Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Cokolwiek to znaczy wg. mnie jest lepiej :)

Zapewniam, że to nie złudzenie, wszystkie impulsowe zasilacze jak najdalej od sprzętu audio (dlatego tak nie szanuje PC). Zasilacze Tomanka wcale nie należą do najlepszych.  ot taki zdroworozsądkowy lepszy zasilacz zamiast impulsówki, który już daje poprawę. Osobiście chciałem jakiś czas temu zakupić 12V od "S" (tak na wszelki wypadek / niech leży - jeść nie woła) ale było już za późno (covid), a miałem mocno na uwadze plikowiec Soundgenic, niestety do dziś brak mu streamera i albo wróci plan "A" czyli Lumin U1mini albo ..... połączę DAC-streamer w całość i pójdę w Ayon S10 mk2 a sprzedam Moon 280D.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

No , rozumiesz , trzeba z czegoś żyć :) 

To jak przyjedziesz nad morze następną razą nie odpuszczę Ci i pomierzysz mi umikiem profesjonalnie bo ja jakąś amatorkę uprawiam. Słabo mi to wychodzi. Ustal stawkę i daj znać od kiedy mam zacząć oszczędzać 😉

53 minuty temu, tomek4446 napisał:

Tomanki mi się rozmnożyły :)

Co tam na tym Tomanku stoi ukryte? Nie pamiętam żebyś o tym pisał albo przegapiłem 😉

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

pomierzysz mi umikiem profesjonalnie bo ja jakąś amatorkę uprawiam.

Przez grzeczność nie zaprzeczę :) Co do stawki to jakoś się dogadamy , polubiłem Twoje miasto i myślę , że jak fundniesz dwutygodniowy pobyt to będzie dobrze :)

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Co tam na tym Tomanku stoi ukryte?

Wersja dla żony - jonizator powietrza , a nieoficjalnie Malina w obudowie droższej niż moje monobloki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
21 minut temu, Asia napisał:

 @tomek4446Moje pytanie: czy robienie pomiarów staje się z DDRC rodzajem hobby/natręctwa 😉, czy tak często wprowadzasz zmiany?

Sam pomiar wystarczy tak często jak wprowadzasz jakieś istotne zmiany mające wpływ na akustykę. Zmiana kolumn, ich ustawienia. Jakieś nowe duże meble, ustroje akustyczne itp. Późnie to juz tylko ewentualnie zabawa z "krzywymi”, modelowanie filtrow wg upodobania.

Ale jest w człowieku taka nadzieja, ze jak jescze raz pomierzy to będzie jeszcze lepiej 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pod warunkiem, że wiem jak zrobić pomiar, w jakich punktach i ilu. Tu mam pewne obawy ile prób trzeba podjąć żeby uzyskać dobry efekt.

Przy Lyngdorfie zrobiłam chyba cztery pomiary, a im bardziej się starałam tym efekt był gorszy. Na koniec miałam wrażenie, że najlepiej poszedł pierwszy ćwiczebny pomiar.

Oczywiście z Lyngdorfem nie ma wiele pola do popisu bo on sam ocenia czy już jest dostateczne pokrycie i sam koryguje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Asia napisał:

Moje pytanie: czy robienie pomiarów staje się z DDRC rodzajem hobby/natręctwa

tak :) 

Często to pojęcie względne. Po prostu stale eksperymentuje z akustyką , przestawiam kolumny, a to wymusza kolejne pomiary DL. Na chwilę obecną mam już chyba optymalne ustawienie kolumn , więc pozostaje zabawa z krzywymi domowymi na bazie już zrobionych i zapisanych na kompie pomiarów. Po zakończeniu aplikacji filtrów do DL automatycznie mogą być one zapisywane  / program DL pyta przed zamknięciem czy zapisać/ do pliku na komputerze i można z nich wielokrotnie korzystać bez konieczności biegania z mikrofonem. Wystarczy podłączyć kablem usb komputer z DDRC-24 , otworzyć przez aplikację DDRC Dirac Live , pobrać z komputera zapisane pomiary razem z filtrami i można wstawiać dowolną krzywą domową . po wstawieniu aplikujemy ją do jednego z czterech / tyle mamy możliwości wgrania różnych filtrów/ slotów. Reasumując by uzyskać zadawalający dźwięk nie musimy zmieniać całego systemu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karol64208 napisał:

Postaw sobie proste pytanie :35_thinking:, chcesz być melomanką i słuchać muzę, czy też audiofilem goniącym za  królikiem ¬¬.

