Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 706 S2 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Moge tylko potwierdzic, ze 706 sa bardzo czule na wzmacniacz, ustawienie oraz pomieszczenie odsluchowe. Przez ponad rok czasu jak jestem ich posiadaczem, sprawdzilem je z bodajze 8 roznymi piecykami: Yamaha RN803, NAD368, NAD356, Cambridge CA80, Magnat MR780, Naim 5SI, Naim XS3, Audio Rogue Sphinx. Wczesniej nie wierzylem, ze wzmacniacz moze miec duze znaczenie ale z tymi glosnikami widac to bardzo wyraznie.

Najgorzej bylo z Yamaha RN803. Dzwiek byl dla mnie plaski, bez wyrazu, slaba separacja, praktycznie slyszalem sama gore. Basu bardzo brakowalo. W trybie DIRECT nie bylem w stanie ich sluchac, robila sie dyskoteka. Dopiero po wlaczeniu korekcji robilo sie lepiej. Jednak to granie w ogole mi nie pasowalo i Yamahe sprzedalem.

Najlepiej z tego grona sprawdził sie Naim 5SI. Dzwiek jest soczysty a bas dynamiczny i z niskim zejsciem. Do tego wydaje mi sie, ze 5SI slabiej prezentuje gore pasma, nie wdaje sie w niuanse i brakuje tam detalicznosci. Tym samym takie napompowane, troche oble granie dobrze sie uzupelnia z podbita gora B&W706.

Mialem tez na testach Naima XS3. I o dziwo, mocniejszy i dwa razy drozszy wzmacniacz wcale nie zagral lepiej. XS3 zaprezentowal znacznie wiecej detali na gorze, odjal basowej podstawy i zrobilo sie - jak na moje ucho - za jasno.

@Kraft, z ciekawosci sprawdzilem plyty, o ktorych pisales. Jak dla mnie prezentuja sie rewelacyjnie. W utworze "Lay Lady Lay" Cassandy Wilson linia basowa przyjemnie sobie mruczy. Sprobuj moze Katorny (Komeda) w wykonaniu Marcin Wasilewski Trio - tam kontrabas bardzo wyraznie gra na tle perksusyjnych przeszkadzajek.

Sporo recenzji tych kolumn porusza kwestie niewielkiego skrecenia kolumn w ten sposob aby osie krzyzowaly sie daleko za miejscem odsluchu. U mnie to troche pomaga w ograniczeniu metalicznej gory.

Fajnie ze taki watek tutaj powstal, o B&W 706 jest malo informacji. Procz kilku entuzjastycznych recenzji w prasie branzowej brakuje niezaleznych opinii. Z mojej perspektywy moge potwierdzic, tak jak napisal @Kraft, ze granie B&W 706 jest bardzo angazujace, z drugiej strony bardzo duzo zalezy od muzyki, jakosci nagrania. Te glosniki pokazuja kazdy szczegol. W gatunkach, ktorych slucham (rock i metal) 706 sprawdzaja sie bardzo slabo. To znaczy przez 15 minut jest super, jest atak, uderzenie, sila a palec na pilocie bezwiednie podnosi głośność. Potem to niestety zaczyna meczyc. Ilosc szczegolow przytlacza. Gora jest nie tylko podbita ale rowniez zbyt metaliczna takze blachy potrafia zdominowac przekaz. Zreszta o sprzecie do takiej muzyki najlepiej wg mnie pisal na tym forum @mordor12.

Slucham rowniez jazzu i tutaj jest juz bajka - mozna z przyjemnoscia zatopic sie czy to w mniejszych skladach czy w big bandach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubakk napisał:

Niestety Kraft już pisał iż wzmacniacza nie zmieni , także nie wie co "traci" :D 

Btw kiedyś testował yamahe 803 i jeśli mnie pamięć nie myli to wspominał iż dosyć bliska "jakościowo" do marantza w brzmieniu ,ale to niech lepiej sam napisze jak to tam było :)  

Ja moge dodac iz również jestem w posiadaniu marantz podobnie jak @Kraft. Gdy kupIlem kolumny Tannoy dc i szukalem wzmacniacza ktos mi doradzil roksan a jesli cie nie stac to marantz. Odsluchalem oba. Mam marantza!!! Co nie znaczy ze wygrał bezsprzecznie. Bo porownywalem z kandy i ksiaze caspian. Po prostu marantz ma cos czego nie ma roksan i do tego tanszy. Kompromisy sa zawsze. (Były jeszcze inne porownywane ale to inna historia) pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Porównywałeś jak grają Bowersy z Marantzem, a jak z innymi wzmacniaczami?

Takie polaczenie daje duzo srednich i wysokich tonow (to Ci sie podoba), ale jezeli chodzi o niskie tony to jest ich niedosyt czy tak?

Wzmacniacze, ktore moim zdaniem warto wyprobowac do B&W, aby uzupelnic dol pasma to :

Nad C388, Nad C375BEE, MF M5si, Denon PMA-1600NE, Rotel RA-1572, Rotel RA-1592.

Mysle, ze jesli koniecznie maja byc kolumny B&W to niestety, ale trzeba zmienic wzmaczniacz.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lysyrafal napisał:

Wzmacniacze, ktore moim zdaniem warto wyprobowac do B&W, aby uzupelnic dol pasma to :

Nad C388, Nad C375BEE, MF M5si, Denon PMA-1600NE, Rotel RA-1572, Rotel RA-1592.

No fajnie, ale na jakiej podstawie tak sądzisz? Odsłuchiwałeś je wszystkie z Bowersami w tych samych warunkach (właściwie to musiałeś odsłuchać jeszcze więcej piecyków, żeby mieć porównanie, że wymienione grają z B&W lepiej niż inne, np. Marantz)? 

