Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

5 minut temu, Wito76 napisał:

Otóż to, jedni cierpią na pogłosy, inni tak jak ja na asymetrię pomieszczenia .

U mnie też w zasadzie występuje asymetria pomieszczenia, bo obecnie mój pokój jest w kształcie litery L. 

Natomiast przeprowadziłem gruntowną zmianę 2 lata temu i jedna z odnóg jest wyznaczonym miejscem odsłuchowym. 

Więc kwestia odbić bocznych czy ustawieniu samych kolumn względem ścian/okien, a miejscem odsłuchowym jest w miarę symetryczna. Po prostu za mną po lewo jest bardziej otwarta przestrzeń. 

Ale już jak jeździłem z meblami to "zauważyłem na ucho", że te miejsce jest najlepsze z dotychczas testowanych u mnie i na tej podstawie podjąłem decyzję instalacji sprzętu w tym miejscu. 

Co prawda jest to taki niemalże odsłuch bliskiego pola, ale w tych warunkach się sprawdza. Dużo miejsca miejscem odsłuchowym, stoi tam kanapa. 

Są plany przy remoncie kosztem większego korytarza usunąć ściany i pozbyć się kształtu litery L, ale zobaczymy. 

Więc jak widać, każdy ma swoje problemy odsłuchowe. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zolt napisał:

Z dywanami Pan Bartek ("nasz" akustyk forumowy) na wykładach na Audio Show w zeszłym roku też przestrzega, że trzeba uważać, bo dywany są cienkie i pochłaniają ograniczony zakres tonów w wyższych częstotliwościach i można sobie kuku zrobić przytłumiając wyższe zakresy względem średnich i niższych robiąc jeszcze większa masakrę. 

Coś jest na rzeczy. Kilka dni temu oddałem do czyszczenia dywan 2.40 x 3.40, a więc chyba spory jak na pokój około 25 m2. Moje odczucia są takie, że dla mnie subiektywnie brzmienie jest przyjemniejsze, takie bardziej sali koncertowej. W pomiarach umikiem tylko pogłębiły się wady pomieszczenia. Gdyby je częściowo wyeliminować i bez dywanu, to miałbym odlot nie potrzebując ziół :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...