Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

31 minut temu, Fafniak napisał:

bo już głębiej w tym siedzi

Bez przesady, nie zawstydzaj mnie 😆

Ale fakt, już jakiś czas mam małego hopla na punkcie takich nieremasterowanych CD. Zwłaszcza tych wydanych w latach '80.  Wystarczy trochę pobuszować na Discogs i zainteresować się oznaczeniami. Wszystkie remastery powinny być oznaczone (na Discogs) skrótem "RM" czy po prostu Remaster.

 

 

45 minut temu, RLC napisał:

A jak poznać nie majstrowaną płytę CD przecież od zawsze były piraty w sprzedaży.

Większość płyt CD ma numer zwany matrix, lub inaczej.  Wystarczy wpisać ten numer z płyty do wyszukiwarki Discogs i o ile taka płyta będzie w katalogu, to ją zidentyfikuje i pokaże nam "release page".    

Przykład:  7559 74014-2 2895 386 01 #   

 R-4693511-1372444745-2425.jpeg.jpg  

Nie znam się jeszcze do końca na wszystkich numerkach i nie wszystkie są dla mnie istotne. Jeśli kogoś interesuje, w internetach jest o tym sporo info ale trudno wszystko zapamiętać bo to są matki, ojce i jeszcze jakieś przebitki, kopie kopii matrycy... Trzeba by założyć osobny wątek, sam chętnie bym się podszkolił. Myślę, że @Bogusław Kożyczkowski może mieć większe pojęcie o tych numerach i kopiach.      Ja zapamiętałem, że 01# - to jest pierwsze najpierwsze wydanie. 

 

 

 

3 minuty temu, RLC napisał:

Proponuję przenieść rozmowę na temat jakości płyt CD do wątku Pana Dzika 🙂 

To po co pytasz jak rozpoznać 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JaZz napisał:

Mi z crime story kojarzy się runaway. 

Ogólnie to nie oglądałem. Chyba trzeba będzie nadrobić. Lepsze noty niż twin peaks,  który też czeka na mnie. 

Ja oglądałem Crime Story "za dzieciaka", ale z tymi lepszymi notami niż Twin Peaks to mnie zaskoczyłeś, i to mocno. Serio?

 

17 godzin temu, JaZz napisał:

Jakby ktoś 20 lat temu powiedział mi że będę takiej muzyki słuchać, kiedy przeważał u mnie metal i punk. Za cholerę bym nie uwierzył. xD

 

A jakby mi ktoś jakieś 10 lat temu powiedział, że będę słuchał jazzu, i to czasami free, rocka progresywnego, awangardowego, to bym się w głowę popukał 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Asia napisał:

Duża w tym zasługa serwisów streamingowych.

Akurat w moim przypadku nie. Tak naprawdę, to z muzyką zacząłem przygodę od zespołu Scorpions, pamiętam, jakby to było dzisiaj. Bardzo długo nie mieliśmy internetu w domu, ale jak już się pojawił, to zacząłem ściągać muzykę na kompa. Był taki fajny serwis muzyczny Grooveshark, sporo tam było muzyki. Właśnie wtedy zacząłem poznawać zespoły rockowe, a wszystko zaczęło się od utworu "Wind of Change" Scorpions, a później już poleciało. Dire Straits, Guns N’ Roses, Pink Floyd, i przede wszystkim Deep Purple, moja pierwsza wielka miłość muzyczna 🥰

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o Deep Purple, mojej pierwszej wielkiej miłości muzycznej, ale teraz praktycznie do nich nie wracam. Czasami włączę sobie Fools, You Keep on Moving, i może coś jeszcze.

Guns N’ Roses, do nich nie wracam, i nie zamierzam, jedna wielka komercha bez żadnych ambicji, Dire Straits - ich w zasadzie jakoś nigdy nie wielbiłem, słuchałem pojedynczych utworów, teraz też do nich nie wracam, bo nie mam po co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JaZz napisał:

Każdy chce żeby go słuchano i sprzedawać swoje dzieła. :P

No nie, nie każdy zespół myślał merkantylnie. Chociażby zespoły z Zeuhl, RIO, i inne awangardowe odmiany muzyki. Oczywiście nie trzeba rezygnować z ambicji, można to połączyć, na przykład Led Zeppelin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...