Skocz do zawartości

Kable dla zaawansowanych


RoRo

Recommended Posts

@ButlerTe w ktorych bylem mialy specjalne pokoje, przygotowane do odsluchu. Ladnie to brzmialo.

No ale to moe ten watek.

Troche wiecej na Wasze Systemy o tym.

36 minut temu, Adi777 napisał:

Mam ubytek na określonej częstotliwości, być może także słoń nadepnął mi na uszy, nie jestem audiofilem, nie jestem osłuchany, nie jestem po treningu słuchania - tak, jest coś takiego, chyba wklejałem na forum jakiś czas temu - Harman Audio, ale słuchając Dutch & Dutch 8c i Kii Three różnice były dla mnie naprawdę małe. Sam gospodarz to potwierdził, jednocześnie pokazując pomiary obu par, i rzeczywiście, bardzo podobnie to wyglądało. 

Dokladnie to samo mialem z cd35 vs cxa v2 razem z Gato DIA250s.

Tyle ze nie slyszelismy zadnych roznic. 

On tez nie.

Ciekawe jak tam z akustyka.

Ktos w NL otworzyl salon w zamku.

image.png.262d46bd9a91ff2ac268792b3cefc2eb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artur Brol napisał:

Tak w zasadzie nie, ale podyskutować można 🤭

Naprawdę?

Przecież Ty połowy z tego, co się tutaj pisze nie rozumiesz.

Pomijam podejście do testu kabli.

Ale skoro nie masz pojęcia, czym jest "punkt odniesienia", a każdy oprócz Ciebie tutaj piszący rozumie w czym rzecz, to wybacz...

Kilka osób już Tobie tłumaczyło, że warto posłuchać tego co masz w konkretnych zaadoptowanych akustycznie warunkach, też o tym pisałem wcześniej. A Ty wszystko sprowadzasz do Twojego sluchu jako punkt odniesienia i do tego, że u Ciebie fajnie się słucha.

Nikt też nie wymaga byś wiedział co to UMiK -1 i REW, ale niestety Ty nie masz bladego pojęcia o podstawach w audio.

Pomyśleć, ze ktoś taki później po forach wypisuje, że kable nie grają, a akustyka w pustych ścianach ze skosami wystarczy, bo i tak jest zajebiście. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AudioTube napisał:

@RoRo czy zechciałbyś tak dla potomnych i „posprzątać” w tym wątku?

”kable dla zaawansowanych”

Dużo tutaj treści, na wiele wątków i szkoda, by się zmarnowało. 

 

Trochę już posprzątałem w tym wątku - dotyczy to również dwóch użytkowników którzy wyraźnie pomylili swoje miejsce w sieci i mieli tu swoją reinkarnację.
Wraz z Administracją jeszcze trochę wpisów nie na temat usuniemy bądź przesuniemy do innych wątków (o ile uda się zachować sens i spoistość wypowiedzi).
 

Co do Twojego poprzedniego pytania i prośbę o przypomnienie zasad w tym wątku:
- temat dotyczy kabli audi, z założenia z trochę wyższej półki (ale z uwagi na to, że część osób wypowiedzi na temat kabli audio zachowuje na rozmowy czy spotkania prywatne to można przyjąć, że ogólnie osób które słyszą wpływ kabli i chcą na ten temat tu pisać);
- były
już były w wielu miejscach  wtrącenia "kabli nie słychać",  co rozwalało dyskusję, więc proszę tutaj bez tego typu tekstów;
- o akustyce są oddzielne wątki, a nawet cały dział, więc warto o tym pamiętać;
- mamy też wątek  "Wasze systemy" i sporo wpisów tam powinno się pojawić, a nie w tym wątku;
- proszę bez OT;
- przede wszystkim: proszę mniej złośliwości i więcej szacunków dla innych użytkowników naszego Forum!

