Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

11 minut temu, Kraft napisał:

Może to Ferrari faktycznie jest śliczne, szybkie i zwinne, ale czy załadujesz na nie kanapę lub tonę węgla? Nie. Czyli nie można go uznać za uniwersalny środek transportu!

No tak, nie jest uniwersalny, nie wjedzie też w trudny/trudniejszy teren, i mniej więcej o to chodziło HQ150.

"Może inaczej. Nie każdy nadaje się do Menuetów (i podobnych im kolumn)." - a to mi się podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kraft napisał:

Może to Ferrari faktycznie jest śliczne, szybkie i zwinne, ale czy załadujesz na nie kanapę lub tonę węgla? Nie. Czyli nie można go uznać za uniwersalny środek transportu!

Trochę z.... wzięte porównanie, Ferrari to osiągi bez kompromisów, w tym porównaniu osiągi kolumny to pełne pasmo i bezkompromisowa jakość. 

Więc wychodzi ze małe monitorki to taki wół roboczy kombi w dieslu, wszędzie się spasuje, słabo pojedzie, ale uniwersalne przynajmniej (nie zadudni) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Trochę z.... wzięte porównanie, Ferrari to osiągi bez kompromisów, w tym porównaniu osiągi kolumny to pełne pasmo i bezkompromisowa jakość. 

Więc wychodzi ze małe monitorki to taki wół roboczy kombi w dieslu, wszędzie się spasuje, słabo pojedzie, ale uniwersalne przynajmniej (nie zadudni) 

Porównanie Jarka może rzeczywiście odrobinkę nietrafione ale ja w ogóle nie widzę sensu takich porównań. Są miłośnicy monitorów, są miłośnicy dużych kolumn podłogowych. Oczywistym jest, że większość monitorów nie będzie miało takich "osiągów" jeśli chodzi o bas jak duże podłogówki(ale i tutaj też są wyjatki), za to będzie czarować piękną stereofonią, lepszym zgraniem poszczególnych pasm. Ja w swoim niewielkim pokoju miałem kilka paczek, które schodziły dość nisko, i jakoś mi ich nie brakuje. Może dlatego, że muzyka której słucham nie wymaga tak niskiego zejścia na basie, ale też dlatego, że te większe paczki po prostu kiepsko się u mnie sprawdziły. Może zatem zamiast przekonywać się nawzajem w wyższości jednych konstrukcji nad drugimi, warto protestować i wybrać to, co nam najbardziej odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Trochę z.... wzięte porównanie, Ferrari to osiągi bez kompromisów, w tym porównaniu osiągi kolumny to pełne pasmo i bezkompromisowa jakość. 

Jakość to również: rozdzielczość, zgranie fazowe, poziom zniekształceń, odpowiedź impulsowa, stereofonia... Tzw. pełne pasmo przenoszenia to jedna z mniej ważnych składowych dobrego brzmienia. Piszę celowo "tak zwana", bo spora część środowiska ma o pasmie przenoszenia mgliste pojęcie. Nie rozumie istoty jego pomiaru, a co gorsza, błędnie koreluje z nim swoje odczucia słuchowe.

42 minuty temu, seba3002 napisał:

Porównanie Jarka może rzeczywiście odrobinkę nietrafione

Trafione. Pasmo przenoszenia to właśnie taka ładowność Ferrari. Szybkość i zwinność to rozdzielczość, czystość, zgranie i umiejętność oddania impulsu. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te dyskusje na temat Menuetów zastanawiam się jak poradziłyby sobie z formułą klasycznego rocka opartego na bluesie. Power trio albo kwartet, ale z dużą rolą nisko zawieszonego basiska. Cream, wczesny Robin Trower, Cactus, Gov't Mule z Allenem Woody - chyba wiadomo o czym mówię. Patrząc na wymiary - nie do takiej muzyki zostały stworzone. Więc tym większe brawa, jeśli dałyby radę oddać jej klimat. Dałyby radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy też o wielkości pomieszczenia. 10-12-15 metrów pokoju w zestawie z tymi małymi paczuszkami daje zupełnie inny odbiór dołu pasma niż pokoje po 20 metrów i więcej. Przekonałem się o tym na ostatnim zlocie. Na sporej salce odsłuchowej te monitorki potrafiły poczarować przestrzenią, głebią, średnicą i wysokimi, ale już niestety w basie wiele do powiedzenia nie miały. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Dla mnie te paczuszki w moim małym, kilkumetrowym saloniku to end game. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

osiągi kolumny to pełne pasmo

Quiz niedzielny. Ustaw podane niżej kolumny w kolejności ich pełnopasmowości, kierując się ich prognozowanym spadkiem na basie o -6 dB. Czyli, która kolumna schodzi najniżej (przy pomiarze punktu -6dB względem referencyjnego poziomu 200 Hz/10 000 Hz*)?

