Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A orientujesz się może cóż za magia jest włożona do tego wzmacniacza, że producent za niewielkie pudełko życzy dość sporej taczki pieniędzy? 

Świeci się jak psu jajka? Świeci. Złote gałki są? Są.

„Jest coś w tym, że złoty kolor napędza szczególnie ludzi prostych, którzy doszli do dużych pieniędzy.” -- Andrzej Pągowski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, seba3002 napisał:

Odpowiedział wprost - "patrzysz na klienta i wiesz ile możesz wołać". Coś mi mówi, że producenci audio robią podobnie 😉

Na to mogą sobie pozwolić nieliczni. Trochę inaczej wygląda wykonanie usługi indywidualnej , a inaczej utrzymanie dużego zakładu produkcyjnego. Mam do czynienia ze stolarzami i też nie rozumiem dlaczego u jednego kuchnia kosztuje 30k., a u drugiego 58k. jak jest ten sam projekt i materiały? Aby " walić " ceny z kosmosu musisz najpierw wyrobić sobie markę. Wracając do stolarstwa , największą rozbieżność jaką widziałem to w schodach. Współpracuję ze stolarzem który działa tak jak to opisałeś , patrzy na projekt domu i mówi cenę. Kiedyś klient pokazał mi dwie wyceny. U wspomnianego mistrza stolarstwa schody były wycenione na 450 k. , drugi stolarz podjął się wykonania  za 160 k. Znam architekta, który na wstępie pyta ,czy klient ma 15 mln. na chałupę , jak nie ma to nawet z nim nie gada. O dziwo tak ten mistrz jak i architekt mają full zamówień. Marketing Najma też jak znam życie potrafi skalkulować rynek zbytu. Gdyby ten zasilacz był nie sprzedawalny w tej kwocie ,to by go nie było. Nie wiem jakim rynkiem zbytu jesteśmy dla Naima , weź pod uwagę nasze zarobki i starego zachodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

to jak grała najpierw ta riviera, a potem maluch od waversa to chyba tylko głuchy by nie zauważył różnicy

Ale zaraz, zaraz. Przecież nie słuchaliśmy tych samych kolumn na Rivierze i Waversie w Bydgoszczy. Do małej Waversy podłączane były tylko tańsze QLN i mniejsze JMR z tego co pamiętam. Nie da się prawidłowo porównać elektroniki między sobą jeśli spinamy ją z różnymi kolumnami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam wstawić logo NAUTILUSA, ale przecież dodawanie zdjęć nie działa :) (magiczne rączki, które mają naprawić problem, już zabrały się za robotę, a przynajmniej miały zacząć). Cieszmy się tymczasem nadchodzącą wiosną, coraz dłuższymi dniami, sielankową atmosferą na forum i nowym rokiem, oby był dobry, ciekawy, pełen wyzwań i spełnionych życzeń.

PS. @Agnieszka Zabłocka - Gasek, druga (niech będzie, że siebie nie liczę) przedstawicielko lepszej połowy ludzkości :Pna forum - WITAJ i do zobaczenia ;)

Wracając do zlotowego tematu, bo ten jest kluczowy w owym wątku, mam już terminy, pozostaje zdecydować się na jeden z nich. Żeby nie było łatwo, są trzy. Generalnie możemy zobaczyć się najwcześniej 28 stycznia, a ponadto 18 lub 25 lutego. Oczywiście zaprasza warszawski Nautilus: https://salony.nautilus.net.pl/salon-warszawa/

Let the show begin - wybierajcie 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję za info

17-20 luty przylatuję do naszego kraju. Jako organizator i dumny pierworodny syn wspólnie z moimi trzema ukochanymi siostrami będziemy świętować jubileusz 50 lecia rocznicy ślubu Rodziców. 

Bardzo chciałbym być w Nautilus/Warszawa i porozmawiać z koleżankami/kolegami z forum. Niestety jeszcze nie tym razem. 
Za dużo „dobroci”. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2023 o 22:47, Redakcja AUDIO napisał:

Chciałam wstawić logo NAUTILUSA, ale przecież dodawanie zdjęć nie działa :) (magiczne rączki, które mają naprawić problem, już zabrały się za robotę, a przynajmniej miały zacząć). Cieszmy się tymczasem nadchodzącą wiosną, coraz dłuższymi dniami, sielankową atmosferą na forum i nowym rokiem, oby był dobry, ciekawy, pełen wyzwań i spełnionych życzeń.

PS. @Agnieszka Zabłocka - Gasek, druga (niech będzie, że siebie nie liczę) przedstawicielko lepszej połowy ludzkości :Pna forum - WITAJ i do zobaczenia ;)

Wracając do zlotowego tematu, bo ten jest kluczowy w owym wątku, mam już terminy, pozostaje zdecydować się na jeden z nich. Żeby nie było łatwo, są trzy. Generalnie możemy zobaczyć się najwcześniej 28 stycznia, a ponadto 18 lub 25 lutego. Oczywiście zaprasza warszawski Nautilus: https://salony.nautilus.net.pl/salon-warszawa/

Let the show begin - wybierajcie 😎

Bardzo dziękuję za to miłe powitanie i nie mogę się doczekać spotkania w realu. 

Jeśli chodzi o termin, to ja optuję za 18 lutego .

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...