Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

4 minuty temu, Wing0 napisał:

Czytaj wyżej na co się nabrałem. Lyngdorfa marketingowcy Cię zrobili w bolo. Kupiłeś pięknie opakowana zabawkę o słabych pomiarach. Ty widzę masz wyjątkowa tendencje do bronienia swojego nie do końca sprecyzowanego zdania...

 🤣

Patrz kolego, pod tym linkiem masz pomiary Lyngdorfam którego posiadam: https://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2591:lyngdorf-audio-tdai-1120-integrated-amplifier-dac&catid=97&Itemid=154

Zanim w ogóle zamówiłem Lyngdorfa na testy do domu, to już dawno te pomiary czytałem 5 razy. :)

Więc zadam jedno kluczowe pytanie raz jeszcze: na co się nabrałem i kto mnie zrobił w bolo? :)

Serio, średnio Cię rozumiem w tych Twoich założeniach, które sobie wymyśliłeś.

Wystarczy zapytać, bo póki co to się lekko pogrążasz... :) Ale tak się kończy, jeżeli jedyne na czym Ci zależy, to żeby mi teraz dowalić. :) 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Stąd Panowie , zamiast opowiadać o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia i kto jest kozak

Sorry Tomek, ale myślących podobnie do Ciebie jest niewielu. Przecież tu każdy jest mistrzem audio. Każdy ma najlepiej zestawiony sprzęt i odkrył czym jest "dobry dźwięk". A jeśli ktoś się nie zgadza z tymi mistrzami to albo słuchał za mało albo jest głupi albo ... sam już nie wiem. A najśmieszniejszym co spotkało to forum to dział "nasze testy". Może i cel był fajny ale wyszło jak zawsze. Udowadnianie sobie co ma prawo grać, komu i z czym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Kolega wyżej Ci wyjaśnił. Negujesz masę rzeczy a kupiłeś piec który w pomiarach wychodzi do bani. Jaśniej chyba się nie da... Dalej się miotasz w tym.

Nie ma pomiarów TDAI 1120, które by dyskwalifikowały ten wzmacniacz. Kolega wspomniał o TDAI 3400 przy okazji wibroizolacji, który jest słaby i o którym Amir napisał "Mnóstwo szumu ultradźwiękowego sprawia, że próba odtwarzania treści w wysokiej rozdzielczości z poziomem hałasu, który przyćmiewa wszystko, co mogłaby mieć prawdziwa muzyka, jest kpiną."

Ogólnie starsze wersje D klasy lub przekombinowane konstrukcje mają problem z filtracją zakłóceń i wychodzi to w pomiarach. 

Ten konkretny model mimo kosmicznej ceny jest faktycznie kpiną. Niektórym może taki dźwięk się podobać no ale nie każdy tego oczekuje ;) 

Poza tym proszę Panowie pogadajcie o sprzęcie bez personalnych uszczypliwości. Wyjaśniliście już sobie chyba wszystkie kwestie kto jest dla kogo kim itd. 

Będę kasował teksty nie związane z tematem.

Pozdrawiam.

TDAI.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Brol napisał:

To ludzie czytaja pomiary?

Myslalem ze to wystarczy posłuchać , porównać i jak sie podoba kupic a jak nie szukac dalej. Znow cos nowego 😀 

Czytałem, bo generalnie szukałem informacji o tym wzmacniaczu i szperałem w internecie. Zawsze tak robię przed zamówieniem na testy, by wiedzieć z czym to się je, jak obsłużyć, co to jest. ;) Więc chcąc niechcąc, bardzo dużo stron odnośnie Lyngdorfa odwiedziłem, różnych for i tak dalej. Kilka miesięcy szukałem odpowiedniego wzmacniacza. Zamawiałem, odsyłałem. Blokowałem spore ilości gotówki, bo w jednym momencie miałem 4 kupione wzmacniacze na testy w domu.

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Wejdź sobie na forum ASR i poczytaj o tym szczycie technologii jakim jest 3400 który tu gdzieś chwaliłeś za brak stopek :). 

To ci da odpowiedz.

