Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

2 minuty temu, Kraft napisał:

No i nie mamy już Rzecznika Praw Obywatelskich. Ale zaraz. Po co on nam? Skoro wola partii jest wolą narodu. Co to w ogóle za chora myśl, że obywatelowi może się jakaś decyzja rządzących nie podobać i może chcieć się komuś na nią poskarżyć? Podobnie z tymi sądami. Czy powinno być tak, że sąd działa przeciwko prokuraturze i nie chce wsadzać tych, których ta mu wskaże? Obłęd. Przecież obie instytucje są opłacane z tych samych pieniędzy i podlegają temu samemu ministrowi. Powinny współpracować. To przecież logiczne.

Oj, wyjechałby się z tego kraju. Tylko przez pandemię i z tym kłopot:(

Musisz koniecznie przełączyć wszelkie wiadomości na TVP1 i zauważysz ze żyjesz w kraju mlekiem i miodem płynącym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

No i nie mamy już Rzecznika Praw Obywatelskich. Ale zaraz. Po co on nam? Skoro wola partii jest wolą narodu. Co to w ogóle za chora myśl, że obywatelowi może się jakaś decyzja rządzących nie podobać i może chcieć się komuś na nią poskarżyć? Podobnie z tymi sądami. Czy powinno być tak, że sąd działa przeciwko prokuraturze i nie chce wsadzać tych, których ta mu wskaże? Obłęd. Przecież obie instytucje są opłacane z tych samych pieniędzy i podlegają temu samemu ministrowi. Powinny współpracować. To przecież logiczne.

Oj, wyjechałby się z tego kraju. Tylko przez pandemię i z tym kłopot:(

Staram się trzymać emocjonalny dystans do tego wszystkiego, ale na widok Piotrowicza i Pawłowicz w TK mam ochotę wyjść na ulicę z pałą.

No ale co zrobić, jak narut się sprzedał za pinćset plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arekszcz napisał:

I za 13 emeryturę nazywana przez emerytów Jarkowe ...

Sprzedał się nie sprzedał ale pieniążki fajni się bierze...zawsze można żyć w zgodzie z własnym sumieniem i 500+ czy też dodatkowe emerytury, można oddać na przykład na dom dziecka.

Ktoś z krytykujących może tak uczynił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elektron6 napisał:

Sprzedał się nie sprzedał ale pieniążki fajni się bierze...zawsze można żyć w zgodzie z własnym sumieniem i 500+ czy też dodatkowe emerytury, można oddać na przykład na dom dziecka.

Ktoś z krytykujących może tak uczynił?

Pomijając fakt, że to są i tak pieniądze z naszych podatków, to co by to zmieniło, gdyby ktoś nie wziął?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak są to nasze pieniążki to tym bardziej nie ma co filozofować tylko brać i się cieszyć . 

10 minut temu, HQ150 napisał:

Jak ceny wrócą do poziomu tych sprzed 500+ to chętnie.

Tak a za czasów jak nic nie dawali to nic nie drożało i była deflacja; mieszkania nie drożały, żywność taniała a i benzyna była jak za darmo:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym widzieć czy ktoś, sugerujący emerytowi otrzymującemu brutto 1600 -2400 zł, a dostającemu tzw 13, sam oddałby tę 13 na jakiś zbożny cel. Tu chciałbym dodać, że emerytury w tej lub lekko wyższej kwocie otrzymuje ponad połowa emerytów. Tym ludziom na leki nie wystarcza, wiec o czym my tu mówimy? Oni czekają na te 13 jak na zbawienie bo pozwala im choć w częsci uzupełnić ogólne braki finansowe. Żadna 13 nie byłaby potrzebna gdyby obiecana wiele lat temu kwota zwolniona od podatku był waloryzowana, a nie zatrzymana w próżni na poziomie urągającym wszelkim normom.. Poza tym kwoty emerytur nie powinny być obarczone podatkiem dochodowym, przynajmniej te w sumie wyżej wymienionej.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE daje nieograniczone możliwości przemieszczania się. Osoby starsze wiekiem są tak samo szanowane i promowane na rynku pracy jak młodzi. Mieszkania na zachodzie są też tanie - można kupić:)

Nie ma co się zastanawiać - szybka akcja i już możesz mieszkać w innym kraju, Najbliżej do Niemiec. Naprawdę warto; tam nie nie podwyżek ani żadnego wsparcia dla dzieci, chorych, emerytów. Tylko to co wypracujesz to masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam tak zrobiłem. Teraz czekam tylko na osiągnięcie wieku emerytalnego bo staż potrzebny do otrzymania emerytury (w moim przypadku duńskiej) mam już dawno. Szkoda mi tylko tych kilkunastu składkowych lat w Polsce. Nikt mi ich nie odda, a od zusu niczego nie oczekuję. Ubezpieczenie mam duńskie plus ogólnoeuropejskie i nikt mi tego nie cofnie ani nie wypomni (jak to w Polsce często słychać że jak pracował za granicą to niech po świadczenia idzie za granicę) Mam wszystkie mi potrzebne ubezpieczenia bez żadnej łaski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Sprzedał się nie sprzedał ale pieniążki fajni się bierze...zawsze można żyć w zgodzie z własnym sumieniem i 500+ czy też dodatkowe emerytury, można oddać na przykład na dom dziecka.

Ktoś z krytykujących może tak uczynił?

