Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

53 minuty temu, audiowit napisał:

Z telewizorem pośrodku, gąbkami, dużymi oknami za kolumnami, panelami z malutkim dywanikiem i pustymi ścianami? :)

Widzę Wiciu, że znowu się pobudziłeś psychoruchowo przez mój temat. Aż mam wyrzuty sumienia, że Cię tak wkurzam. To się wytłumaczę. Może Illuminatusy wystarczająco doświetlają Ci pomieszczenie, ale większości zwykłych zjadaczy chleba okna są potrzebne. Wiem, że na wielu zdjęciach pokazujących, jak ludzie mają ustawiony sprzęt ich nie widać, ale - tu Cię może zaskoczę - one w tych pomieszczeniach i tak gdzieś są, tylko nie mieszczą się w kadrze. Nie wiem, czy Ci mówić, ale mam też w pokoju drzwi. No co poradzę. A architektem nie wygrasz. Zresztą... pisałem nawet do administratora, czy można te okna i drzwi zamurować, ale odpisał, że nie, że będzie kijowo wyglądało. No to zostały. Z telewizorem też kicha. Miałem na bocznej ścianie, ale coś mnie strasznie szyja bolała. Nie wiem, czy należy te fakty łączyć, ale dla świętego spokoju postawiłem na powrót na środku. Trudno. A dywanik? Strasznie nie lubię odkurzać. Taki to max. Przy większym znacząco tracę na wdzięku. Zostały gąbki. Tu nie mam się jak wytłumaczyć. Bo to, że sprzedał mi je doktorant akustyki, to słabe jest. Wiem.

Aha... a ściany nie są puste. Zbrojony żelbet. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Widzę Wiciu, że znowu się pobudziłeś psychoruchowo przez mój temat. Aż mam wyrzuty sumienia, że Cię tak wkurzam. To się wytłumaczę. Może Illuminatusy wystarczająco doświetlają Ci pomieszczenie, ale większości zwykłych zjadaczy chleba okna są potrzebne. Wiem, że na wielu zdjęciach pokazujących, jak ludzie mają ustawiony sprzęt ich nie widać, ale - tu Cię może zaskoczę - one w tych pomieszczeniach i tak gdzieś są, tylko nie mieszczą się w kadrze. Nie wiem, czy Ci mówić, ale mam też w pokoju drzwi. No co poradzę. A architektem nie wygrasz. Zresztą... pisałem nawet do administratora, czy można te okna i drzwi zamurować, ale odpisał, że nie, że będzie kijowo wyglądało. No to zostały. Z telewizorem też kicha. Miałem na bocznej ścianie, ale coś mnie strasznie szyja bolała. Nie wiem, czy należy te fakty łączyć, ale dla świętego spokoju postawiłem na powrót na środku. Trudno. A dywanik? Strasznie nie lubię odkurzać. Taki to max. Przy większym znacząco tracę na wdzięku. Zostały gąbki. Tu nie mam się jak wytłumaczyć. Bo to, że sprzedał mi je doktorant akustyki, to słabe jest. Wiem.

Aha... a ściany nie są puste. Zbrojony żelbet. 

 

Kraft a wracając do mojego wcześniejszego postu...🙄 Masz jakies przemyslenia co do kolumn które już gościły u Ciebie?

Czy naprawdę nie było takiego faworyta, żebyś go brał poważnie pod uwagę?

Bo czytając Twoje posty jakoś strasznie nie zjechałeś żadnej konstrukcji a raczej większość Ci się podobała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, finchers napisał:

Czy naprawdę nie było takiego faworyta, żebyś go brał poważnie pod uwagę?

Znacie ten teledysk?

Masz jeden kosz delikatesowy z bukietem i liścikiem. Komu go wyślesz? Christy, Lindzie, Naomi czy może Tatjanie? 

1 godzinę temu, Marek Muszyński napisał:

Dlaczego ten panel po lewej stronie jest tak blisko ? Nie powinien być bardziej w lewo ? 