 

6 godzin temu, slaw0001 napisał:

Jaki ma to związek z DL?

Właśnie miałem zapytać o to samo.

Wpis Karola odbieram, jakby ..... DDR24 dotychczasowy posiadany sprzęt przeniosło na nowe wyżyny i temat doboru sprzętu i jego ustawienia, można uznać za zakończony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 DDR24 dotychczasowy posiadany sprzęt przeniosło na nowe wyżyny i temat doboru sprzętu i jego ustawienia, można uznać za zakończony.

Sam wiesz Bogusław , że tak nie jest. DL pomaga i wg. mnie bardziej i precyzyjniej niż jeżdżenie przez tydzień z kolumnami po chałupie. Ale jest druga strona medalu , jak jednak pojeździmy z nimi i znajdziemy ten właściwy punkt , to pomoże bardziej. Jak jesteśmy zadowoleni ze wzmaka, kolumn , ale mamy jeszcze drobny niedosyt w wysokich tonach to nie musimy sprzedawać i przerzucać kolejnej tony sprzętu. Wystarczy skorygować dźwięk za pomocą krzywej domowej , zostawiając w spokoju pasma które nas zadawalają. I ostatnie , jak mamy słaby system, to tak jak piszesz DL nie zrobi z niego nagle referencyjnego , ale za to możemy usłyszeć jak gra system z pominięciem pomieszczenia , a co za tym idzie co naprawdę mamy w chałupie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Sam wiesz Bogusław , że tak nie jest.

Tak wiem, bo Karol tak trochę, dwuznacznie napisał w temacie DL

Jeżdżenie kolumnami po chałupie jest wykonalne, ale patrząc na te nowoczesne mieszkania i warunki z tym związane, czyli aneksy kuchenne w salonie, czy otwarty plan + uwzględniając resztę mebli, to zakres możliwości przesuwania kolumn jest bardzo niewielki, więc DL niech nam pomaga nawet jak brak jest symetrii lewa-prawa czy właśnie przy rozstawionych kolumny po kątach.

W sprawie niedosytu czegoś, czy nadmiaru czegoś, to tu sugeruje popracować, .....  usiłować popracować nad tym przed użyciem DK, tu nawiązuje do "" możemy usłyszeć, jak gra system z pominięciem pomieszczenia"" , u mnie ewidentnie widać/słychać ze brakuje mi niewielkiej adaptacji/korekty akustycznej (te lekko rozmazane dźwięki), bo sprzęt robi swoja robotę i korekta przez elektronikę nie jest mi potrzebna. Najbardziej ubolewam nad zamknięciem sceny wokół kolumn u mnie przez DL, a jak wiemy dźwięk przestrzenny jest integralną częścią wszystkich instrumentów w prawdziwym świecie i nawet nie wspomnę o efektach specjalnych od realizatora dźwięku. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Asia napisał:

Lub 449 (+30 transport) USD i duże prawdopodobieństwo naliczenia opłat celnych.

Nie chcę by wyglądało to na reklamę , ale polecam zakupy MiniDSP i Umika w Polsce np. w :

https://www.blackdotaudio.eu/minidsp-umik-1-mikrofon-pomiarowy-usb-z-plikiem-kalibracyjnym-p-5053.html

Swój zamówiłem bezpośrednio od MiniDSP / Hongkong / i nie dość , że dowalili mi 150 zł cła , to jeszcze całe szczęście , że otworzyłem pocztę / co rzadko robię :) / , bo miałem do wypełnienia deklarację celną + oczywiście opłata/. Gdybym nie zauważył tego maila ,to odsyłają towar na mój koszt z powrotem do Hongkongu, a ja ponoszę dodatkowe opłaty z tym związane. 

Pomny tych doświadczeń , DDRC-24 i 22D kupiłem już " po Bożemu " w BlackDotAudio :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...