Chyba troszkę nie rozumiesz nawet jezeli ktoś bierze to czy bierze Twoje ? No nie jezeli bierze to bierze swoje bo każdy z nas na te daniny płaci co miesiąc z własnej kieszeni wiec oddaje i zabiera . Tekst typu powinien oddać na dom dziecka powinien wisieć pod TVP pod radiem Maryja lub pod każdym kościołem bo akurat nikt z tych co w/w bierze podatków nie płaci . 
Mysle dodatkowo ze płacąc podatki akcyzy itp to miliony kierowane  powinny być właśnie na domy dziecka na operacje dzieci których rodzice żebrzą w Tv o wpłacanie itp . 
Jezeli któryś z tu obecnych posiada takie włości jak biskupi , księża i politycy to niech oddaje jezeli czuje taka potrzebę natomiast wytłumacz dlaczego ma nie brać tego co mu zabrano i dotowac coś o co w pierwszej kolejności powinien zadbać rząd.

bez urazy dla katolików prosze bo sam nim jestem jednak sposób jął dysponuje się naszymi pieniędzmi pozostawia wiele do życzenia 

1 minutę temu, Fafniak napisał:

To jest wątek polityczny czy o covidzie ?

@RoRo ?

 

Skarżypyta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2021 o 10:50, Kraft napisał:

Pfizer i Moderna  - około 90%

Johnson & Johnson - 66%

AstraZeneca - 60%

 

Tak więc. Proszę nie szaleć. Nawet po zaszczepieniu. Szczególnie, że wirus mutuje i nie wiadomo, jaka jest faktyczna skuteczność szczepionek przeciwko nowym szczepom. 

ciekawe ze własciwie nigdzie nie widać żadnego odzewu. Ludzie umęczeni obostrzeniami przyjmą wszystko z pocałowaniem w rękę. Nawet coś co niewiadomo na ile skutecznie działa i na ile da im w kość.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fafniak napisał:

ciekawe ze własciwie nigdzie nie widać żadnego odzewu. Ludzie umęczeni obostrzeniami przyjmą wszystko z pocałowaniem w rękę. Nawet coś co niewiadomo na ile skutecznie działa i na ile da im w kość.

Podaj  mi szczepionkę gwarantująca 100% i nie mająca skutków ubocznych . 
Ta szczepionka czy inna ma chronić Ciebie i innych przed śmiercią oraz ta czy inna będzie mniej lub więcej skuteczna w zależności od mutacji wirusa i (najważniejsze ) od naszego organizmu

13 minut temu, elektron6 napisał:

No tak tylko lepiej jest płacić podatki i daniny i z tego odzyskać jakiś tam%? Czy tez płacić podatki i daniny i nic nie odzyskać . Ja tam za poprzedniej władzy płaciłem tyle samo a dostałem całe g...generalnie obecnie żyje mi się lepiej i to jest fakt. Nie narzekam. 

Jezeli za poprzedniej władzy płaciłeś tyle samo za chleb lub paliwo to w dwóch różnych krajach żyjemy 

w sumie mi i mojej rodzinie żyje się lepiej finansowo bo zapierniczamy po dwa etaty żeby nadążyć za podwyżkami i coś zostaje wcześniej pracowaliśmy na jednym i nie odkładaliśmy , żyliśmy ale byliśmy mniej przepracowani mieliśmy więcej czasu dla rodziny 

takie dobrobytu to ja nie chce żyje się raz nie żeby tylko zasuwać ale żeby żyć 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fafniak napisał:

ciekawe ze własciwie nigdzie nie widać żadnego odzewu. Ludzie umęczeni obostrzeniami przyjmą wszystko z pocałowaniem w rękę. Nawet coś co niewiadomo na ile skutecznie działa i na ile da im w kość.

Oświeć mnie, co zatem należy robić? Jak pokonać pandemię? Obostrzenia - nie. Maseczki - nie. Szczepionki - nie. Co zatem proponujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem informację poprzez sms brzmiącą  ,, Twoje szczepienie 10 maja, godz.18.35. AstraZeneca. A gdzie obiecany przez pana Pinokio (sam słyszałem i widziałem) wybór szczepionki? Mam do wyboru - ta lub wcale i koniec kolejki. I bez dyskusji. I tak się dziwię, że wcześniej niż moja teściowa (77 lat). Ona ma na 20 maja. A pan Pinokio przed czterema dniami w tv twierdził że WSZYSCY po 60tce będą zaszczepieni do końca kwietnia. I jak tu wierzyć w rządowe zapewnienia? Co zdanie to kłamstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

No i nie mamy już Rzecznika Praw Obywatelskich. Ale zaraz. Po co on nam? Skoro wola partii jest wolą narodu. Co to w ogóle za chora myśl, że obywatelowi może się jakaś decyzja rządzących nie podobać i może chcieć się komuś na nią poskarżyć? Podobnie z tymi sądami. Czy powinno być tak, że sąd działa przeciwko prokuraturze i nie chce wsadzać tych, których ta mu wskaże? Obłęd. Przecież obie instytucje są opłacane z tych samych pieniędzy i podlegają temu samemu ministrowi. Powinny współpracować. To przecież logiczne.

Oj, wyjechałby się z tego kraju. Tylko przez pandemię i z tym kłopot:(

Jak już @Fafniak "cytujesz" to poproszę w całości. Przecież wpis dotyczył pandemii. Trybunale wnoszę o uniewinnienie;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...