Nie chwaliłem za brak stopek, tylko napisałem, że ich nie ma.

Ja posiadam TDAI-1120. Które pomiary go dyskwalifikują? Odpowiesz w końcu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Amir sprawdził wyższy model Lyngdorfa. Nie widzę u niego na testach modelu  1120. Pytanie czy jest to bliźniacza do droższego modelu konstrukcja. Na ten moment Lyngdorfa tdai 1120 nie można utożsamiać z nieprawidłowo skonstruowanym i brzmiącym Lyngdorfem tdai 3400. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego parametrowo jest ok. Mniej więcej zgadza się to z deklaracją producenta.

Natomiast czym innym jest to, czy komuś taki wzmacniacz odpowiada czy nie. I jeżeli nie, całkowicie to rozumiem i to naturalne.

Wiele jest osób, które nie przepadają za Lyngdorfem. Podobnie jest z kolumnami. Jeden lubi KEFy, drugi Dynaudio.

Ja akurat po testu paru klocków wybrałem go i został u mnie na stałe. Kolumny zmienię, pianki zmienię, ale obecnie akurat Lyngdorfa nie, bo dał mi to, czego mi brakowało i czego potrzebowałem (w tym całą swoją funkcjonalność), więc po prostu spełnia moje wymogi.

3400 nie brałem pod uwagę, ale na audiostereo jest paru gości, którzy go mają. Można zapytać o wrażenia. Ja pisałem, że nie warto dopłacać do 3400 tyle pieniędzy, ale parę osób rzuciło się na mnie za to. ;)
Pytanie też czy w nowszych wersjach ten aspekt nie został poprawiony. Ciekawe jakby wypadły pomiary obecnej wersji 3400. 1120 jest dużo nowszą konstrukcją, niż 3400.

 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zolt napisał:

Wiesz, jeżeli ludzie kupują router sieciowy i twierdzą, że mu zmienił dźwięk w streamingu to o jakiej świadomości my gadamy, wiedzy i sprawdzaniu?

A jaka Ty masz świadomość, że twierdzisz że nie wpływa? Masz jakąś wiedzę i doświadczenie w IT. Ja mam i twierdzę że wpływa bardzo mocno. Nie wpływa oczywiście na transmisję danych, ale wpływa na system audio prawdopodobnie generując dodatkowe zakłócenia. Wystarczy wypiąć u mnie kabel RJ45 idący z routera do streamera i jakość dźwięku mocno się poprawia, znika nadmiar wysokich kłujacych tonów (sianie). Pliki i dane w cache streamera się nie zmieniają a gra inaczej... Co Ci  poradzę 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zolt napisał:

Kolumny zmienię, pianki zmienię, ale obecnie akurat Lyngdorfa nie, bo dał mi to, czego mi brakowało i czego potrzebowałem (w tym całą swoją funkcjonalność), więc po prostu spełnia moje wymogi.

Eeee, to za daleko idące stwierdzenia. ;) Siedzisz w tym hobby wiele lat, pewnie nie raz już tak myślałeś o innych piecach, które miałeś. Wzmacniacz nie żona... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

A jaka Ty masz świadomość, że twierdzisz że nie wpływa? Masz jakąś wiedzę i doświadczenie w IT. Ja mam i twierdzę że wpływa bardzo mocno. Nie wpływa oczywiście na transmisję danych, ale wpływa na system audio prawdopodobnie generując dodatkowe zakłócenia. Wystarczy wypiąć u mnie kabel RJ45 idący z routera do streamera i jakość dźwięku mocno się poprawia, znika nadmiar wysokich kłujacych tonów (sianie). Pliki i dane w cache streamera się nie zmieniają a gra inaczej... Co Ci  poradzę 😁

No to na Twoim miejscu pomierzyłbym ten kabel sieciowy, bo coś Ci musi jakieś zakłócenia wprowadzać. To trochę inna kwestia, niż "brzmienie routera" czy "brzmienie kabla cyfrowego". Zakłócenia to akurat w świecie audio częsta sprawa. Kolega miał brumienie na subwooferze i zmiana kabla dopiero pomogła zniwelować zakłócenia dostające się. Ale brzmienia to nie zmieniło. Pozbyło się zakłóceń. O to mi bardziej chodzi. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Mam na myśli, że czy router będzie taki czy inny, czy dany plik przejdzie przez 2 serwery czy 8753 po drodze jego wynik końcowy będzie taki sam. Jego postać cyfrowa (pliku) się nie zmieni. A zakłócenia wcale mnie nie dziwią, jak pisałem wyżej, bo to dość często się zdarza na różnym etapie toru audio.

