Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Jakby się ograniczyć tylko do pilota to bajka. Poza tym pokręciłam gałkami i musiałam jechać na lody i plac zabaw.

Plan na wieczór - jak ustawić głośność na linii wzmacniacz- przetwornik. Jak syn się popsuje to nie będę mu czytać i zyskam dobre 40 minut wieczorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, Sonosa na co będziesz zmieniać? Gdzieś pisałaś, że lubisz go chyba?  

Nie wiem jak inni użytkownicy RME, czy słyszą różnice między różnymi transportami podpiętymi do tego DAC. Ja próbowałem już kilka  (chromecast, Node, laptop, NUC, SOtM) i wszystkie mi grają zawsze tak samo. Być może wynika to z faktu, że RME świetnie ogarnia błędy spowodowane przez jitter (?)     A jeśli faktycznie wszystkie grają tak samo to warto skupić się jedynie na wygodnej apce do sterowania tym wszystkim. Oczywiście o ile zdecydujesz, że RME zostanie.

Masz jakieś typy co do transportu? Już nie pamiętam czy grasz z Tidal / Qobuz / własne pliki?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonos jest dla mnie ok, ale ma ograniczone możliwości (44.1) dlatego  trzeba będzie sprawdzić inne źródła. Mam w szufladzie Chromecast audio, ale jakoś mnie nie powalił.

Nie lubię Tidala, no nie pasuje mi i już. Ani biblioteka, ani funkcjonalność ani wyszukiwarka. Mam od jakiegoś czasu równolegle Spotify, Deezer i Tidala (takie burżujstwo) no i Tidal jest do odstrzału. Najbardziej mi pasuje Deezer, ale od paru lat mamy rodzinnie Spotify i reszta nie wykazuje chęci zmiany.

Qobuz to dla mnie terytorium nieznane, a jakoś nie wyobrażam sobie odtwarzania plików z komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na rosnący stos skrzyneczek, w głowie huczy i myślę - trzeba sprawdzić Arcama SA30...

A mąż skomentował RME - nowa zabawka?

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Chromecast Audio po optyku

Jest taki kabel?

Ok, już znalazłam, że jest taki kabel. Kto by pomyślał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini toslink lub adapter/wtyczka dla mini. Chromecast zagra zdecydowanie lepiej kablem cyfrowym niż po analogu. 

 

24 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Spróbuj Chromecast Audio po optyku do RME

Właśnie. Spróbuj Asia a zmienisz zdanie o Chromecast 🙂

To wcale nie jest badziewie w połączeniu z dobrym DAC

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Asia napisał:

Spora różnica!

Sprawdź jeszcze optycznym. Taki kabelek to grosze, jeśli nie masz mini-toslink. Można też kupić samą wtyczkę mini dla zwykłego kabla toslink.

7478184_7576.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wiele ustawień tam nie ma, ale odpuszczam na razie Chromecast po analogu - nie po to mam to przerażające RME.  Pokręciłam trochę gałeczkami, ale na dziś więcej informacji nie jestem w stanie przyjąć.

I faktycznie RME ma super wygaszanie wszelkiego podświetlenia (a trochę tego ma jak na taką małą puszkę).

49 minut temu, 1Ender napisał:

Na stronie 5 post #118 masz o kabelkach do chromcasta.

👍

Muszę kupić listwę zasilającą bo mi się już wtyczki nie mieszczą 🤔.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej przeszkodzie?

Ja mam główny system w sypialni. Właśnie niezręcznie mi jest mężczyzn na odsłuchy zapraszać!

 Żeby nie było, żona mówiła że się do mojego hobby nie wtrąca więc jej te nasze odsłuchy nie interesują.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, HQ150 napisał:

Żeby nie było, żona mówiła że się do mojego hobby nie wtrąca więc jej te nasze odsłuchy nie interesują.

A masz to na piśmie ? Ja bym tak na wszelki wypadek poprosił. Bo jak coś by nie tak poszło , jakieś np. niezrozumienie czy niedomówienie , to stary może się okazać , że zakup głośnika bluetooth będzie marzeniem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...