Skocz do zawartości
Johan

Spotify, Tidal, Deezer

Recommended Posts

11 minut temu, TomekN napisał:

choć podobno im lepszy sprzęt tym trudniej o różnice

Przeciwnie, dobry set pokaże wszystko lepiej, gdy testowałem wzmacniacz Audia Flight Two, to napisałem o nim, że jest jak mikroskop a czasami .... lepiej nie słyszeć tej cholernej dokładności, bo ten piecyk potrafił natychmiast pokazać źle zrealizowane płyty. Ale wiedział byś o tym gdybyś takowy set posiadał a bozia obdarowała lepszym słuchem, a tak masz co masz i tego się 3maj.

21 minut temu, Stolarz napisał:

Bo jak słyszy to nie musi robić testów :D

Mądre słowa.

21 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale wiedział byś o tym gdybyś takowy set posiadał a bozia obdarowała lepszym słuchem, a tak masz co masz i tego się 3maj.

Przecież nie wiesz co mam. Myślę, że mam dość dobry setup. Nie wywalam kasy na placebo, homeopatię, magię, pseudo-naukę, butikowe błyskotki i słodkie, audiofilskie pierdzenie. Ale byłem w stanie zapłacić sporo za sprzęt, który dobrze wypada w niezależnych i obiektywnych testach.

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale wiedział byś o tym gdybyś takowy set posiadał a bozia obdarowała lepszym słuchem, a tak masz co masz i tego się 3maj.

uhuhuhu , jejku jejku ależ poważny pan ałdiofil 🤣

A jak doszłoby do ślepego odsłuchu to by wykopyrtnął sie na prostym porównaniu mp3/320 vs FLAC

ehhh😆

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

jak doszłoby do ślepego odsłuchu to by wykopyrtnął sie na prostym porównaniu mp3/320 vs FLAC

Ja uważam, że większość się wykopyrtnie na takim teście. Nie tylko na takim ale i na prostszych. Weźcie do porównania jakiegoś elementu audio najgorsze i najlepsze co macie i niech ktoś wam pomoże, żebyście nie wiedzieli co gra. Mało kto zaliczy poprawne 100%.

Mało kto ma tak dobrą krótkotrwałą pamięć sluchową żeby podołać.

Dlatego uważam, że do porównań trzeba słuchać w długich sesjach, tak by narząd słuchu niejako nauczył się na pamięć słyszanych dźwięków z jego charakterystycznymi niuansami. Później po dostarczeniu przez receptory do mózgu materiał różniący się nieco od poprzedniego to co zapamiętały komórki ujawni się w postaci wrażenia, że jest inaczej. U mnie działa to tak, że to co mi nie pasuje, a co sygnalizują wrażenia, trafia do szuflady 😉

Spotify odszedł w niepamięć. Tidal jeszcze hula ale Quobuz powoduje, że coraz rzadziej odpalam Tidala mimo, że jest więcej mojej muzyki na nim. Wszystko przez wrażenia, które budują się w trakcie długich sesji muzycznych. 

Krótkie porównania są do bani 😉

a kto pisze o krótkich?

Do wyboru do koloru mogą być i długie wazne żeby "ślepe"  i wtedy "ja słyszę" nabiera nowego znaczenia🤣

A swoja drogą wielu "słyszących wszystko" deklaruje że wolą krótkie próbki i szybkie przełączanie. 

ale za to 🤣

155247949_3774919922567419_8411153570592

image.png.b9011047fc8e059b911fcce87640cfb8.png

Aaaaale! Żeby to uzyskać musiałem zjechać do mp3@96kbps...
Sprawdzając się w standardowym teście miałem około 70%. Ale to było strzelanie.
Druga sprawa że tylko 2 kawałki z tych testowych znałem, a to też ma znaczenie.

15 godzin temu, Fafniak napisał:

ale za to 🤣

Bez sensu prowokacja. Zwykły transport CD i 4 platformy? 😉 

Może zaczął koleś od zakupu gadżetów żeby później się nie zastanawiać czy warto lub zbyt dosadnie potraktował czyjąś radę, że zysk jakości z poszczególnych elementów poprawiających brzmienie się sumuje 😂

Przed chwilą, MariuszZ napisał:

Może zaczął koleś od zakupu gadżetów żeby później się nie zastanawiać czy warto lub zbyt dosadnie potraktował czyjąś radę, że zysk jakości z poszczególnych elementów poprawiających brzmienie się sumuje 😂

Do samochodu też pewnie założył: magnetyzer na dopływ paliwa, magnetyzer powietrza, filtr K&N, wymienił olej (na Motula, rzecz jasna), dolał do niego teflonowy kondycjoner oleju wymienił żarówki na takie z poświatą niebieską, zsumował wszystko i wyszło mu, że musi być wzrost mocy z 75KM do 93KM 😅

8 minut temu, TomekN napisał:

musi być wzrost mocy z 75KM do 93KM 😅

Może nie chodzi o wzrost mocy tylko ten pomruk silnika, który pieści ucho inaczej 😉

Dnia 25.02.2021 o 12:49, rafalsz76 napisał:

Tidal nie wybacza slabego internetu, wtedy sie "czka". Ale ja rowniez porownujac odsluch CD, Tidal i Spotify to stawiam Tidal blisko CD a Spotify wyraznie gorzej brzmi, nie tylko na moich Audio Physic ale tez na dobrych sluchawkach.

Prawda, czka też na słabszym zasięgu 4G LTE jak byłem poza domem. Prawda druga że Tidal jest bliżej CD i fajne masz monitory i ja również porównywałem na moim zestawie i na 3 parach słuchawek o rożnej nominalnej sygnaturze dźwięku.

Dnia 25.02.2021 o 13:12, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Doceniam Twój trud.

Po wynikach poszczególnych nagrań widać, że faktycznie strzelasz na chybił - trafił, zawsze blisko środeczka.

I przez grzeczność, nie zapytam, ile było podejść do testu, by uzyskać taki wynik.

Dlatego wstawiłem też zdjęcie z JD który ma 40% ... :D

Przypomniałem sobie pewien fakt, a mianowicie kiedy pewnego razu @Bogusław Kożyczkowski mnie odwiedził i w zestawie leciał plik MP3 320 (których mam znikomą ilość) to od razu wychwycił ten fakt... 

7 godzin temu, degsterr napisał:

Dlatego wstawiłem też zdjęcie z JD który ma 40% ... :D

Przypomniałem sobie pewien fakt, a mianowicie kiedy pewnego razu @Bogusław Kożyczkowski mnie odwiedził i w zestawie leciał plik MP3 320 (których mam znikomą ilość) to od razu wychwycił ten fakt... 

Pożyczę Tobie mojego DACa byś poprawił ten wynik.

No i jeszcze płyta składankowa odsłuchana na CEC u mnie.

Dnia 27.02.2021 o 07:04, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pożyczę Tobie mojego DACa byś poprawił ten wynik.

Tylko ja testu nie robiłem, tylko odniosłem się do wyniku kolegi co miał same prawie 40% ;)