Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

@Fafniak prace mam spoko, normalny etat, podałem tylko że to jest zdecydowanie trend i że masz rację. I dzięki za podpowiedz  👍

Terlecki właśnie na pytanie odnośnie przygotowań na polsko-węgierskie veto w UE odpowiedział cytuję: „przecież w Uni oni też nie są wariaci” 🤣 szczerość do bólu .... pierwszy raz, cudowne!

Terlecki właśnie na pytanie odnośnie przygotowań na polsko-węgierskie veto w UE odpowiedział cytuję: „przecież w Uni oni też nie są wariaci” 🤣 szczerość do bólu .... pierwszy raz, cudowne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiowit napisał:

Trochę wiadomosci z życia naszych rządzących. Tych co robią nagonkę na Lgbt i odwracając uwagę od inflacji, a zaraz hiperinflacji.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/organizator-seksimprezy-w-brukseli-przyjezdza-do-mnie-czterech-politykow-pis-u/q42m47j,79cfc278

Mnie to niespecjalnie dziwi, w tej opcji politycznej jest najwięcej hipokryzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Inferno napisał:

Ja myśle że już się zmienia, jesteśmy na początku rewolucji o której dzieciaki za kilka lat będą się uczyć w szkole 👍

A ja myślę, że ten czas wybitnie pokazał jaką stratą czasu jest chodzenie do tradycyjnej szkoły. I mam nadzieję, że szkoła nigdy już nie wróci do tej samej pozycji jak przed pandemią. Tradycyjny styl nauczania w dobie Internetu nie ma sensu. Uczenie się języków i innych przedmiotów po paręnaście lat z żadnym lub niewielkim rezultatem jest zwykłym marnotrawieniem najcenniejszego dla człowieka czasu. 

Mam nadzieję, że doczekam czasów gdzie tradycyjny nauczyciel będzie zawodem umierającym. Ja na swojej edukacyjnej ścieżce spotkałem dziesiątki nauczycieli. A uczyć potrafiło jedynie trzech z nich. 
 

Nasz kraj naprawiać należy od naprawy systemu edukacji. W przeciwnym wypadku nowy narybek, w którym pokładamy taką nadzieję, że coś zmieni - będzie bezwolną masą wierzącą w TVN lub TVP - to bez znaczenia. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sonique napisał:

Nasz kraj naprawiać należy od naprawy systemu edukacji. W przeciwnym wypadku nowy narybek, w którym pokładamy taką nadzieję, że coś zmieni - będzie bezwolną masą wierzącą w TVN lub TVP - to bez znaczenia. 

Młodzi ludzie nie oglądają programów informacyjnych. Jak już TV, to Netflix lub jakiś sport. Nie sądzę, że po trzydziestce nagle zaczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Młodzi ludzie nie oglądają programów informacyjnych. Jak już TV, to Netflix lub jakiś sport. Nie sądzę, że po trzydziestce nagle zaczną.

Po 30-ce człowiek się bardziej uspołecznia i socjalizuje. Zaczyna bardziej interesować się społeczeństwem i sobą na jego łonie. Ponadto badania pokazują, że dzieci swoich rodziców w samodzielnym życiu robią wiele rzeczy tak jak rodzice. A nawet jak nie, to i tak każdy program TV ma swój ideologiczny odpowiednik trafiający do zainteresowanego poprzez papier, ekran, czy fale radiowe.

Dlatego wato inwestować w samodzielne myślenie. A dzisiejsza szkoła nie tyle tego nie rozwija, co jeszcze za to karze.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, elektron6 napisał:

Czy to jest mądra osoba która podejrzewa ze jest chora a nie idzie się leczyć , badać? To chyba u nas jest standardem cos na wzór wykonywania cytologii u kobiet... robi się badania jak już raczek jest w stadium zaawansowanym a tak to jest strach przed pójściem do ginekologa.

Czyżbyś przyznał mi rację ktoś tu mówi o profilaktyce, a miałeś z tym wielki problem jak o tym wspomniałem. Ja wszystko rozumie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia bo ktoś z Twoich bliskich pracuje w służbie zdrowia i w tym cały problem. Także to nie jest wina tylko pacjentów.