Można to miejsce wyznaczyć lusterkiem. Można ekierką. Można wyliczyć na kalkulatorze. Punkt pierwszego odbicia dla lewej kolumny (na lewej ścianie) zawsze wypada bliżej kolumny niż słuchacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiowit napisał:

Jareczku, naprawdę tłumaczyć się nie musisz. Wiem, że większość ludzi słucha w podobnych warunkach. Jednak warto w takich sytuacjach mówić o pewnych niedociagnięciach akustycznych. To nic złego.

Zauważyłem, że za bardzo bierzesz do siebie moje uwagi. Zupełnie niepotrzebnie.

Za bardzo biorę do siebie? Czekaj. Kto ma TV między kolumnami? Rega, Simpson, Seba, Tomek... Dlaczego np. Bogusiowi nigdy nie zwróciłeś uwagi, że z TV między kolumnami to guzik usłyszy? Żeby się nawet nie męczył próbując.

No ale do mnie codziennie się musisz przyczepić. Żebyś miał jeszcze rzeczywiście coś do powiedzenia. Ale nie masz. Bo znasz się średnio. Tylko zgrywasz eksperta. A to już irytuje. Jak ta uwaga o TV. Bzdura wyssana z palca. 

Może przez tydzień przyczep się do kogoś innego (jak już koniecznie musisz być stale do kogoś przyczepiony), to może przestanę brać to Twoje pitolenie do siebie. Umowa stoi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zauważyłeś, to wogole w tematach Bogusia się nie wypowiadam.

Jareczku, troszkę znam się. Tylko na trochę innym sprzęcie. Na tym poziomie na którym Ty jesteś byłem z 8 lat temu? Z tym, że później gwałtownie ewoluowałem, wiesz czemu? Bo dane było mi usłyszeć kilka doskonałych systemów. Nie zamykałem się na rady bardziej doświadczonych.

Tobie też radzę posłuchać dobrego systemu w dobrych warunkach. Wiele się zmieni w Twoim postrzeganiu. 

Fajnie, że robisz te testy ale napewno zmieniłbyś podejście. Usłyszałbyś jak np powinien grać bas. Jeśli nie zrobisz kroku w tym kierunku pozostaniesz na etapie przeciętnego grania, które uzyskuje ktoś, kto poszedł do salonu, kupił zestaw w budżecie 10kzł i w miarę dobrze trafił. A tak słyszymy o dobrym basie z pylonow lub z ls50 w 25m2. Tak nie napisze ktoś, kto słyszał dobry dźwięk. 

Wybieraj niebieska abo czerwoną pigulka. Albo bozyszcze internetowych zaprzeczaczy z aplitunerami i sourandami, myślących, że złapali Boga za nogi bo mają kolumny znanej marki, ale serię z kina, albo sugestywny dźwięk i ataki tych co myślą, że wiedzą i mają 

Jesteś na etapie zacietrzewienia i rozumiem. Nie jestem bez winy. Lubię się ponabijać z Twojego zadecia. Ale w tej chwili wierz, że robię to z czystej sympatii. Doszedłeś już do tego etapu i doskonale wiesz o tym, że nie zrobisz kroku do przodu beż większego budżetu lub kupna używek w podobnej cenie.

 

 

 

A tak swoją drogą fajnie, że przekonałeś się do yb. Przypomnij sobie co pisałeś nieśmiało jak dawno temu zamówiłem u nich kolumny.

Wtedy chyba zakupiłeś pierwsze poważniejsze kolumny?

Ale jestem świnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft to wszystko doskonale wie i rozumie. Jego fani raczej już nie bardzo więc dobrze, że audiowit czasem coś napisze :)

Ps. Ciekawe jest to, że na forum AS udzielający się tam nasi Koledzy mają bardzo zróżnicowane jakościowo i cenowo klamoty a tu zdecydowanie dominuje zestaw ampli Yamaha + Heco Aurora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, to całe audiofilstwo i słuchanie muzyki, nie jest zbyt poważnym zajęciem, aby się tym tak mocno przejmować, a więc trochę luzu. Nie bierzcie przykładów z sąsiedniego forum.

Doradźcie mi lepiej, jak wskoczyć na wyższy poziom z efektem "WOW". Aktualne głośniki to B&W 706S2. Jedyny warunek, mają być monitory.