Pozdrawiam - i po raz kolejny proszę o trzymanie się tytułu wątku oraz bez OT.
PS. Jak widać staramy się nie usuwać wpisów bez powodu i dajemy sporo wolności, ale trzeba się nauczyć korzystać z tej wolności i nie przeginać.
PSS. W innym wątku Ola zamieściła tekst, z którym warto się zapoznać (lub przypomnieć sobie)
https://forum.audio.com.pl/topic/80655-kable-czyli-jak-zaorać-każde-forum-i-co-zrobić-aby-tego-uniknąć/#comment-410850

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AudioTube napisał:

Twoje obserwacje, wolne od oceny i dogmatów będą mały wartość samą w sobie.

Przeczytaj ten wątek od początku, bo zdaje się, że nie zrobiłeś tego uważnie.

Otóż właśnie jego ocena cały czas odnosi się do tego jakie są różnice w cenie.

A dogmaty owszem też są znamienne, bo jak nazwać to, że prąd to prąd,  a kabel srebrny nie różni się niczym od miedzianego no i chyba najważniejsze kabel ma tylko przenosic sygnał. 

Tak gadają tylko nietechniczni, nie mający pojęcia jakimi właściwościami charakteryzują się przewody, czy prąd w nich płynący. 

Sprowadzanie tego do skakania elektronów po kabelkach i wtyczkach, jest na poziomie gimbazy.

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

Naprawdę?

Przecież Ty połowy z tego, co się tutaj pisze nie rozumiesz.

Pomijam podejście do testu kabli.

Ale skoro nie masz pojęcia, czym jest "punkt odniesienia", a każdy oprócz Ciebie tutaj piszący rozumie w czym rzecz, to wybacz...

Kilka osób już Tobie tłumaczyło, że warto posłuchać tego co masz w konkretnych zaadoptowanych akustycznie warunkach, też o tym pisałem wcześniej. A Ty wszystko sprowadzasz do Twojego sluchu jako punkt odniesienia i do tego, że u Ciebie fajnie się słucha.

Nikt też nie wymaga byś wiedział co to UMiK -1 i REW, ale niestety Ty nie masz bladego pojęcia o podstawach w audio.

Pomyśleć, ze ktoś taki później po forach wypisuje, że kable nie grają, a akustyka w pustych ścianach ze skosami wystarczy, bo i tak jest zajebiście. 

 

Bo słuchem się kupuje wzmacniacze i kolumny.

Ilu z osób tutaj obecnych jest elektrykami, jak bym pomylił zawód,  to chodzi mi o osoby które np. instalacje elektryczna ciągną w domu czy w zakładzie. Ile? Ale część się tak zachowuje.

Pisałem wyżej,  że kable istniały już zanim sprzęt audio był szeroko dostępny. Zaglujecie tutaj terminami które nic z Audio nigdy wspolnego nie miały. 

Powstaly pewnie bo ludzie uzywali kabli a te musialy byc odpowiednio skonstruowane by swoja robote robily.

Punkt odniesienia - już wcześniej napisałem, że kilka odsłuchów miałem I to nie na sprzęcie za 500 euro.

Czy to znów za mało?.

Gluchego się że mnie robi bo mam inne zdanie niż większość?

I wciąż nikt nie odpowiedział co z tą wtyczka.

Bladego pojęcia nie mam o audio?

Może moja jego definicja jest inna.  Wkładasz płytę w odtwarzacz I słuchasz, cieszysz się jakością a nie zastanawiasz czy powinieneś bo przecież nie masz punktu odniesienia. Kurcze zapomniałeś zaadaptować pomieszczenia, nie zrobiłeś wszystkich pomiarów.

Mnie się wydaje że niektórzy zapomnieli o co w tym chodzi.

No ale to ja jestem ten zielony i gluchy. Niech Ci będzie.

