,

Jacek, z ciekawości: co Ci nie pasowało w podłogówkach w tym metrażu? Chodziło o współczynnik jakości do ceny (lepszy wkład w monitorach) czy też podłogówki po prostu grały Ci gorzej (zbyt nisko schodzący bas, gorsza stereofonia itd.)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

esli może poprawić na lepsze to chyba dobrze Karolu.

na miejscu @Adi777 żeby osłuchał się z tymi kolumnami a następnie pożyczył od kol. czy ze sklepu kilka innych i też ich posłuchał. Po takich testach dopiero należy wyciągnąć wniosek.

Jak to nie jest bunkier czy ściany z betonu, szkła to raczej mało prawdopodobne żeby pokój wymagał takich poprawek.

Wszystkie materiały dopuszczone do budowy pomieszczeń mieszkalnych są atestowany pod kątem akustyki /tłumienności/,porowatości, itd. nie jestem budowlańcem, ale były takie normy wprowadzane w latach 70/80.

Zbyt gorliwa adaptacja pomieszczenia może całkiem zepsuć dźwięk, odsłuch i wypaczyć naturalność dźwięku, daleki od pierwowzoru i pozostanie chaos🤔

Takie poprawki wymagają raczej słabe jakości kolumny, lub źle dobrany sprzęt.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Jacek, z ciekawości: co Ci nie pasowało w podłogówkach w tym metrażu? Chodziło o współczynnik jakości do ceny (lepszy wkład w monitorach) czy też podłogówki po prostu grały Ci gorzej (zbyt nisko schodzący bas, gorsza stereofonia itd.)?

Moje monitory mogą zwstydzic niejedne podłogówki 😉

Stereofonia u mnie zawsze była taka, jakbym nie miał ścian zwłaszcza po bokach,  generalnie ...

Chodziło o jakość,  a wcześniejsze to były pierdziawki Epos M15.2 zmodowane trochę 😉wcześniej  TDL RTL z linią transmisyjną w układzie D'Apollito.

Wtedy jeszcze nie miałem aż tak ogarniętej akustyki, ale to nie zmienia faktu, że nie wracam do podłogówek. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karol64208 napisał:

Jak to nie jest bunkier czy ściany z betonu, szkła to raczej mało prawdopodobne żeby pokój wymagał takich poprawek.

Nic bardziej błędnego,  czasem wystarczy zwykle umeblowanie, ale kwiatkami, dywanem, czy grubą zasłoną nie osiągniesz efektu, jak za pomocą konkretnych ustrojów akustycznych.

Każdy, kto trochę poważniej traktuje swoje audio i wydane na nie pieniądze wie, jak kluczową jest akustyka.

14 minut temu, Karol64208 napisał:

Wszystkie materiały dopuszczone do budowy pomieszczeń mieszkalnych są atestowany pod kątem akustyki /tłumienności/,porowatości, itd. nie jestem budowlańcem, ale były takie normy wprowadzane w latach 70/80

Te normy dotyczyły raczej hałasu dobiegającego z zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, trochę też zmieniły się granice dopuszczalnych poziomów dB dla zabudowań mieszkalnych dla ludności. 

To nie ma żadnego związku z akustyką dla pomieszczeń audio.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Nic bardziej błędnego,  czasem wystarczy zwykle umeblowanie, ale kwiatkami, dywanem, czy gruba zasłona nie osiągniesz efektu, jak za pomocą konkretnych ustrojów akustycznych.

skoro tak uważasz 🤔nie będę się spierać, ale czytaj to poniżej

10 minut temu, Karol64208 napisał:

Takie poprawki wymagają raczej słabe jakości kolumny, lub źle dobrany sprzęt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio sorrki, ale twoje argumenty są dość skromne.

Nie oceniaj tylko po swoim sprzęcie i pomiarach wykonanych za pomocą telefonu, bo to mało profesjonalne i śmieszne.

2 minuty temu, Dedal napisał:

Tak szczególnie ,  "Wielka płyta " 🤨

pisałem, beton itd, jak wielka płyta to beton, czy nie mam racji🤔

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

sorrki, ale twoje argumenty są dość skromne.

Nie oceniaj tylko po swoim sprzęcie i pomiarach wykonanych za pomocą telefonu, bo to mało profesjonalne i śmieszne.

Sorry, ale to Ty zatrzymałeś się w latach 80' nie wiem, czy ze sprzętem, ale z mentalnością i podejściem do audio na pewno.

Każdy kto przerabiał akustykę w pomieszczeniu odsłuchowym to wie, może to jeszcze przed Tobą.