8 minut temu, kaczadupa napisał:

Eeee, to za daleko idące stwierdzenia. ;) Siedzisz w tym hobby wiele lat, pewnie nie raz już tak myślałeś o innych piecach, które miałeś. Wzmacniacz nie żona... 

Jakbym miał zrobioną akustykę na tip top, to pewnie inaczej bym myślał. Jednak dla mnie tu istotny był kompromis pomiędzy brzmieniem samym w sobie, a jednak zniwelowaniem problemu na basie, który miałem (wzbudzający się, nierówny, każdy wie o co chodzi). Więc potrzebowałem DSP, żeby wyrównać te górki.
Robiłem wcześniej przemeblowania, szukałem różnych miejsc i zawsze był problem. A pomieszczenie to pokój w kształcie litery L, więc nie pomagało to akustycznie.
No i zszycie SVSa z monitorami. Zależało mi na jak najlepszym zszyciu tych urządzeń ze sobą. Tu też Lyng daje duże możliwości i działa to sprawnie.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zolt napisał:

Czytałem, bo generalnie szukałem informacji o tym wzmacniaczu i szperałem w internecie. Zawsze tak robię przed zamówieniem na testy, by wiedzieć z czym to się je, jak obsłużyć, co to jest. ;) Więc chcąc niechcąc, bardzo dużo stron odnośnie Lyngdorfa odwiedziłem, różnych for i tak dalej. Kilka miesięcy szukałem odpowiedniego wzmacniacza. Zamawiałem, odsyłałem. Blokowałem spore ilości gotówki, bo w jednym momencie miałem 4 kupione wzmacniacze na testy w domu.

Nie chwaliłem za brak stopek, tylko napisałem, że ich nie ma.

Ja posiadam TDAI-1120. Które pomiary go dyskwalifikują? Odpowiesz w końcu?

Nawet te co podałeś pokazują że wypada(mierzy) gorzej niż tańszy Hegel H95 o czym możesz śmiało na ASR poczytać odnoszą się tam do tych pomiarów. 

Pisałeś o 3400 i tym że wspaniali inżynierowie Lyngdorfa mają za nic stopki (choć jakieś tam montują), a spieprzyli najlepszy wzmacniacz jaki praktycznie mają. Niższe modele mają też pomiary gorsze niż duża część konkurencji. 

2 minuty temu, muzofan napisał:

Panowie na jaki temat teraz trwa dyskusja? Wszedłem z ciekawości bo miałem tyle powiadomień na poczcie że brakło miejsca na inne maile 😉

A tak się obrzucamy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wing0 napisał:

Nawet te co podałeś pokazują że wypada(mierzy) gorzej niż tańszy Hegel H95 o czym możesz śmiało na ASR poczytać odnoszą się tam do tych pomiarów. 

Pisałeś o 3400 i tym że wspaniali inżynierowie Lyngdorfa mają za nic stopki (choć jakieś tam montują), a spieprzyli najlepszy wzmacniacz jaki praktycznie mają. Niższe modele mają też pomiary gorsze niż duża część konkurencji. 