 

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur Brol napisał:

Może moja jego definicja jest inna.  Wkładasz płytę w odtwarzacz I słuchasz, cieszysz się jakością a nie zastanawiasz czy powinieneś bo przecież nie masz punktu odniesienia. Kurcze zapomniałeś zaadaptować pomieszczenia, nie zrobiłeś wszystkich pomiarów.

👋

i ja bym sie tego trzymał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

wciąż nikt nie odpowiedział co z tą wtyczka.

Ty sam nie wiesz o co Tobie chodzi z tą wtyczką , upraszczasz , bo jak zwykle nie kumasz.

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Bladego pojęcia nie mam o audio?

Tak, nie masz ...

Myślisz,  że jak kupiłeś sobie Gato Audio z przypadkowymi Pylonami pierwszymi z brzegu, to chwyciłeś pana boga za nogi?

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Punkt odniesienia - już wcześniej napisałem, że kilka odsłuchów miałem I to nie na sprzęcie za 500 euro.

Czy to znów za mało?.

A ty znów wszystko sprowadzasz do pieniędzy. 

Koledzy podpowiadali, wstaw ten zestaw, który obecnie masz do lepszego akustycznie pomieszczenia i wtedy zobacz jak zagra.

Chodziło m.in. o taki punkt odniesienia.

Gdyby skosy były takie przyjazne w akustyce, nikt by nie adoptował takich pomieszczeń, a jednak.

W linku realizacja we Wrocławiu, poznasz po zdjęciach. 

http://www.acousticlab.pl/realizacje

 

 

realizacje-wroclaw-a01.jpg

realizacje-wroclaw-a02.jpg

realizacje-wroclaw-a06.jpg

6 minut temu, Artur Brol napisał:

To brzmi jak by ci się argumenty kończyły 😃

Zdaje Ci się,  to tylko wnioski z czytania twoich wypowiedzi.

O sprowadzaniu wszystkiego do $$$, czy €€€  nie wspomnę.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie muszę do niczego sprowadzać.

To już jest dawno zrobione, przez firmy i klientów. Pewne dobra tyle a tyle kosztują, z czasem firma wyrabia sobie markę i ceny szybują w górę, nie zawsze to się dzieje, ale wyjątki są we wszystkim. A podałem cenę bo wszyscy oceniają sprzęt poprzez pryzmat ceny, na początku napewno. Bo jak narazie automatycznie ktoś kto zaczyna ta przygodę i trochę się porozgląda i poczyta najchętniej by kupił to co droższe. Potem przychodzi czas na testy. 

To ty nie potrafisz zrozumieć że ktoś może być zadowolony z tego co ma.

Powiedz mi dlaczego wysyłasz mnie ze sprzętem do zaadoptowanych pomieszczeń? 

Czy tam będzie to lepiej grało niż u mnie ? Może, a może poprostu ze względu na metraż inaczej?

Aaa tzn ze jak ktoś sobie poklei czymś sufit to to automatycznie znaczy że było potrzebne?

Może kasy ma jak lodu , naczytał się i od razu wykleił ? Może podoba mu się tak? 

Powodów trochę może być ale nie znaczy to że musiał. 

Ja nic nie poklilem i gra fajnie. Wytłumacz to. 

Czy znów przeczytam że nie potrafi słuchać?

 

 

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2023 o 11:54, Rafał S napisał:

jeśli chcesz sprawdzić, czy w ogóle słychać różnicę, to polecałbym do testów:

1) Cardas Parsec

https://www.avtest.pl/kable/item/975-cardas-parsec

2) Dla kontrastu coś jaśniejszego, np. Chord Clearway

Dzięki. Już od jakiegoś czasu przymierzam się do uczciwego sprawdzenia jak to jest z tymi interkonektami. Choć do podłącenia CD wolałbym coś tańszego 🙂. Toż to będzie okropny mezalians.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

Choć do podłącenia CD wolałbym coś tańszego 🙂. Toż to będzie okropny mezalians.

