Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Nie zwracamy na to uwagi często ale to słychać w czasie porównań 1:1. Dla przykładu słuchając początku tego samego utworu Agi Zaryan Woman's work. Wybrzmienia kontrabasu całkowicie się różnią gdy słucham na moim lampiaku PP od tych na SE. PP wg mnie ma lepszą mikrodynamikę ale inne cechy gorsze.

Kolumny oczywiście też inaczej mogą różnicować mikrodynamikę i w porównaniach to słychać. Trzeba się wsłuchać w detale, które są głównie w końcówkach dźwięków, gdy te już gasną czy wyciszają się osiągając poziom tła. Im tło jest mniej zaszumione czy zakłócone tym kontrast większy i łatwiej usłyszeć te różnice. Nie w każdym repertuarze są te różnice uchwytne. W tych jazzowo soulowych kawałkach, gdzie często pojedyncze instrumenty grają jest dużo łatwiej szukać niż w gęstych rockowych brzmieniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mariusz napisał , od siebie dodam ,że są kawałki gdzie wokal z set 300b zawsze powoduje ciary , w sumie podrzucę Wam taki jeden który mnie miażdży , te wszystkie przeszkadzajki , perkusja , i wokalista gdzie każdą frazę czy zdanie potrafi zaczynać z taką jakby "chrypką" basową ... a potem echo / chórek (3:10) - ogólnie spektakl w domu :)  Jest klimat

https://open.spotify.com/artist/5mv9wkWldTfyHU0O5Zt35E?si=1c5949bc8ed3482e

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kraft napisał:

@lpomis i jak tam Menuety? Słyszałem, że jeszcze jeden kolega miała ostatnio okazję posłuchać. Dzielicie się Panowie wrażeniami. Nie żałujcie.

Jak dla mnie te niepozorne maluchy to po prostu jakieś audio objawienie. Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak to możliwe, że takie gówienko tak gra. I w ogóle jestem wkurzony, bo Menuety są lepsze praktycznie we wszystkim od JMR Lucia, które tak bardzo pokochałem. Lepsze różnicowanie, lepsze nasycenie, lepsza GÓRA (czego nie mogę wręcz przeżyć). I na dokładkę lepsza, kopiąca dynamika - to co pisałeś @Kraft o tym jakiego kopa potrafią mieć Menuety - znów absolutna zgoda. Biorę Menuety, podpinam do swojego lichego Audiolaba i czuję od razu, że to jest klasa wyżej niż wszystko co słuchałem wcześniej. To czuć od razu praktycznie. Pokój 10-15m2? Dali Menuet. Dziękuję bardzo.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Może warto byłoby teraz porównać wszystkie trzy wcielenia menuetów. Czy są pomiędzy nimi zasadnicze różnice czy raczej różnice kosmetyczne.

I jeszcze do kompletu należy sprawdzić Opticon 1 MK2. Wymiary mają niemal identyczne, co Menuety (wagę nawet wyższą), a ich technika wygląda bardzo obiecująco.

opticon-1-mk2-satin-white.thumb.png.a194a88bf476e566f9ed06fd25feeab3.png1w2.thumb.jpg.53f61adbaabfe6a65e3a73a60f64e1a4.jpg

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seba3002 napisał:

Może warto byłoby teraz porównać wszystkie trzy wcielenia menuetów. Czy są pomiędzy nimi zasadnicze różnice czy raczej różnice kosmetyczne.

To jest niewykonalne praktycznie. Te kolumny są tak niepopularne u nas, że nie wróżę powodzenia takiej akcji. Opierając się na tym co pisał kolega z sąsiedniego forum (powtórzę to) - różnica jest większa pomiędzy modelami Mentor Menuet i Menuet niż Menuet i Menuet SE. W tym drugim przypadku niektórzy twierdzą, że różnicy oprócz samego wykonania praktycznie nie ma. Woofer pokryty jest błyszczącym lakierem, dostajemy super wykonanie i drobne zmiany w zwrotnicy, ale wpływ na dźwięk ponoć praktycznie zerowy lub na granicy percepcji. Potwierdza to kilka głosów na zagranicznym forum audiosciencereview.com w tym i innych wątkach: LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Kraft posłuchaj modelu 2. Ma więcej powietrza, powinno Ci się spodobać.

Więcej powietrza od czego?

45 minut temu, S4Home napisał:

Szkoda że dal iw linii Opticon zrezygnowali w 2kach z modułu wstęgowego.

No nie wiem. Moim zdaniem dodawanie tej wstęgi to przerost formy nad treścią. To element tożsamości Dali, więc nie odpuszczą, ale czy ona ma większy sens? Można polemizować. Menuety bez wstęgi grają rewelacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Więcej powietrza od czego?

Od 1nek.

22 godziny temu, Kraft napisał:

No nie wiem. Moim zdaniem dodawanie tej wstęgi to przerost formy nad treścią. To element tożsamości Dali, więc nie odpuszczą, ale czy ona ma większy sens? Można polemizować. Menuety bez wstęgi grają rewelacyjnie

Moim zdaniem też bo wstęga pokrywała / pokrywa się z kopułka. Ale jak sam zauważyłeś jest to pewien wyznacznik tej firmy. I ich monitory dawniej były wybierane jednak częściej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...