 

1. Magico A5

1742825700_A5(1).jpg.115f4fedae8fc3ff15aca2be417dca40.jpg

2. Monitor Audio Bronze 200

large_big-big-ma-bronze-100-pair-ug.jpg.8a44aff85c143ab239d77deaef7cbd4d.jpg

3. Kudos Audio Cardea C20

kudos_super20a.jpg.98d639a1246869144a493e8458f4327c.jpg

4. Klipsch Heresy IV

0acdbdcbfe3f88b89f396a3f0cff0431.jpg.818ef98d67186030b987a86549b7695f.jpg

5. KEF LS50 Meta

LS50Meta_Mineral-White_Pair_Front.jpg.ff33b86d4e13503b7b4661694856f267.jpg

6. Wilson Audio SabrinaX

wilson-audio-sabrinax-la-paire.thumb.jpg.02d42e96a4bf28da228ae890acdff434.jpg

7. Paradigm Founder 100F

1074.jpg.935fec9f0a216a0c58baa22733c9e602.jpg

 

Tak na podstawie rozmiarów obudowy oraz ilości i wielkości przetworników. Jak myślicie, które mają najszersze pasmo?

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Quiz niedzielny. Ustaw podane niżej kolumny w kolejności ich pełnopasmowości, kierując się ich prognozowanym spadkiem na basie o -6 dB. Czyli, która kolumna schodzi najniżej (przy pomiarze punktu -6dB względem referencyjnego poziomu 200 Hz)?

1. Magico A5

1742825700_A5(1).jpg.115f4fedae8fc3ff15aca2be417dca40.jpg

2. Monitor Audio Bronze 200

large_big-big-ma-bronze-100-pair-ug.jpg.8a44aff85c143ab239d77deaef7cbd4d.jpg

3. Kudos Audio Cardea C20

kudos_super20a.jpg.98d639a1246869144a493e8458f4327c.jpg

4. Klipsch Heresy IV

0acdbdcbfe3f88b89f396a3f0cff0431.jpg.818ef98d67186030b987a86549b7695f.jpg

5. KEF LS50 Meta

LS50Meta_Mineral-White_Pair_Front.jpg.ff33b86d4e13503b7b4661694856f267.jpg

6. Wilson Audio SabrinaX

wilson-audio-sabrinax-la-paire.thumb.jpg.02d42e96a4bf28da228ae890acdff434.jpg

7. Paradigm Founder 100F

1074.jpg.935fec9f0a216a0c58baa22733c9e602.jpg

 

Tak na podstawie rozmiarów obudowy oraz ilości i wielkości przetworników. Jak myślicie, które mają najszersze pasmo?

 

Te Wilsony przypominają trochę kurczaki na sterydach 😐

34 minuty temu, kaczadupa napisał:

Zmieni na najpiękniejszą wersję Menuetów SE ;) Ta droga wersja wygląda bajecznie. Klejnocik. 

8a49d37ac4333e6f33c2688724703b434c7f62b4_large.jpg

dali_menuet_se_einzelansicht.p1170x1006.jpg

dali-menuet-se-speaker-review-fig2.jpg

I kosztuje 7k. Gdyby tak sprzedawać kolumny na wagę, te byłyby pewnie jednymi z droższych 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Te Wilsony przypominają trochę kurczaki na sterydach 😐

Sprytne. Jeśli okaże się, że wygrywają Wilsony, to powiesz, że przecież na nie głosowałeś (tylko w dowcipnej formie). Jak przerżną, to zawsze możesz napisać, że post nie miał związku z quizem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

A gdzie tam, zobacz na cenę Harbeth p3esr czy swoich PMC, Dali na ich tle to głośnik dla "ubogich" albo dla tych co jeszcze nie dali się zwariować ;)

W zasadzie racja, chociaż bardzo uogólniając, można przyjąć, że ich ceny kształtują się na podobnym poziomie🙂

Ale patrząc tymi kategoriami, wśród monitorów, bardzo dobry stosunek cena - waga, mają za to ATC 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Dla mnie te paczuszki w moim małym, kilkumetrowym saloniku to end game. 

To młodość każe wierzyć, że już wszystko jasne 😉. Im dalej tym więcej wątpliwości. Przynajmniej u mnie.

56 minut temu, kaczadupa napisał:

wygląda bajecznie

Jak się nazywa taki rodzaj forniru? Nie mogę sobie przypomnieć.

Dopisek: to czeczota.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...