Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Strzelam, że KEFy, ale nawet jeśli, to kogo obchodzi 45kHz? Chyba tylko nietoperzy. 

KEF LS 50 Meta - 47Hz - 45kHz

Głównie była mowa o basie, niskich tonach.

Odchodząc nieco od tematu, na ile prawdziwe są wykresy podawane przez producentów kolumn?

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Quiz niedzielny. Ustaw podane niżej kolumny w kolejności ich pełnopasmowości, kierując się ich prognozowanym spadkiem na basie o -6 dB. Czyli, która kolumna schodzi najniżej

Drogi Krafcie możesz sobie pisać do woli na temat Dali czy dowolnych innych produktów, ale po pierwsze nie skacze jak mi ktoś zagra, po drugie ostatnio jak lodówkę otwieram to mam pewne obawy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adi777 napisał:

Strzelam, że KEFy, ale nawet jeśli, to kogo obchodzi 45kHz? Chyba tylko nietoperzy. 

KEF LS 50 Meta - 47Hz - 45kHz

Głównie była mowa o basie, niskich tonach.

Pytanie dotyczyło tylko rozciągnięcia w dół pasma. Górę zostawiamy, bo tutaj (do granicy słyszalności) właściwie wszystkie kolumny dają radę. 

W takim razie, jak prorokujesz?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, J4Z napisał:

Kiedy koniec quizu? 

😏

Kiedy chcecie, ale na razie zadeklarowały się ledwo dwie osoby. Może jeszcze ktoś chętny? Odniosłem wrażenie, że jest na forum większa ilość specjalistów od oceniania "zejścia" po wyglądzie;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie Quizu.

 

1. Paradigm Founder 100F - 33 Hz (ref. 200 Hz/10 000 Hz)1074.jpg.298df7b06521cb230abb8a0927771c3b.jpg

2. KEF LS50 Meta - 40 Hz

 LS50Meta_Mineral-White_Pair_Front.jpg.1b76521ea65a0687db08c2994803f538.jpg

2. Monitor Audio Bronze 200 - 40 Hz

large_big-big-ma-bronze-100-pair-ug.jpg.c7128c6a0451bbd028a6ed3f89b47c4f.jpg

4. Magico A5 - 41 Hz

516206238_A5(1).jpg.4f31ecceb84d3ef7c5939e24c6f827d8.jpg

5. Klipsch Heresy IV - 47 Hz

0acdbdcbfe3f88b89f396a3f0cff0431.jpg.72e98731fcb0512e7db2e216f5c9f435.jpg

6. Kudos Audio Cardea C20 - 48 Hz

kudos_super20a.jpg.4a6bf276d361983aa557d2aee51c2f14.jpg

7. Wilson Audio SabrinaX - 52 Hz

wilson-audio-sabrinax-la-paire.thumb.jpg.e42334cb47c8214071798b5ae67d414d.jpg

 

Uwaga. Teraz najważniejsze. Jakby dla kogoś to było niejasne - nie chcę tą zabawą udowadniać, że KEF-y mają lepszy bas od Sabrin. Pokazuję jedynie, że przywoływane jako wzór jakości tzw. pełne pasmo kolumn (czyli w naszym przypadku "zejście"), tak sobie pokazuje możliwości danej konstrukcji "na basie", a już bardzo słabo koreluje z naszym subiektywnym poczuciem, które "dają" basem, a które nie.

Jak pisałem wcześniej, "zejście" kolumn, to nieszczególnie ważny wyznacznik jakości ich brzmienia. Nawet "na basie". 

Dziękuję za uwagę. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kraft napisał:

Odniosłem wrażenie, że jest na forum większa ilość specjalistów od oceniania "zejścia" po wyglądzie;)

Kudosy 32 Hz, więc co zostaje? Monitor Audio, Paradigm i Wilson Audio. Klipsche tylko 48 Hz, do Wilson Audio SabrinaX znalazłem tylko takie coś - 31 Hz – 23 kHz: +/- 3 dB.

Okej, chyba mi się coś pomyliło :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adi777 napisał:

Kudosy 32 Hz, więc co zostaje? Monitor Audio, Paradigm i Wilson Audio. Klipsche tylko 48 Hz, do Wilson Audio SabrinaX znalazłem tylko takie coś - 31 Hz – 23 kHz: +/- 3 dB.

Są różne metodologie takich pomiarów. Nie sposób zestawiać pomiarów robionych według różnych założeń (np. przez różne redakcje lub różnych producentów, no chyba, że znamy doskonale, jak zostały przeprowadzone i opracowane).  Te które przedstawiłem powyżej pochodzą wszystkie z miesięcznika Hi-Fi News i są robione w ten sam sposób, więc w pełni porównywalne.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lpomis napisał:

Nie zapominajmy też o wielkości pomieszczenia. 10-12-15 metrów pokoju w zestawie z tymi małymi paczuszkami daje zupełnie inny odbiór dołu pasma niż pokoje po 20 metrów i więcej. Przekonałem się o tym na ostatnim zlocie. Na sporej salce odsłuchowej te monitorki potrafiły poczarować przestrzenią, głebią, średnicą i wysokimi, ale już niestety w basie wiele do powiedzenia nie miały. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Dla mnie te paczuszki w moim małym, kilkumetrowym saloniku to end game. 

Na zlocie były Dali Epicon 2. Czy to wszystko, co napisał kolega o Menuetach, można powiedzieć o Epiconach, plus lepszy bas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, szkoda, że to mniej do więcej Kraft interpretuje, zniekształca i podaję jak chce. A pelikany łykają.

Pierwszy z brzegu przykład.

https://sklep-albatros.pl/pl/p/KEF-LS50-META-Royal-Blue-Special-Edition/6198

A biorąc pod uwagę jak bardzo kef też mija się z prawdą w podawaniu parametrów to myślę, że wyniki są jeszcze inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...