No i co, że ma gorsze po piąte przecinku? :) Ja tego nie słyszę, więc mi to powiewa. Nie kupiłem sprzętu na wyścigi z tym, który ma najlepszy pomiar na wartościach, które jedynie co są, to mierzalne. Żeby sobie wydrukować i powiesić na ścianie jakie to super pomiary wyszły? ;)

Już mówiłem, daruj sobie na siłę próbę dowalenia mi, bo na tym się właśnie skupiasz. Teraz powchodziłeś i wynalazłeś, że Hegel jakiś ma lepszy, na tym i na tamtym poziomie wartości nieznaczący pomiar przy tak niskich wartościach. Jeżeli to jest kryterium Twojego wyboru. Okej. Moim nie było. i nie będzie w przyszłości :) Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno. ;)

4 minuty temu, muzofan napisał:

Panowie na jaki temat teraz trwa dyskusja? Wszedłem z ciekawości bo miałem tyle powiadomień na poczcie że brakło miejsca na inne maile 😉

Na temat tego, jaki mam beznadziejny wzmacniacz, bo piąta wartość po przecinku jest gorsza niż w jakimś Heglu. 🤣
Taka tam dziecinada. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zolt napisał:

No to na Twoim miejscu pomierzyłbym ten kabel sieciowy, bo coś Ci musi jakieś zakłócenia wprowadzać. To trochę inna kwestia, niż "brzmienie routera" czy "brzmienie kabla cyfrowego". Zakłócenia to akurat w świecie audio częsta

Co byś pomierzył w sprawnym kablu RJ45 i jak? Nie kabel wprowadza zakłócenia, a router kablówki i jest to częsty temat. U mnie sprawę rozwiązał zwykły switch pomiędzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zolt napisał:

Czytałem, bo generalnie szukałem informacji o tym wzmacniaczu i szperałem w internecie. Zawsze tak robię przed zamówieniem na testy, by wiedzieć z czym to się je, jak obsłużyć, co to jest. ;) Więc chcąc niechcąc, bardzo dużo stron odnośnie Lyngdorfa odwiedziłem, różnych for i tak dalej. Kilka miesięcy szukałem odpowiedniego wzmacniacza. Zamawiałem, odsyłałem. Blokowałem spore ilości gotówki, bo w jednym momencie miałem 4 kupione wzmacniacze na testy w domu.

Nie chwaliłem za brak stopek, tylko napisałem, że ich nie ma.

Ja posiadam TDAI-1120. Które pomiary go dyskwalifikują? Odpowiesz w końcu?

Ja tak nie szalalem zeby miec jednoczesnie 4 wzmacniacze w domu bo bym sie nie odwazyl ale taka niewielką liczbe sprawdzilem.

Juz starszą wersje Naim Unity, NAD 368 z modułami, Cambridge CXA81 i Gato DIA 250s. Jak tobie Lyngdorf do gustu przypadł tak mnie Gato i jak narazie tez nie mam w planie zmienic .

Jedynie jak juz chyba wczesniej wspomnialem szukam glosnikow ktore by Pylony moje pobily a to jest ciezka sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zolt napisał:

No i co, że ma gorsze po piąte przecinku? :) Ja tego nie słyszę, więc mi to powiewa. Nie kupiłem sprzętu na wyścigi z tym, który ma najlepszy pomiar na wartościach, które jedynie co są, to mierzalne. Żeby sobie wydrukować i powiesić na ścianie jakie to super pomiary wyszły? ;)

Już mówiłem, daruj sobie na siłę próbę dowalenia mi, bo na tym się właśnie skupiasz. Teraz powchodziłeś i wynalazłeś, że Hegel jakiś ma lepszy, na tym i na tamtym poziomie wartości nieznaczący pomiar przy tak niskich wartościach. Jeżeli to jest kryterium Twojego wyboru. Okej. Moim nie było. i nie będzie w przyszłości :) Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno. ;)

Na temat tego, jaki mam beznadziejny wzmacniacz, bo piąta wartość po przecinku jest gorsza niż w jakimś Heglu. 🤣
Taka tam dziecinada. ;)

Dziecinada jak i chwalenie inżynierów Lyngdorfa za olanie tematu wibracji we wzmacniaczach przy ich popisie w dziedzinie budowy jednego z topowych modeli. 

Ja wzmacniacze wybieram głównie pod moje ucho, nie skupiam się na pomiarach, jedynie pokazuje Ci że z jednej strony lejesz z kwestii wibracji, a za przykład podajesz producenta z dyskusyjnym dorobkiem jako obronę twierdzenia choć w końcu nóżki mają :). 

