Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Jak kto odważny to może się podzieli swoją listą najczęściej słuchanych w roku 2022 z Tidal/Spotify/Deezer/Apple i co tam jeszcze używacie?

Właśnie odkryłam, że oni już podsumowali rok.

https://tidal.com/mix/009b381cad7b4e85f7cb335c93cd25

Moja jest umiarkowanie reprezentatywna bo korzystałam z czterech różnych serwisów, a na Spotify (często w użyciu ) grasował przez jakiś czas syn i wstyd pokazywać czego słuchał 🙃.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha… fajne to… masz niezły rozrzut…:)

Takie listy jednak rzadko są chyba reprezentatywne. Moim głównym źródłem jest np. CD a do streamingu podchodzę raczej czysto pragmatycznie. Najczęściej słucham TIDALa w samochodzie, na spacerach, przesłuchuję płyty przed decyzją o zakupie, testuję np. ustawienie kolumn, wrzucam w tle „coś do obiadu”..;) Czasem jednak faktycznie słucham też via streaming na super poważnie i w skupieniu.

Mi wyszło coś takiego: https://tidal.com/mix/009f88d38f691f1de0dccf7c919dd7

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Taaa… widziałem. Przyjdzie i na to czas… Ja teraz czekam na coś w samochodzie już ponad pół godziny i mam coś takiego na umilenie czasu… piękna płyta, polecam:

DA2165C2-3ADF-412D-8222-8BE0FD68F76C.thumb.jpeg.897f5ec8bb79ec3fb364fa0a18736cf3.jpeg
 

 

F59FBBC9-F3F0-414D-BB79-50DDE760329E.thumb.jpeg.7a59d871e78529207d1a311a7e075bd4.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sonique napisał:

Ja teraz czekam na coś w samochodzie już ponad pół godziny i mam coś takiego na umilenie czasu… piękna płyta, polecam:

A u mnie nie tak dawno podobny album, też z Beirachem, ale firmowany przez Mraza i z Billy Hartem na bębnach zamiast Jacka DeJohnette'a.

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

A u mnie nie tak dawno podobny album, też z Beirachem, ale firmowany przez Mraza i z Billy Hartem na bębnach zamiast Jacka DeJohnette'a.

 

Super! Nie znałem… dzięki!

Jeżeli miałbym zamienić jakiegoś muzyka na innego na przytoczonej przeze mnie płycie ELM, to właśnie byłby to Jack DeJohnette. Beirach i Mraz wypadają tu genialnie. A Jack „tylko” bardzo dobrze. Jeszcze dodam, że bardzo ale to bardzo lubię DeJohnette’a ale czasem mam wrażenie, że jest jak Coca Cola, którą domyślnie dodaje się do każdego zestawu… słowem, nie można na niego nie trafić, przez co może szybko się znudzić…;)

Tak więc bez smutku przyjmuję fakt, że widzę na Twojej płycie Beiracha z Mrazem już z innym niż Jack bębniarzem.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Asia napisał:

To jest najlepsze, trudno powiedzieć w jaki sposób to wybierają.

Fajnie, że zwróciłaś na tę funkcję/możliwość uwagę. Bo ja jej nawet nie zauważyłem. Mój styl to otworzyć aplikację, znaleźć płytę, i nacisnąć „play”. Ot co. Ale zdopingowałaś mnie do pogrzebania głębiej i widzę, że TIDAL mocno się zmienił in plus od czasu kiedy to ostatnio robiłem…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to Spotify Wrapped 2022 i powinno samo Cię zaatakować 😉.

One thing to ensure is that you have version 8.7.78 or higher of the Spotify app installed on your smartphone. Then, all you need to do is open the app, and a prompt will appear, click on “Jump In” to begin your Wrapped. Whenever a story ends, you will get a “Share this story” button to share that card on social media.

 

IMG_20221203_153725.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przygotować małą listę, moim zdaniem wartych uwagi tegorocznych albumów, choć jeszcze to nie koniec roku.

Może wpadnie komuś coś w ucho. Kolejność przypadkowa.

image.png.a0405eb4dcb3092062a30e113c66e68e.png

Black Country, New Road - Ants From Up There - drugi studyjny album młodych i zdolnych artystów z Cambridgeshire. Art-rock. Jedynka była bardziej nerwowa i ostrzejsza, bardziej punkowa. Wysoki poziom.

 

image.png.1066f27e6016bb39258996a0960e247a.png

The Smile - A Light for Attracting Attention - rockowy projekt muzyków Radiohead i perkusisty Sons of Kemet. Trzynaście utworów, przyjemnie zaaranżowanych, w większości posiadających bardzo wyraziste melodie. 

 

image.png.a35b95a2338e2cfb8c1283d8714f5d68.png

Perfume Genius - Ugly Season - bardzo interesujący miszmasz artysty Michaela Hadreasa. Rozbudowane instrumentarium, między innymi melotron, fisharmonia, saksofon czy flet. Jest popowo, jazzowo, rockowo, psychodelicznie, elektronicznie. 

 

image.png.240940c145939beea25aef0edc473044.png

Jockstrap - I Love You Jennifer B - art-popowy duet, Taylor Skye i Georgia Ellery, która gra w Black Country, New Road. Jeden z moich tegorocznych faworytów, jeśli chodzi o melodie, i w ogóle z całego art-popu. Do tego bardzo ładny wokal panny Georgii. Bardzo mi to siadło :)

 

image.png.0307cb79b9655b284ef7da084b700695.png

Syntezatorowe, dronowe pasaże, uzupełnione puzonem i klarnetem basowym. Intrygujące i klimatyczne, choć już trochę bardziej wymagające granie.

 

image.png.7fb4b9b6bc80020f83ed746626609de2.png

Weyes Blood - And in the Darkness, Hearts Aglow - kolejna art-popowa płyta trzymająca wysoki poziom artystyczny, i posiadająca to, co musi posiadać dobry art-pop, czyli melodie, ładne melodie. Na duży plus także wokal, który brzmi bardzo dojrzale i "profesjonalnie".

 

2 godziny temu, Asia napisał:

@Adi777  przesuń w lewo i z ostatniego okienka - twoje ulubione utwory 2022.

https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1F0sijgNaJdgit?si=HgZjPBb0QIu5oDiiiEc-eg&utm_source=copy-link

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Tidal wygrywa przez KO!

Spotify nie popisał się ze swoim udostępnianiem listy - link nie działa /a raczej aplikacja wyświetla po prostu własną listę/.

Poniżej instrukcja dla ew zainteresowanych - w skrócie trzeba skopiować utwory do nowo utworzonej listy. Brawa na stojąco 😜.

https://community.spotify.com/t5/FAQs/Sharing-Your-Top-Songs-2022/ta-p/5453003

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...