Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@MariuszZ Mariusz , nim odpowiem . Dałoby się przenieść te wpisy o kablach w jakieś adekwatne do tego miejsce , wątek ? Nie chcę zaburzać ciągłości " Waszych Systemów ". A , moderacja zauważyła , że dyskusja o kablach jest merytoryczna i na poziomie ? Myślę , że należy nam się coś jak naklejka : " Dzielny Pacjent " . Jak moderacja nie ma naklejek , to przynajmniej po Gryphonie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja jest wszechwidząca i na pewno widzi. A swoją drogą, to sam bym chętnie postawił u siebie takie monobloki. Świeżo po fabrycznym przeglądzie. Tylko mam problem z ilością miejsca. W tej chwili wszystko stoi pod jedną ścianą i sięga sufitu. Czekam na fachowca do grzejników i  dostawę elementów nowego dizajnu pomieszczenia😉

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mogą być. Mam obiecane elementy wystroju, pasujące do moich sześciokątnych dyfuzorów, jednocześnie będące ustrojami akustycznymi. Może kiedyś pochwalę się zdjęciem. Na razie zdjęcie dizajnerskich grzejników. Też do pokoju odsłuchowego.

IMG_20240702_213406.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

małe zmiany w systemie, który tu prezentowałem:

mam system dzielony łączący system KD z klasycznym stereo (procesory, przedwzmacniacze, końcówki mocy). do tej pory łączyłem procesor KD z końcówką mocy poprzez przedwzmacniacz cyrusa. aby skrócić tor zakupiłem "rca switching box" firmy wiswinda (na fotce i amerykańskim amazonie).

ale od długiego już czasu gdzieś miałem w głowie pre pasywne (kolejna minimalizacja w torze sygnału). w ramach eksperymentu zakupiłem taki (klika razy tańszy od przedwzmacniacza jaki mam) z lampą jako bufor czy dwa tryby pracy - schiit saga+ (na fotce)

nie każde pre pasywne sprawdzi się w systemie (bo to tylko selektor wejść i potencjometr realizowany na różne sposoby, mogą być problemy z dopasowaniem impedancji). ale u mnie z końcówką mocy rotela to gra. i chyba zostanie na dłuższy czas.

i jest różnica w pracy pre - pasywne i przez bufor. delikatna. z lampą jest jakby trochę więcej blasku i przestrzeni. bardziej to słychać na niskich poziomach głośności. w zależności od muzyki i jej realizacji czasem wolę pasywnie, ale głównie słucham przez lampę. niestety dochodzi do tego więcej kabli rca, co może mieć wpływ na dźwięk w trybie pasywnym.

na koniec, uff, zaspokoiłem swoją potrzebę na lampę w "systemie" ;)

 

DSCF0303.JPG

Zrzut ekranu 2024-08-01 171118.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, lampy skradają się cicho, i potrafią skraść serce.

U mnie też zaczęło się niewinnie, od jednej lampki headampie-buforze.

Potem znienacka pojawił się preamp na sześciu lampach.

Skończyło się, na razie, na secie lampowym w którym siedzi już łącznie siedem lamp.

Nie daj się zaskoczyć 😉

Gratuluję pierwszej lampki w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michaudio napisał:

Skończyło się, na razie, na secie lampowym w którym siedzi już łącznie siedem lamp.

Nie daj się zaskoczyć 😉

Żeby nie było - jakość brzmienia wzmacniacza lampowego ma niewiele wspólnego z ilością lamp. Mój jeden wzmacniacz ma 4 lamy a drugi ma 10. I jak myślisz który ma lepsze brzmienie? Dużo też zależy od jakości transformatorów oraz samej konstrukcji. A poza tym masz całkowitą słuszność - lampa skrada się po cichu i stopniowo roztacza swój, pełen zniekształceń, urok😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AudioTube napisał:

@bebbop w jak dużym trójkącie słuchasz z Falconów?

Stoją na standach czy meblu?