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Drodzy Panowie, to całe audiofilstwo i słuchanie muzyki, nie jest zbyt poważnym zajęciem, aby się tym tak mocno przejmować, a więc trochę luzu. Nie bierzcie przykładu z sąsiedniego forum.

Mowa o Audiostereo !!! 🙂 Choć są tam forumowicze, którzy ciekawie piszą i służą pomocą.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Jareczku, troszkę znam się. Tylko na trochę innym sprzęcie. Na tym poziomie na którym Ty jesteś byłem z 8 lat temu? Z tym, że później gwałtownie ewoluowałem, wiesz czemu? Bo dane było mi usłyszeć kilka doskonałych systemów. Nie zamykałem się na rady bardziej doświadczonych.

Tobie też radzę posłuchać dobrego systemu w dobrych warunkach. Wiele się zmieni w Twoim postrzeganiu. 

Fajnie, że robisz te testy ale napewno zmieniłbyś podejście. Usłyszałbyś jak np powinien grać bas. Jeśli nie zrobisz kroku w tym kierunku pozostaniesz na etapie przeciętnego grania, które uzyskuje ktoś, kto poszedł do salonu, kupił zestaw w budżecie 10kzł i w miarę dobrze trafił. A tak słyszymy o dobrym basie z pylonow lub z ls50 w 25m2. Tak nie napisze ktoś, kto słyszał dobry dźwięk. 

Wybieraj niebieska abo czerwoną pigulka. Albo bozyszcze internetowych zaprzeczaczy z aplitunerami i sourandami, myślących, że złapali Boga za nogi bo mają kolumny znanej marki, ale serię z kina, albo sugestywny dźwięk i ataki tych co myślą, że wiedzą i mają 

Jesteś na etapie zacietrzewienia i rozumiem. Nie jestem bez winy. Lubię się ponabijać z Twojego zadecia. Ale w tej chwili wierz, że robię to z czystej sympatii. Doszedłeś już do tego etapu i doskonale wiesz o tym, że nie zrobisz kroku do przodu beż większego budżetu lub kupna używek w podobnej cenie.

 

Pozwolę sobie tutaj wtrącić, bo widzę znowu "docinki" przykryte niby dobra radą.

@audiowit o jakich kwotach mówisz by polepszyc ten niby zły bas z zestawów za 10kzł trafione w gust i odp. prosze jeszcze jaki sprzęt trzeba mieć by zyskać "poważanie" w Twoich oczach??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Jeśli nie zauważyłeś, to wogole w tematach Bogusia się nie wypowiadam.

A dlaczego? Przecież tam maiłbyś bratnią duszę, kogoś kto by Cię zrozumiał. Może nawet kogoś, kogo interesowałby, co masz do powiedzenia. A tu co? Marantz, Pylony i kable za 100 zł. To zdecydowanie nie Twoja liga. Taki sprzęt Cię przecież nie interesuje. Dlaczego zatem poświęcasz mi od lat, praktycznie dzień w dzień, tyle czasu??? Rozumiem, że na tle Marantza łatwiej Ci błysnąć swoim sprzętem, przy Macu Bogusia już by było trudniej, ale na Jowisza, masz ugruntowana pozycję największego bufona na forum. Nie musisz jej codziennie potwierdzać. Jesteś Ty i długo, długo nic. Nie musisz czuć się zagrożony. 

Nie wiadomo, czy dożyję do końca roku. Naprawdę chcesz być człowiekiem, który zatruł komuś ostatnie dni życia? 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Kraft to wszystko doskonale wie i rozumie. Jego fani raczej już nie bardzo więc dobrze, że audiowit czasem coś napisze :)

I następny "przyjaciel" do końca życia. Że raz obraziłem majestat i napisałem, że Heco świetnie grają, to już nie popuści. Wykorzysta każdą okazję, żeby dokopać. Przecież nic poniżej Dynaudio "grać" nie może.

Co z Wami ludzie???

