Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W 706S2


Grzesiek202

Recommended Posts

Jest na nich napisane. Na oryginalnych Mullardach jest napis Made in Great Britain lub British Made. Jednakże,  są to lampy dla lubiących bardzo ciepły przekaz. Osobiście nie bardzo lubie takie granie z lampy i dlatego wyżej stawiam Telefunkeny lub Amperexy BB. Prawdopodobnie najbardziej krystaliczny dźwięk ofrują Siemensy. Nie miałem, niestety okazji posłuchać. Jak dla mnie za drogie. Prawdopodobnie bardzo dobry przekaz ofrują lampy Marconi ( też nie słuchałem). Może coś na ich temat powiedzieć Audiowit lub może Kubakk.

Na fotce oryginalne Mullardy

 

inline (34).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mają najcześćiej dość długą żywotność. W zależności o rodzaju lamp potrafią pograć nawet ponad 10 tys godzin. Najczęściej jest to ok 3-6 tys godzin. Oczywiście zdarzyły mi się lampy (nowe) które pograły zaledwie kilkanascie godzin, jak również  głucha od początku swej bytności u mnie. No, ale przy obecnej jakości podzespołów uzywanych w budżetowym sprzęcie marketowym to i półprzewodniki potrafia się wykazać mniejszą żywotnością

Odnośnie lamp uzywanych ryzyko jest trochę większe dlatego warto kupować lampy pomierzone. Na podstawie pomiarów mozna stwierdzić w jakim stanie jest lampa i jak długo może jeszcze posłuzyć. Używając po 4-5 godzin dziennie powinny wystarczyć na kilka lat. Nie ma wiec podstaw, aby bać się lampy w tym kontekście. Poza tym większość ,,lampiarzy,, odczuwa nieprzepartą chęć wypróbowania lamp innych producentów co znowu w znaczący sposób wydłuża czas eksploatacji. A jeśli tych zestawów jest kilka to ......🤣.

Więcej na ten temat może powiedzieć @elektron6. To fachowiec, który mierzył i moje lampy. Ja jestem tylko uzytkownikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam Bluesounda i na razie nie planuję zmian.

Ostatnio słuchałem z przetwornika w Rotelu 1572 kiedy go sprawdzałem (przez kabel optyczny z Bluesounda tylko jako streamer) i dźwięk był nieco inny. Na moje ucho, Bluesound i/lub kabel RCA dodaje nieco ciepła i zabiera trochę rozdzielczości. Ale jak na razie to dla mnie gra niewarta świeczki.

@Dedal75

A Ty z czego słuchasz?

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...