Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

26 minut temu, paul klacska napisał:

Około 90 procent klientów tak naprawdę nie wie czego tak naprawdę chce.

A moze by tak zwrotnice aktywne zastosowac (najlepiej przestrajalne - z kilkoma zapisanymi "nastawami" dla roznego typu klientow plus mozliwosc zmiany jak sie dane brzmienie znudzi), doposarzone wzmocnieniem chociazby od hypex-a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Chyba Miro 84 napisał:

A moze by tak zwrotnice aktywne zastosowac (najlepiej przestrajalne - z kilkoma zapisanymi "nastawami" dla roznego typu klientow plus mozliwosc zmiany jak sie dane brzmienie znudzi), doposarzone wzmocnieniem chociazby od hypex-a?

To nie przejdzie, dlatego że nie ma możliwości założenia hasła w hypexie na blokadę dojścia do regulacji filtrów. 

Wiesz co by się działo gdyby klienci mieli ten dostęp? Armageddon

Ja mam umowę z Pawłem, że tam poprostu nie zaglądam. Mam trzy pliki z filtrami, mogę je sobie sam zmieniać ale nic w nich nie grzebię. Jak coś potrzebuje , to dzwonię i w ciągu paru dni mam gotowy plik. Aczkolwiek jest jeszcze equalizer, tym można się bawić do woli.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, 1Ender napisał:

Kolega p. Budynia 

Sądząc po wstępniakach Kisiela, to z Budyniem mu zupełnie nie po drodze;)

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Większość osób kupuje "podłogówki" od YB Audio, co ciekawe (moim zdaniem wynika to z braku możliwości sprawdzenia u siebie dema przed zakupem) często przesadzając z ich gabarytami i potem bardzo szybko je odsprzedają - co widać również po ogłoszeniach sprzedaży, zamieniając na mniejsze konstrukcje, też od YB Audio

Generalnie dużo osób kupuje kolumny większe niż potrzeba, mimo że możliwość sprawdzenia teoretycznie maja (a jak nie grają, to zamieniają je na jeszcze większe;).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Generalnie dużo osób kupuje kolumny większe niż potrzeba mimo, że możliwość sprawdzenia teoretycznie maja (a jak nie grają, to zamieniają je na jeszcze większe;).

Cóż poradzić, niektórym podoba się jak cała muzyka utopiona jest w jednostajnie buczącym wycinku niskich tonów, tak to widzę...

A ja chociaż trochę się już wypaliłem jako audiofil (może gdy w końcu przyjdzie prawdziwa wiosna to się bardziej pobudzę ;)) myślę czy by nie wypożyczyć jeszcze mniejszych niż moje ATC scm7 paczek. Po głowie chodzą mi Diapason Karis III, mało kto zna więc tym bardziej jestem ich ciekaw. Myślisz Kraft, że warte poznania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

myślę czy by nie wypożyczyć jeszcze mniejszych niż moje ATC scm7 paczek. Po głowie chodzą mi Diapason Karis III, mało kto zna więc tym bardziej jestem ich ciekaw. Myślisz Kraft, że warte poznania? 

A jakie duże masz pomieszczenie i jak daleko od tylnej ściany masz odstawione kolumny? 

Diapasony ciekawe. Mam słabość do kolumn z pościnanymi krawędziami. Czy na górze w nich siedzi "mój" Scan Speak D2010? Nisko-średniotonowy też wygląda znajomo. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kaczadupa napisał:

ATC scm7

Nie myślałeś o ATC SCM300ASLT? 😁 Tak z ciekawości, takie kolumny MUSZĄ mieć odpowiednią ilość miejsca w pomieszczeniu? Czy dobra akustyka, ustawienie kolumn, także względem słuchacza wystarczy?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji o Diapason Karis III

Diapason z dumą przedstawia nową konstrukcję głośnika Karis III stworzoną przez Alessandro Schiaviego, stanowiącą rozwinięcie wielopłaszczyznowego modelu Karis z litego drewna.

Alessandro Schiavi stale dąży do poprawy i udoskonalenia konstrukcji głośników, szukając nowych rozwiązań technicznych jak najrealistyczniej reprodukujących dźwięk, dlatego po raz kolejny zaprzągł swoją wiedzę i umiejętności w poszukiwaniu czegoś więcej. Charakterystyka dźwięku nowego modelu Karis III jest niewiarygodna i zaskakująca, a słuchanie go przybliża do prawdziwego odczuwania muzyki na żywo. Bezkompromisowe rozwiązania zawsze przynoszą większe emocje.