32 minuty temu, Marek Muszyński napisał:

Doradźcie mi lepiej, jak wskoczyć na wyższy poziom z efektem "WOW". Aktualne głośniki to B&W 706S2. Jedyny warunek, to mają być monitory.

A w jakim masz kolorze? Może kupię. Cholernie tęsknię za przejrzystością tych Bowersów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj Kraft, przecież my tu wszyscy to  jedna wielka audiofilska rodzina, możemy się czasem nie zgadzać ale po co aż tak agresywne reakcje. Chociaż kiedyś też tak reagowałem a teraz tylko się śmieję, również z siebie i swoich audio wyborów itp. itd.

A jak chcesz to możesz kupić moje Dynki. Już z dobry rok będzie jak je zdradziłem z ATC, zdradziłbym też Dynaudio z JMR więc nie jest tak jak myślisz, że tylko Dynaudio... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kraft napisał:

A w jakim masz kolorze? Może kupię. Cholernie tęsknię za przejrzystością tych Bowersów.

Już prędzej pisałem, że pod wpływem Twojej recenzji, je nabyłem. Od tego czasu zdążyłem już zmienić wzmacniacz /gonienie króliczka/, też kupiony w tym samym czasie /Nad C368 na Naim Uniti Atom/. To pandemia powoduje, że człek zachowuje się irracjonalnie, nie będąc pewny jutra. Kolor czarny, obawiam się, że nie pasuje do Twojego wystroju.  Zanim je będę sprzedawał, musiałbym kupić inne, a więc czekam na propozycję wyższego "levelu".

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Muszyński napisał:

Doradźcie mi lepiej, jak wskoczyć na wyższy poziom z efektem "WOW". Aktualne głośniki to B&W 706S2. Jedyny warunek, mają być monitory.

Może wątkowe YB tylko z wyższej półki. Zrobili na Ellipticorach monitory Epic. Chętnie bym poczytał opinie jak to gra, a niekoniecznie ile kosztuje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, mnie pasuje opinia bufona. Lepiej być ch...m niż c...ą już kiedyś wspominałem.

Naprawdę wyluzuj. Wyczuj choć raz ironię. Pamiętaj, że piszemy o sprzęcie, nie o nas.

Musisz być zawsze tak śmiertelnie powazny?

Boguś kupuję nowy sprzęt. W większości z nowej produkcji i nie jest krajowy. O czym mam pisać? Nie znam przecież wszystkich kabli zasilających. A Pylony i Marantza znam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

Widzę Wiciu, że znowu się pobudziłeś psychoruchowo przez mój temat. Aż mam wyrzuty sumienia, że Cię tak wkurzam. To się wytłumaczę. Może Illuminatusy wystarczająco doświetlają Ci pomieszczenie, ale większości zwykłych zjadaczy chleba okna są potrzebne. Wiem, że na wielu zdjęciach pokazujących, jak ludzie mają ustawiony sprzęt ich nie widać, ale - tu Cię może zaskoczę - one w tych pomieszczeniach i tak gdzieś są, tylko nie mieszczą się w kadrze. Nie wiem, czy Ci mówić, ale mam też w pokoju drzwi. No co poradzę. A architektem nie wygrasz. Zresztą... pisałem nawet do administratora, czy można te okna i drzwi zamurować, ale odpisał, że nie, że będzie kijowo wyglądało. No to zostały. Z telewizorem też kicha. Miałem na bocznej ścianie, ale coś mnie strasznie szyja bolała. Nie wiem, czy należy te fakty łączyć, ale dla świętego spokoju postawiłem na powrót na środku. Trudno. A dywanik? Strasznie nie lubię odkurzać. Taki to max. Przy większym znacząco tracę na wdzięku. Zostały gąbki. Tu nie mam się jak wytłumaczyć. Bo to, że sprzedał mi je doktorant akustyki, to słabe jest. Wiem.

Aha... a ściany nie są puste. Zbrojony żelbet. 

 

A to nie był ironiczny tekst z przymrużeniem oka? 

15 minut temu, audiowit napisał:

Naprawdę wyluzuj. Wyczuj choć raz ironię. 

Musisz być zawsze tak śmiertelnie powazny?

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...