Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dnia 14.09.2023 o 22:22, Grzesiek202 napisał:

Dzięki @Profi, sprawdzę na pewno. A tymczasem zapytam; czy znasz album "En Mana Kuoyo" muzyka który nazywa się Ayub Ogada? Coś pięknego.

Przesłuchałem w końcu ten album, no niestety muzyka mi nie podeszła. Dałbym tu kategorię "utwór TAK, album NIE". Podobnie miałem z takim artystami jak Soriba Kouyate czy Ballake Sissoko (jeśli nie znasz, sprawdź - może muzyka Ci się spodoba). Pojedyncze utwory gdzieś tam przemycałem do własnych składanek, natomiast albumy odbierałem jako nużące.

Tymczasem u mnie zupełnie odmienne klimaty, w które wchodzę stosunkowo rzadko. Zespół The Hu z Mongolii. 

 

 

 

Przy okazji przypomniał mi się inny utwór - jeżeli ktoś ma wiedzę, czy i gdzie można to zdobyć na CD lub jako plik, proszę o info 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Butler napisał:

Nie rozumiem. Dobry do czego? Do "tej" muzy? Dlaczego akurat do "tej"?

Szymon, ja rozumiem, że chodzi o to, że niektóre gatunki muzyczne i realizacje płytowe dużo więcej pokażą z lepszym sprzętem. A w innych przypadkach samo nagranie będzie nas ograniczać i pewnego poziomu nie przeskoczymy. Chyba każdy z nas ma takie rzeczy w swojej kolekcji. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafał S napisał:

A w innych przypadkach samo nagranie będzie nas ograniczać i pewnego poziomu nie przeskoczymy.

No ale do czego tu było odwołanie? Beastie Boys? https://pl.wikipedia.org/wiki/Beastie_Boys Rammstein? https://pl.wikipedia.org/wiki/Rammstein

Ja rozumiem że można pewnych gatunków nie lubić, ale bez przesady. To są zespoły znane na całym globie w których zakochana była cała rzesza fanów. Poza tym jakoś nie widzę by Rammstein szedł w parze z boomboxem.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMarek napisał:

Do takiej muzy wystarczy tani boombox, a nie jakieś wymyślne systemy za dziesiatki tysięcy :) 

Mój drogi, właśnie bardzo się mylisz. 

Melomani baaardzo często myla przesłodzone w postprodukcji nagrania z dobrze zrealizowanymi płytami. Wyzwaniem są dobrze zrealizowane duże składy i nieważne czy to rock, metal, muzyka symfoniczna czy orkiestrą dęta z Pcimia. 

Jazzik czy folk możesz sobie na boomboxie puszczać.

Akurat BB cenie bardziej niż Rammstein. Zresztą dawno temu robiłem koncert R w Spodku. Bardziej widowisko niż słuchowisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...