Nowy głośnik niskośredniotonowy Direct Drive wyprodukowany przez Seas według naszej specyfikacji, z większym magnesem, umożliwia lepszą kontrolę i bardziej precyzyjną charakterystykę w niskich częstotliwościach. Bardzo mocny i niezawodny przetwornik basu.

Nowy głośnik wysokotonowy firmy Seas o nazwie K3TW z jedwabiście miękką kopułką i obszernym brzmieniem zapewnia niezwykłe parametry dźwięku pod względem harmonii na wysokich częstotliwościach.

Za sprawą wysokiej jakości materiałów oraz grubych ścieżek nowa płytka drukowana serii Diapason Reference o nazwie RSPCB doskonale i bardzo szybko przenosi sygnał, czemu dodatkowo sprzyja montaż płytki bezpośrednio na listwie zaciskowej głośnika. Okablowanie wewnętrzne z przewodów Van den Hul CS12. Nowy moduł impedancji o wartości 8 omów ułatwia obciążenie również w wypadku wzmacniaczy lampowych lub wzmacniaczy tranzystorowych o niewielkiej mocy.

Sposób montażu obudowy z klepek litego drewna został zoptymalizowany, tak aby była ona w całości stabilniejsza i sztywniejsza. Wewnętrzna powierzchnia drewna nie jest płaska, a delikatnie rzeźbiona w kształt fal, co pozwoliło lepiej ograniczyć wewnętrzny rezonans względem poprzedniej wersji głośnika Karis.

Za sprawą nowej konstrukcji wnętrza obudowy oraz usprawnień technicznych głośnik Karis III osiąga imponujący realizm reprodukcji dźwięku bez żadnych kompromisów. Scena dźwiękowa jest naprawdę niezwykła i bardzo zbliżona do rzeczywistych odczuć muzyki na żywo. Nowe doświadczanie muzyki!

Edytowano przez Dominik Poślednik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Domek z dedykowaną pod audio komnatą  i mogę brać przywołane przez Ciebie ATC :)

😄 Racja. Takie potworki na, powiedzmy 20 metrów nie byłyby za duże?

6 minut temu, paul klacska napisał:

Cena na pewno.😃

Trochę drogie 😉

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, paul klacska napisał:

na 38we

Kolega mi chyba czyta w myślach 😄 Wczoraj przeglądałem przetworniki Scan-Speak i właśnie natknąłem się na te, o których napisałeś, chyba nowe na rynku. Jeśli na ten moment kupowałbym kolumny, to być może zleciłbym Panom z YB Audio zbudowanie kolumn z dwoma takimi 38WE, ale najpierw miło by posłuchać kolumn z dwiema 15' na basie, i sprawdzić, czy takie granie to moja bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adi777 napisał:

Kolega mi chyba czyta w myślach 😄 Wczoraj przeglądałem przetworniki Scan-Speak i właśnie natknąłem się na te, o których napisałeś, chyba nowe na rynku. Jeśli na ten moment kupowałbym kolumny, to być może zleciłbym Panom z YB Audio zbudowanie kolumn z dwoma takimi 38WE, ale najpierw miło by posłuchać kolumn z dwiema 15' na basie, i sprawdzić, czy takie granie to moja bajka.

Tutaj muszę cię zmartwić, Ellipticor to nie mięso. Od masażu pleców jest seria Revelator.😀

Osobiście nie widzę sensu stosowania dwóch 38we na stronę. No i nad jedną też bym musiał pomyśleć. Może być tak , że dwie 21we na stronę mają przewagę nad jednym 38we.

No ale jeszcze nikt nie zrobił kolumn na 32we, tak więc szybko się tego nie dowiemy. Wiem kto takie robi i gdzie ale kiedy będą gotowe to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

I trochę bez sensu. Za połowę tej kasy zrobisz podobne na 38we i te ATC przy nich to będzie radyjko w kuchni.

W audio jestem cały czas zielony, brak wiedzy praktycznej, tylko sporo czytam, ale chciałbym posłuchać tych topowych ATM, i JBL Everest DD67000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adi777 napisał:

W sensie, że tańsze przetworniki będą lepsze?

Ellipticor nie da ci takiego zejścia na basie jak Revelator. 

Pytanie brzmi, co jest priorytetem dla ciebie. Przy budowie lub zleceniu budowy musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć. 

W innym przypadku kolumny lądują na olx. 

Zobacz poniżej mój burdel.😀 Monitory są na revelatorze 28w. Zejście jest chyba na 22hz-6 db, te duże coś około 32hz -6 db. 

Niby revelator lepszy ale duża obudowa i Ellipticor w niej robi różnicę i to dużą. 

 

IMG_20200608_142240.jpg

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...