Grzesiek, przecież nie namawiam Cię na kupno - mówimy tylko o sprawdzeniu, czy słychać różnice. Sam bym nie kupił ani Cardasa Parseka, ani tego Nordosta, tylko wybrałbym coś kompromisowego.

No dobrze, z trochę tańszych ale wciąż dość łagodnych na górze: Vermouth Audio Rhapsody - 2 x 1m do dostania za jakieś 750-800 zł. O ile pamiętam, już nie tak ciemny jak Parsec (niestety nie słuchałem ich w tym samym systemie), ale po tej samej stronie.

No i wyżej wymienione Chordy: C-line i Clearway, które będą jaśniejsze. Clearway - jakieś 400-450 zł. za 2 x 0.5m. C-line poniżej 250 zł.

Witold ( @Wito76 ) może podpowiesz Grześkowi jakieś skrajnie różne brzmieniowo, niedrogie interkonekty do sprawdzenia, czy w jego systemie kable grają, czy też nie?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Powiedz mi dlaczego wysyłasz mnie ze sprzętem do zaadoptowanych pomieszczeń? 

Żebyś zobaczył,  zemoze zagrać inaczej=lepiej i praktycznie zawsze tak jest.

Nadal nie kumasz.

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Aaa tzn ze jak ktoś sobie poklei czymś sufit to to automatycznie znaczy że było potrzebne?

Może kasy ma jak lodu , naczytał się i od razu wykleił ? Może podoba mu się tak? 

To jest dopiero brak argumentów.

Naprawde myślisz, że ktoś to zrobił, bo miał kaprys?

Myślę,, że raczej z innego powodu. 

Nadal nie kumasz.

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Ja nic nie poklilem i gra fajnie. Wytłumacz to. 

A ja kiedyś mialem bardzo budżetowy system bez akustyki i też myślałem, że gra fajnie. 😁

Zrozumiałem, że jednak nie , kiedy zacząłem kombinować z adaptacją akustyczną. 

A pierwsze co zrobiłem to zmieniłem najpierw sprzęt, zanim doszedłem, że wystarczyło przysiąść nad poprawą akustyki.

Widzę, że nadal nie kumasz.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

Melodika, te fioletowe, 30 centymetrów.

Chcesz sprawdzić VDH i Albedo Beginning ?

Za kaucją mogę do Ciebie wysłać, sprawdzisz, a później zamówisz w salonie ten, który Ci podejdzie.

To są dwa różne brzmienia, nie będę już tutaj pisać jakie, nie będę karmić antykablarzy.

Jak chcesz, to dawaj na PW, a jak nie to zapytaj @Dedal, bo Marek miał je oode mnie, tyle, że nie jednocześnie,  ale będzie w stanie coś o nich napisać. 

Zagadaj z nim na PW, a tu  może dajmy już spokój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

Żebyś zobaczył,  zemoze zagrać inaczej=lepiej i praktycznie zawsze tak jest.

Nadal nie kumasz.

To jest dopiero brak argumentów.

Naprawde myślisz, że ktoś to zrobił, bo miał kaprys?

Myślę,, że raczej z innego powodu. 

Nadal nie kumasz.

A ja kiedyś mialem bardzo budżetowy system bez akustyki i też myślałem, że gra fajnie. 😁

Zrozumiałem, że jednak nie , kiedy zacząłem kombinować z adaptacją akustyczną. 

A pierwsze co zrobiłem to zmieniłem najpierw sprzęt, zanim doszedłem, że wystarczyło przysiąść nad poprawą akustyki.

Widzę, że nadal nie kumasz.

Wiesz jak tak świat w/g ciebie wygląda a ludzie zawsze robią coś z właściwych powodów to pozostańmy przy tym że ja swoje wiem a ty uważasz że nie kumam i tyle.

Nie ma sensu dalej tego ciągnąć. 

Jeszcze ktoś tu zajzy i zamiast się wypowiedzieć to ucieknie 🫡

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...