Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

5 minut temu, Wito76 napisał:

Otóż to, jedni cierpią na pogłosy, inni tak jak ja na asymetrię pomieszczenia .

U mnie też w zasadzie występuje asymetria pomieszczenia, bo obecnie mój pokój jest w kształcie litery L. 

Natomiast przeprowadziłem gruntowną zmianę 2 lata temu i jedna z odnóg jest wyznaczonym miejscem odsłuchowym. 

Więc kwestia odbić bocznych czy ustawieniu samych kolumn względem ścian/okien, a miejscem odsłuchowym jest w miarę symetryczna. Po prostu za mną po lewo jest bardziej otwarta przestrzeń. 

Ale już jak jeździłem z meblami to "zauważyłem na ucho", że te miejsce jest najlepsze z dotychczas testowanych u mnie i na tej podstawie podjąłem decyzję instalacji sprzętu w tym miejscu. 

Co prawda jest to taki niemalże odsłuch bliskiego pola, ale w tych warunkach się sprawdza. Dużo miejsca miejscem odsłuchowym, stoi tam kanapa. 

Są plany przy remoncie kosztem większego korytarza usunąć ściany i pozbyć się kształtu litery L, ale zobaczymy. 

Więc jak widać, każdy ma swoje problemy odsłuchowe. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zolt napisał:

Z dywanami Pan Bartek ("nasz" akustyk forumowy) na wykładach na Audio Show w zeszłym roku też przestrzega, że trzeba uważać, bo dywany są cienkie i pochłaniają ograniczony zakres tonów w wyższych częstotliwościach i można sobie kuku zrobić przytłumiając wyższe zakresy względem średnich i niższych robiąc jeszcze większa masakrę. 

Coś jest na rzeczy. Kilka dni temu oddałem do czyszczenia dywan 2.40 x 3.40, a więc chyba spory jak na pokój około 25 m2. Moje odczucia są takie, że dla mnie subiektywnie brzmienie jest przyjemniejsze, takie bardziej sali koncertowej. W pomiarach umikiem tylko pogłębiły się wady pomieszczenia. Gdyby je częściowo wyeliminować i bez dywanu, to miałbym odlot nie potrzebując ziół :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...