51 minut temu, lysyrafal napisał:

Mysle, ze jesli koniecznie maja byc kolumny B&W to niestety, ale trzeba zmienic wzmaczniacz.

Nie muszą być Bowersy. Presji nie ma.

5 godzin temu, lechique napisał:

W gatunkach, ktorych slucham (rock i metal) 706 sprawdzaja sie bardzo slabo. To znaczy przez 15 minut jest super, jest atak, uderzenie, sila a palec na pilocie bezwiednie podnosi głośność. Potem to niestety zaczyna meczyc. Ilosc szczegolow przytlacza. Gora jest nie tylko podbita ale rowniez zbyt metaliczna takze blachy potrafia zdominowac przekaz.

Slucham rowniez jazzu i tutaj jest juz bajka - mozna z przyjemnoscia zatopic sie czy to w mniejszych skladach czy w big bandach.

Rocka i metalu to nawet boję się włączyć;). I na łagodniejszych gatunkach mam kłopot, by z Bowersami "z przyjemnoscia zatopic się" w muzyce. Ciężka sprawa z tym audio. Tu najlepsze wcale nie musi oznaczać najlepszego. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje sluchalem B&W w roznych warunkach, ale bylo znacznie lepiej jezeli chodzi o dol pasma. Wymienilem te wzmacniacze na ktorych udalo mi sie je odsluchac (gdy mnie zaczely draznic), ale mimo wszystko nie bylo to to czego szukam i postanowilem wymienic kolumny. Mysle, ze Yamaha i Marantz nie sa dobrymi kompanami do tych kolumn przynajmniej w moim odczuciu. Rotel moim zdaniem tylko te wyzsze modele ktore w/w dobrze radza sobie z B&W tylko cena za wysoka jak dla mnie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

Kraft, nie wiem czy już o tym nie pisałeś ale może skrobniesz parę zdań porównania Kef r3 z tymi Bowersami, które teraz masz u siebie. Mam nieodparte wrażenie, że w Kefach jest jednak więcej muzyki i są całościowo kolumną lepszą :)

Dokladnie, póki jeszcze pamietasz mniej wiecej jak grały kefy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kamill00 napisał:

A ja nie rozumiem po co się męczyć 😋. Po co ,,walczyc" - nie pasują to trzeba odesłać i....... :)

Zakładasz, że w tym przedziale cenowym znajdziemy już kolumny doskonałe. Wystarczy je tylko odszukać wśród oferty rynkowej. Mi się wydaje, że jest inaczej. Każdej kolumnie to i owo do ideału brakuje. Nasze zadanie do ustalić priorytety i znaleźć najkorzystniejszy kompromis. Kolumnę, która ma jak najwięcej zalet, a z której wadami da się żyć (tzn. słuchać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień wyraz kolumny na zestaw i się w 100% zgodzę :) 

Do 25m poszukałbym jednak podłogówek. Niekoniecznie najmniejszych , dobrze jakby miały dobrze kontrolowany bas ( nie mylić z brakiem basu :) ) . A jak ma być przestrzennie i zjawiskowo na górze to wstęgi . 

Czyli idealna kolumna to w tym wypadku Infinity Renaissance 80 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę msc/lat kiedy Kraft dozna objawienia iż trzeba sprawdzić inne źródła/wzmaki to powrócimy do tego tematu :D 

Przy tych samych kolumnach na 1 wzmaku można wytrzymać 2-3h , na 2-gim 10-12h ;)  nie wspominając o innym generowaniu dołów , średnicy , góry , przestrzeni , itd. Każdy obeznany o tym wie , poza Kraftem :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Kamill00 napisał:

takie kombinacje na siłę - co tu zrobić żeby z niczego zrobić coś.

Spokojnie. Mnie te testy bardzo nie bolą. Są na tyle interesujące, że pewną dawkę siłowania się mogę znieść. Czy coś z tego finalnie będzie, czy nie, to i tak było warto.

 I tam mam przymusowy przestój z powodu koronawirusa, więc cennego czasu nie tracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk ja też mam 25m2 i w momencie jak przyjechałem do domu z KEF R300 to też myślałem że sobie strzeliłem w kolano ( mam na myśli niskie tony, choć te KEF-y słyną z tego że potrafią zejść nisko jak na monitory)

Chyba się domyślasz co było rozwiązaniem........ zmiana wzmacniacza, bo po sprzedaży Haiku Bright i zakupie zestawy dzielonego jest SUPER.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Za parę msc/lat kiedy Kraft dozna objawienia iż trzeba sprawdzić inne źródła/wzmaki to powrócimy do tego tematu :D 

Przy tych samych kolumnach na 1 wzmaku można wytrzymać 2-3h , na 2-gim 10-12h ;)  nie wspominając o innym generowaniu dołów , średnicy , góry , przestrzeni , itd. Każdy obeznany o tym wie , poza Kraftem :P  

Oho, zaczynam robić za tarczę strzelniczą. Przepraszam Koledzy, że Was tak zirytowałem moim podejściem do testowania kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Przynajmniej mnie nie zirytowałes :)

Oczywiście nie musisz tego robić bo to Twój sprzęt i Twoje "granie" , ale jeżeli tylko masz taką możliwość to przetestuj te kolumny z innym wzmacniaczem...... nie pisz proszę jakie macie dowody na to że np. NAD zagra "lepiej"(zdecydowanie inaczej) jak Marantz, bo....... jakie masz dowody że tak nie jest? ( to wszystko działa w dwie strony). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...