Skocz do zawartości
Asia

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2

Recommended Posts

No, tak - to zabawa dla tych którzy już są właścicielami i zamierzają dłużej nimi pobyć. Komplet dobrych lamp sterujących NOS to czasem cena połowy wzmacniacza.

Napisano (edytowany)

Dalej na liście są EL84 i 211.

Jak się ładnie uśmiechnę to może podłączą mi w Audio-on Haiku Sensei 211, ale niczego z EL84 jeszcze nie namierzyłam.

Edytowano przez Asia

45 minut temu, Rega napisał:

@Kubakk- nie wszystkie wzmaki na EL34 brzmią tak samo i raczej bym ich nie skreślał.

o KT88 pisałem ,że nie mój klimat

Póki nie dobierze się sterujących odpowiednio to zawsze będzie coś "przeszkadzało" w brzmieniu

Napisano (edytowany)

Upewnijcie mnie proszę co do ewentualnego wpięcia DDRC-22D do układu  Haiku Bright + MF M3SCD + Sonos Connect.

Potrzebne będą dwa kable cyfrowe z MF M3SCD do DDRC i z powrotem ?

IMG_20210727_182946.jpg

IMG_20210729_135133.jpg

Edytowano przez Asia

Hmm, nie zwróciłem uwagi MF to także CD. To i może nawet trzy 🤔. Tylko pytanie czy MF może jednocześnie wysyłać sygnał na wyjście cyfrowe i analogowe.

Napisano (edytowany)

Wyczuwam tu jakąś mieliznę.

Pisał mi o tym @Bogusław Kożyczkowski
  Ale dopiero teraz zaczynam się nad tym zastanawiać bo wypożyczyłam dwa kable cyfrowe od MB Audio i zaczynam myśleć jakie będą mi faktycznie potrzebne.

Edytowano przez Asia

13 minut temu, slaw0001 napisał:

Tylko pytanie czy MF może jednocześnie wysyłać sygnał na wyjście cyfrowe i analogowe.

Właśnie dlatego nie cierpię kombajnów , proste rzeczy stają się zaraz skomplikowane.

pewien nie jestem , trzeba sprawdzić w instrukcji , ale wg. mnie w odróżnieniu od wejść/ wyjść analogowych, cyfrowe powinny działać niezależnie.

Sonos po optyku / coaxialu do 22D , MF z wyjścia optyk/coaxial  do wejścia optyk/ coaxial do 22D. A potem 22D z wyjścia  optyk/coaxial do wejścia cyfrowego MF a ten po RCA do Haiku.

W niedziele wracam z zasłużonego urlopu i mogę sprawdzić taką kombinację u siebie na Pioneerze N 70A , bo tam mam też wyjścia i wejścia cyfrowe.

Napisano (edytowany)

Hmm, czy jak w tej chwili z podłączonym DDRC-24 połączę MF ze wzmacniaczem po RCA to uzyskam odpowiedź?

Edit. Zakręciłam się - MF mam podłączony poprzez DDRC do Haiku interkonektami na jednym wejściu, a na drugim też poprzez RCA bezpośrednio do innego wejścia Brighta. A Sonos jest przez coax podłączony do MF.

Edytowano przez Asia

Napisano (edytowany)

Radzę nie kombinować.

Tak jak pisze Tomek jest dobrze.

W mare możliwości sugeruje używać wszędzie kabli Coaxial (oczywiście nie tych na 20pln)

Toslink jest dobry, gdy trzeba przesłać sygnał na 5 i więcej metrów, przy krótkich połączeniach Coax jest lepszy.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

1 godzinę temu, Asia napisał:

Edit. Zakręciłam się - MF mam podłączony poprzez DDRC do Haiku interkonektami na jednym wejściu, a na drugim też poprzez RCA bezpośrednio do innego wejścia Brighta. A Sonos jest przez coax podłączony do MF.

MF do DDRC jakim kablem jest połączony?

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

kombinację u siebie na Pioneerze N 70A , bo tam mam też wyjścia i wejścia cyfrowe

Masz racje bedzie działać. Jak miałem Pioneera n50AE to tez miał połączone jednocześnie wyjścia. 👍

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

mogę sprawdzić taką kombinację u siebie na Pioneerze N 70A , bo tam mam też wyjścia i wejścia cyfrowe.

Zaraz , niczego nie muszę sprawdzać. Przecież tak mam :) Dysk mam do Pionka po USB  , a z Pionka po coaxial / wyjście / do 22 D. I działa.

1 godzinę temu, Asia napisał:

Zakręciłam się - MF mam podłączony poprzez DDRC do Haiku interkonektami na jednym wejściu, a na drugim też poprzez RCA bezpośrednio do innego wejścia Brighta. A Sonos jest przez coax podłączony do MF.

nic nie kumam , ale powoli. :) 

MF wyjście optyczne ----- wejście optyczne DDRC 24

Sonos wyjście coaxial --------- wejście coaxial MF

DDRC-24 wyjście RCA ------ wejście RCA Haiku.

MF wyjście analogowe RCA -------- wejście analogowe RCA Haiku / nie działa DL , pomija DDRC 24/

dobrze to zrozumiałem ?

Napisano (edytowany)
7 minut temu, Asia napisał:

Idealnie to rozpisałeś!

Bo jestem genialny ? :) 

A teraz mnie znienawidzisz :) tak sobie pomyślałem , że wszystkie te podłączenia uprościłby zewnętrzny DAC :) 

oczywiście w przypadku 22 D

Edytowano przez tomek4446

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dziś mogę tylko zaproponować NAD 1050D

to jednak go nie sprzedałeś ? Widzę , że też jesteś chomik jak ja :) 

A ja się wychylałem z Prodygi Cube , a tu taki fajny DAC :) 

5 minut temu, Asia napisał:

Żegnaj wzmacniaczu lampowy.

Dlaczego ? Mam 22D i lampy , nawet się polubiły :)