Druga sprawa czy jest w przeprowadzaniu testów jakaś logika przychodzi pacjent wykonuje go ma dodatni, a po skończeniu kwarantanny oczywiście nie ma testu aby sprawdzić czy jest ujemny. Lekarz pyta pacjenta telefonicznie czy dobrze się czuje i jeśli tak to wypuszcza go na wolność (ewentualnie przedłuża), aby zarażać innych lub nie bo tego nie wiemy czy dalej jest dodatni a może ujemny. Chory system i marnotrawstwo naszych pieniędzy.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lysyrafal napisał:

To się nazywa "POLITYKA" i to nie tylko w tej opcji, ale w każdej w mniejszym lub większym stopniu.

Nie do końca - to jest robienie w bambuko prostych ludzi. Czyli ich wyborców. Po takich "lewakach" wiesz mniej więcej czego się spodziewać, nie udają innych. Zaś prawica ma gębę pełną frazesów i Boga, a robią to samo co ci zdeprawowani ideologią LGBT+ (czy LPG).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal ale tak jak mówisz w mniejszej lub większym stopniu, ci akurat w BARDZO WIĘKSZYM 

9 minut temu, maxredaktor napisał:

zdeprawowani ideologią LGBT+

Nie ma czegoś takiego stary, to jest grupa ludzi nazwanych skrótem z uwagi na ich orientacje seksualną. Nie ma książek opisujących ją jak Marksizm czy Leninizm 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sonique napisał:

A ja myślę, że ten czas wybitnie pokazał jaką stratą czasu jest chodzenie do tradycyjnej szkoły. I mam nadzieję, że szkoła nigdy już nie wróci do tej samej pozycji jak przed pandemią. Tradycyjny styl nauczania w dobie Internetu nie ma sensu. Uczenie się języków i innych przedmiotów po paręnaście lat z żadnym lub niewielkim rezultatem jest zwykłym marnotrawieniem najcenniejszego dla człowieka czasu. 

A ja uważam że nie masz racji zdalne nauczanie nie jest najlepszą metodą. Odrabianie lekcji odbywa się metodą kopiuj/wklej, W-f trwa 10 minut, kartkówki na lekcji kombinowanie żeby ściągać. Co gorsze rodzice siedzą z boku i podpowiadają uczniowie którzy mieli kiepskie oceny raptem mają same 5. Lektury szkolne są odpykane przez streszczenia z internetu. Bynajmniej taka sytuacja jest w klasie mojej córki, podejrzewam że tak jest w większości klas. 

Dzieciaki siedzą w domu zero ruchu bo im się nie chcę, internet dominuje wszelakiej maści gry, komunikatory, czaty, itp. Brak spotkań człowiek z człowiekiem i rozmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Inferno napisał:

@lysyrafal ale tak jak mówisz w mniejszej lub większym stopniu, ci akurat w BARDZO WIĘKSZYM 

Nie ma czegoś takiego stary, to jest grupa ludzi nazwanych skrótem z uwagi na ich orientacje seksualną. Nie ma książek opisujących ją jak Marksizm czy Leninizm 😏

A ja myślałem że ironia w tym stwierdzeniu jest wyraźna. Jeśli nie, to w takim razie podkreślam, że napisałem to ironicznie, żartobliwie, że zacytuję klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te płytkowe, one sprawdzają obecność przeciwciał. Możesz je mieć bo się zaraziłeś, możesz je mieć bo byłeś bezobjawowy i już wyzdrowiałeś ale przeciwciała są we krwi i równie dobrze może być ujemny gdy zaraziłeś się na tyle niedawno że organizm nie był w stanie wyprodukować takiej ilości przeciwciał żeby test zadziałał. Po tym teście jedno jest pewne że gdy jest pozytywny no to miałeś kontakt z wirusem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inferno napisał:

że to jest zdecydowanie trend

Żeby być dokładnym.. ten "trend" zaczął sie w drugiej połowie lat 90tych a szczyty osiągnął w latach 2000-2014 może15 łacznie z tworzeniem wszelkich firm outsourcingowych 

ale to temat rzeka

Jeżeli jest mowa o tzw. kasetkowych badaniach to ich trafnosc jest bliższa rzutu monetą ;) a są ludzie którzy mają na stałe wynik dodatni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...