Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

2 minuty temu, gienas napisał:

Przesył cyfrowy to przesył bez względu na to jest przesyłane. Sam piszesz na "wyjściu daka" - czyli dac "opluł" coś a nie kabel.

 Najmocniej przepraszam ze wtrąciłem się w dyskusję.

Ale ślinę dostarczył przewód. To potencjalny scenariusz. 

Filmik faktycznie stawia w złym świetle Lampizatora, który jest przecież inżynierem. Mógłby się bardziej postarać wyjaśnić jak to jest. Dla mnie wyjaśnienie "jakoś...  z tego sosu się robi makaron..." To nie bardzo. Może jednak nie ma celu w wyjaśnianiu bo żyje z tego ile sprzeda swoich cacuszek, a to w jakimś stopniu jest związane z tym co słyszymy. Liczyłem na więcej z jego strony 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich 6str stwierdzam ,że macie za dużo wolnego czasu :D 

Mam w robocie kiepski kabel usb pc-drukarka , jak odpalę klimę to na monitorze widać jakieś pasy , natomiast drukarka drukuje elegancko to co ma drukować , dziwne - ktoś wytłumaczy o co chodzi ? Skoro kabel łapie zakłócenia to czemu drukowanie nie jest zakłócone i wydruk nie jest wybrakowany ? Dla mnie "magia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fafniak napisał:

żadnej magii tu nie ma

Ale na monitorze pasy są 😉 informacja cyfrowa jest poprawnie dekodowana ale napięcia analogowe sterujące podświetlaniem już nie. Moduluje je pole elektromagnetyczne od jakiegoś silniczka lub inne zakłócenie z klimy o częstotliwości mającej wpływ na pracę monitora. Gdyby to był dźwięk to takie zakłócenie spowodowałoby jednostajny brum mniej lub bardziej słyszalny. 

To zakłócenie dotyczy tej analogowej części elektroniki, nie sygnału cyfrowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Ale na monitorze pasy są 😉 informacja cyfrowa jest poprawnie dekodowana ale napięcia analogowe sterujące podświetlaniem już nie. Moduluje je pole elektromagnetyczne od jakiegoś silniczka lub inne zakłócenie z klimy o częstotliwości mającej wpływ na pracę monitora. Gdyby to był dźwięk to takie zakłócenie spowodowałoby jednostajny brum mniej lub bardziej słyszalny. 

To zakłócenie dotyczy tej analogowej części elektroniki, nie sygnału cyfrowego. 

Tylko ,że zadaniem kabla jest przesłanie sygnału do drukarki co też czyni bezbłędnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Z ostatnich 6str stwierdzam ,że macie za dużo wolnego czasu :D 

Mam w robocie kiepski kabel usb pc-drukarka , jak odpalę klimę to na monitorze widać jakieś pasy , natomiast drukarka drukuje elegancko to co ma drukować , dziwne - ktoś wytłumaczy o co chodzi ? Skoro kabel łapie zakłócenia to czemu drukowanie nie jest zakłócone i wydruk nie jest wybrakowany ? Dla mnie "magia"

Czy te pasy pojawiają się również kiedy nie korzystasz z drukarki i kabel od niej jest odłączony a klima jest włączona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały eksperyment w domu dotyczący przewodów USB żeby zobrazować, że mogą wpływać na to co na wyjściu DACa. Podłączyłem karte audio Sound Blaster HDXfi w pętlę (wyjście liniowe na wejście liniowe RCA). Karta sterowana z Lapka poprzez przewód USB. Odpaliłem program RMAA do testowania toru audio i sprowokowałem zakłócenia do ujawnienia się jako harmoniczne tonu podstawowego 1kHz. Dziwne jest to, że nie zmieniając niczego poza przewodem USB zmienia się amplituda zakłóceń i poziom szumu. Przecież wg teorii przesyłu danych cyfrowych nic nie powinno się zmienić ;) 

Jeden przewód to dość długi ekranowany przewód używany do pomiarów UMIKIEM, a drugi dedykowany do karty SB przewód z filtrem ferrytowym ale sporo krótszy od pierwszego.

Wnioski? Sygnał cyfrowy dociera do karty (daka) i jest 1 kHz odtwarzany do ułamków hertza ale zobrazowanie analogowe tego sygnału wraz z harmonicznymi produkowanymi w nieliniowych elementach karty, w jej analogowej części są różne dla różnych przewodów jeżeli przewody narażone będą na wpływ zakłóceń zewnętrznych. 

 Poniżej zdjęcia do wglądu dla niedowiarków. 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jesteś nieoceniony. Mnie by się nie chciało.

Ale zdajesz sobie sprawę, że dla większości tutaj, to żaden dowód.  

Rafał, do pewnych wniosków trzeba dojść samemu w audio.

Fafniak, z Tobą zaraz się policzę, bo widzę, że coś tam naskrobałeś. Widocznie maść na bol dupy przestała działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

Mariusz, jesteś nieoceniony. Mnie by się nie chciało.

Ale zdajesz sobie sprawę, że dla większości tutaj, to żaden dowód. 

Szczerze to nudzę się i wymyślam kocopały, prowokując do dyskusji. Czasami uda się jakieś wnioski wysupłać, a czasami nie. Warto próbować. 

To nie jest żaden dowód ale można samemu spróbować i się przekonać o czym ja piszę i czy nie kłamię. RMAA jest darmowy. Zachęcam. Będzie o czym pogadać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Zrobiłem mały eksperyment w domu dotyczący przewodów USB żeby zobrazować, że mogą wpływać na to co na wyjściu DACa. Podłączyłem karte audio Sound Blaster HDXfi w pętlę (wyjście liniowe na wejście liniowe RCA). Karta sterowana z Lapka poprzez przewód USB. Odpaliłem program RMAA do testowania toru audio i sprowokowałem zakłócenia do ujawnienia się jako harmoniczne tonu podstawowego 1kHz. Dziwne jest to, że nie zmieniając niczego poza przewodem USB zmienia się amplituda zakłóceń i poziom szumu. Przecież wg teorii przesyłu danych cyfrowych nic nie powinno się zmienić ;) 

Jeden przewód to dość długi ekranowany przewód używany do pomiarów UMIKIEM, a drugi dedykowany do karty SB przewód z filtrem ferrytowym ale sporo krótszy od pierwszego.

Wnioski? Sygnał cyfrowy dociera do karty (daka) i jest 1 kHz odtwarzany do ułamków hertza ale zobrazowanie analogowe tego sygnału wraz z harmonicznymi produkowanymi w nieliniowych elementach karty, w jej analogowej części są różne dla różnych przewodów jeżeli przewody narażone będą na wpływ zakłóceń zewnętrznych. 

 Poniżej zdjęcia do wglądu dla niedowiarków. 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Dobra robota Mariusz. 👍jesli wszystko jest faktycznie jak opisałeś to super ze udało Ci sie to ujawnić "naocznie". Śledzę z niecierpliwością jak potoczy sie dalej dyskusja.

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że dla większości tutaj, to żaden dowód.  

A tam.... przesadzasz.... ;)

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Odpaliłem program RMAA do testowania toru audio i sprowokowałem zakłócenia do ujawnienia się jako harmoniczne tonu podstawowego 1kHz

Co masz na mysli pisząc "sprowokowałem" i w jaki sposób?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...