Masz jakiś ulubiony repertuar/realizacje na odsłuchy?

 

Ogolnie mam taki rozstaw. Kolumny stoja 45-50cm od tylnej sciany, boki 40cm, rozstaw kolumn 180cm, odleglosc odsluchowa od kolumn 200-210cm. Kolumny oczywiscie na standach jak Pan Bog przykazal. Takze jakies minimum jest zachowane, by jakos to gralo. Falcony swiezy nabytek, takze zbytnio jeszcze nie bawilem sie ustawieniami, ale to pierwsze kolumny, ktorych najlepiej mi sie slucha tylko lekko skrecone w strone sluchacz. Inne skrecalem zdecydowanie mocniej. Nie sprawdzalem jeszcze jak sie zachowuja przy dosunieciu blizej tylniej sciany. Ogolnie troche mnie dziwi zalecane podejscie do standow w przypadku Falconow. Grahamy oryginalnie maja stojaki metalowe ala "kwietniki pod doniczke", natomiast Falcony juz ciezkie, metalowe, solidne. Niby blizniaczy rodowod, a podejscie do standow calkowicie odmienne. Jestem ciekaw z czego to wynika. Odnosnie ulubionych plyt do odsluchow to raczej standardowo, Yello "Toy", czy "Touch Yello", Brendan Perry "Ark". Z mniej znanych to Slowenski zespol Silence, trzy pierwsze albumy "Ma Non Troppo", "Unlike A Virgin", oraz "Vain - A Tribute To The Ghost" (dostepne na Tidalu). Lubie tez francuski twor Mortem Vlade Art, albumy "Absente Terebenthine", "Photography In Things", czy "In The Blue Plains Of Paradise". Niestety na Tidalu dyskografia jest bardzo uboga. Jest skladanka "Even Love And Thunderstorms Destroy Rafts". Przekroj utworow z ich calej tworczosci, lacznie z projektow pobocznych. Poczas wieczornych odsluchow na pewno warto zapoznac sie z utworem "There And Then Not" z albumu "Quirky Dance Memory", bo to jest klimatyczny majsterczyk. 

 

PXL_20240103_144003569.jpg

PXL_20240802_082601008~2.jpg

PXL_20240802_082324038~2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur Brol napisał:

Bardzo to ladnie wyglada.

Jak z basem w tych kolumnach? 

To chyba takie raczej mniejsze monitory?

 

Na zdjeciach moze az tak nie widac, ale to male pchly sa. Nie przykrywaja nawet calej, gornej podstawy standu. Za nimi wystaje jeszcze z 3-4cm. Odnosnie basu to wiadomo, o glebokim zejsciu mozna sobie pomarzyc, ale mozna z nim zyc. Jest przynajmniej kontrolowany. A jak wrazen bedzie malo to i jakims malym Rel'em zawsze mozna cos pokombinowac.  

 

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Ciekawe czy mogą powalczyć wokalami z Harbeth P3 ESR xd. Słuchałem u siebie Falcon M10, podobały mi się ale cena totalnie odjechana na tle równie dobrej konkurencji. 

Czytalem gdzies porownanie w sieci i ponoc P3esr to cieplejsze, pelniejsze, gladsze granie oraz troche bardziej wycofana prezentacja dzwieku. Mniej wymagajace odnosnie sprzetu. Co nie podlaczysz to bedzie dobrze gralo. Falcon to juz skret bardziej w typowy hi-end, neutralnosc, czystosc, przejrzystosc, zywsza i bardziej otwarta gora, lepszy wglad w nagranie, wybredniejsze co do podlanczanego sprzetu. Co kto lubi. Ja wychowany na KEF LS50, czy Bowersach takze preferuje zywsza gore. P3esr pewnie szybko bym odebral jako zbyt powsciagliwe, ale przy naprawde bliskim odsluchu np. biurku to tylko P3esr. Gora w Falconach by czlowieka zajechala. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...