Masz internety i wujka Google, poczytaj o akustyce i ustawieniu kolumn, czy adaptacji pomieszczeń pod audio.

 

Przed chwilą, MMarek napisał:

Jeśli można zapytać. Jakie to monitory?

Nic szczególnego 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Masz internety i wujka Google,

dodaj Yt,  usiądę i będę 😂 że taka wiedza mnie ominęła.

Napisze raz jeszcze, żeby powiedzieć cokolwiek o akustyce pomieszczenia należy go osłuchać kilkoma systemami jeżeli nie dysponujesz profesjonalnym sprzętem do analizy akustyki pomieszczenia,  a i tak się wykonuje się różne próby z różnym sprzętem akustycznym dla osłuchania pomieszczenia, to robi się dodatkowo pod gatunek muzyki czy przeznaczenia .

Wtedy można wnioski wyciągnąć i ewentualnie zmieniać akustykę pomieszczenia, sali, itd..

Przestańcie cytować Yt czy Wiki ni autoryzowaną.

 

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Czy wciaz takie pomieszczenie wymaga jakiejkolwiek ingerencji , jesli chodzi o akustyke?

moim zdanie nie, ale zapytaj innych na pewno poznasz różne opinie😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Tak z ciekawosci, jesli sprzet stoi i gra. Bardzo przyjemnie gra, nie produkuje dziwnych i nieporzadanych dzwiekow. 

Czy wciaz takie pomieszczenie wymaga jakiejkolwiek ingerencji , jesli chodzi o akustyke?

 

Może i nie wymaga. Jednak po zrobieniu porządnie akustyki przez specjalistę można się zdziwić jak dużo brakowało do dobrego brzmienia wcześniej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Karol64208 napisał:

dodaj Yt,  usiądę i będę 😂 że taka wiedza mnie ominęła.

To nie ten adres,  ale jest tu na forum kilka osób, co wyciagaja wnioski z prezentacji YT.

Swoją drogą są tu wątki o akustyce.

23 minuty temu, Karol64208 napisał:

Napisze raz jeszcze, żeby powiedzieć cokolwiek o akustyce pomieszczenia należy go osłuchać kilkoma systemami jeżeli nie dysponujesz profesjonalnym sprzętem do analizy akustyki pomieszczenia,  a i tak się wykonuje się różne próby z różnym sprzętem akustycznym dla osłuchania pomieszczenia, to robi się dodatkowo pod gatunek muzyki czy przeznaczenia .

Wtedy można wnioski wyciągnąć i ewentualnie zmieniać akustykę pomieszczenia, sali, itd..

Widzisz nie do końca, bo jak wjedzie do Ciebie branża z pomiarami, to nie każą Ci zmieniać sprzętów, pomieszczenia  i pokoje mają to do siebie, że ich wymiary definiują mody tych pomieszczeń nie trzeba przewalać sprzętami, żeby to ogarnąć.

Do wyliczenia modów danego pomieszczenia są kalkulatory, albo jak wiesz jak to kartka papieru i ołówek. 

Jak zagra dobrze w zrobionej akustyce jeden zestaw, to zagra dobrze każdy następny. Doszlifować można też innymi sposobami, czy elementami nie chce wchodzić w te rejony.

Ty naprawde myślisz,  że ja składałem sobie system oczami i na podstawie filmików z YT? 😆

Naprawdę myślisz,  że nie słyszałem różnych systemów,  o niektórych to możesz pomarzyć, bo tylko z obrazków takie znasz.

Jedna osoba z tego forum była u mnie, u siebie też ma ogarniętą akustykę, zapytaj Michała @Mikelas76 na PW.

Nie będę też udowadniać Tobie zdjęciami, nie mam parcia na chwalenie się, nie wypisuje w stopce co u mnie z czym jak jest połączone, ja nie z tych.

Ale twoje wywody są raczej na poziomie nawet nie podstaw akustyki, tylko onanizmu sprzętowego.

 

 

29 minut temu, muzofan napisał:

Może i nie wymaga. Jednak po zrobieniu porządnie akustyki przez specjalistę można się zdziwić jak dużo brakowało do dobrego brzmienia wcześniej

Można bardzo bardzo,   niekoniecznie też przy pomocy specjalisty, ale to prawda.

37 minut temu, Karol64208 napisał:

Przestańcie cytować Yt czy Wiki ni autoryzowaną.

Kto tutaj cytuje Wiki i YT?

Od akustyki to masz książki i konkretne tematy, czy wypracowania, nie mówię o forach.

Poszukaj tutaj, też znajdziesz jest wątek w którym udziela się branża,  Bartek Chojnacki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...