Ale dobra przyznaje niskie modele Lyngdorfa są zajebiste :) i Millenium też. O masz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

Co byś pomierzył w sprawnym kablu RJ45 i jak? Nie kabel wprowadza zakłócenia, a router kablówki i jest to częsty temat. U mnie sprawę rozwiązał zwykły switch pomiędzy

Pomierzył właśnie to, czy jest sprawny. Jeżeli temat wyjaśniony to spoko.
W robocie też był problem przy urządzeniu pomiarowym (wyświetlał dziwne wyniki) i okazało się, że mimo pozornie prawidłowego działania rjotki coś było na wtyczce albo w samym kablu nie tak, już nie pamiętam. Wyszło właśnie na testerze. A pierwsza myśl była, że samo urządzenie zwariowało.
Tak jak pisaliśmy, zakłócenia w audio i nie tylko to powszechna rzecz. U mnie akurat streaming idzie po WiFi.
Natomiast po wymianie routera sama łączność jest dużo stabilniejsza. Poprzedni rwał, ale już dziadek był i miał prawo. :)

8 minut temu, Wing0 napisał:

Ale dobra przyznaje niskie modele Lyngdorfa są zajebiste :) i Millenium też. O masz. 

Dzięki. Ty też jednak jesteś super gość i masz mega super sprzęcik w domu. :D 😁

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę co sobie kiedyś kupił AUDI A8. Pieprzyło mu się to auto strasznie, naprawy w dziesiątkach tysięcy. Co teraz sądzi o tej marce? Gówno, w życiu już tego nie kupi. Na argument że są przecież inne modele, inne silniki - trzyma linię, nie i koniec. Żadne Audi. To taka mała dygresja do Lyngdorfa. Słyszałeś specjalisto jakiś model? Przeczytałeś jeden z drugim opinie że jakiś z jego wyrobów nie trzyma parametrów? Ok, ale to nie powód by z góry zakładać że reszta asortymentu ma podobne problemy.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Ok, ale to nie powód by z góry zakładać że reszta asortymentu ma podobne problemy.

Nie można jednak tego wykluczyć.

Gdyby Lyngdorf chciał to wysłałby 1120 na testy do Amira, żeby pokazać jaki to postęp dzięki niemu poczynił w swoim budżetowym wzmacniaczu.

Szkoda tylko miłośników firmy Lyngdorf bo wybierając droższy model są przez producenta oszukiwani i dostają kiepskiej jakości urządzenie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie można jednak tego wykluczyć.

Ale to jest wówczas bardzo krzywdzące. Łatwo się szufladkuje marki z punktu widzenia konsumenta bo coś tam kiedyś nam nie pasiło. A co do Amira i jego sekty... (Pardon, chciałem napisać pomiarów). Mam do niego bardzo ograniczone zaufanie co do obiektywności działania. Mając tak wielki i niepodważalny wpływ na rynek, bardzo łatwo pokusić się o maniplowanie testami które się wykonuje. On wie że ma "władzę" i niemal wyłączność na osąd pod tym kątem. Lubię studiować jego recenzje, ale traktuje je z bardzo dużym przymróżeniem oka ponieważ kilka razy zdarzyło mi się że zdecydowanie odradzał produkt który mi osobiście absolutnie podpasował. Zresztą nie tylko mi, jest mnóstwo podobnych opinii które się z nim nie zgadzają, ale ciężko przeciwstawić się mrówce przeciw takiemu "autorytetowi" i jego cyferkom

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie kabel wprowadza zakłócenia, a router kablówki i jest to częsty temat. U mnie sprawę rozwiązał zwykły switch pomiędzy

O, to mnie interesuje ! Mam internet z rutera orange , z rutera kabel idzie do takiego ustrojstwa

https://www.x-kom.pl/p/214916-switche-tp-link-5p-tl-sg105e-5x10-100-1000mbit.html

nie wiem czy to ten model ale podobnie wygląda :) Z tego switcha do streamera.

Jest dobrze czy coś zmieniać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...