Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

42 minuty temu, tomek4446 napisał:

Chłopaki są niesamowici. Uprzedzam nie słuchać w obecności dzieci i zwolenników poprzedniej władzy. Widać , że czekali z wydaniem płyty / 13 grudzień 2023/.

Wyrafinowania im z wiekiem nie przybyło, pośladki już pewnie nie te, co kiedyś, ale przynajmniej serca po właściwej stronie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafał S napisał:

Wyrafinowania im z wiekiem nie przybyło

Nigdy go nie mieli. Ale szanuje ich właśnie za to , że przez tyle lat tłuką utwory w tym swoim niepowtarzalnym stylu. I za to , że niezależnie kto rządzi są zawsze anty :) 

Rafał , słucham drugi raz tej płyty i czuje się jak w latach 80-tych , gdy potajemnie słuchałem kaset z utworami Braku i innych antykomunistycznych kapel. Przypomniałem sobie jak po raz pierwszy dostałem pałowanie w " suce " po Rockowisku w Łodzi , bo miałem znaczek Solidarności i jakiś punkowy. 

Teksty były niemal bliźniacze , choć te stare bardziej wysublimowane z racji cenzury.

Choć od 2015 w świecie muzyki cenzura też nie próżnowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy poruszających numerach. @tomek4446 , @maxredaktor, @Grzesiek202 - gdy widzę w mediach Konfederację i zastanawiam się, gdzie jestem, włączam sobie czasem ten kawałek. Tekst trochę afektowany, ale bardzo go lubię.

Eric Andersen - "Rain falls down in Amsterdam" (płyta "Memory of the Future, 1999 r.) Napisany przez Erika po tym, jak był on świadkiem neonazistowskiego marszu. Niezależnie od tematyki, fanom np. Cohena powinno to przypaść do gustu.

Muzyka:

Słowa:

https://genius.com/Eric-andersen-rain-falls-down-in-amsterdam-lyrics

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maxredaktor napisał:

Sadao Watanabe - Wheel of Life

Mam tę płytę i lubię. Kiedyś sporo słuchałem. Pamiętam mgliście, że były tam jeszcze jakieś znane nazwiska, chyba Mike Stern na gitarze? Bębnił chyba też ktoś zacny.

3 minuty temu, Rafał S napisał:

Bębnił chyba też ktoś zacny.

Sprawdziłem. Nie, nie o niego chodziło. Za to jest Romero Lubambo na akustyku, Richard Bona i popularny klawiszowiec - George Whitty. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...