Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Ja też chciałbym złożyć podziękowania wszystkim za mój pierwszy w życiu zlot forumowiczów/audiofilów. Było to bogate doświadczenie pod względem  tego co można było usłyszeć. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie kolumny Audio Solutions. Wcześniej nazwa tej firmy wydawała mi się mało oryginalna(spotkałem się już z Furniture Solution itd :) Jednak to co usłyszało moje amatorskie ucho, postawiło mnie w zachwyt. Usłyszałem bardzo realne jakieś pozorne źródła dzwięku na sali jakby tam były poukrywane głośniki gdzieś w obudowie wzmacniacza i innych miejscach:) Czegoś takiego to jeszcze u mnie nie było:) Jak się tym podzieliłem z @Wito76 to stwierdził, że cena kolumn zawróciła mi w głowie:) Na szczeście te same odczucia są opisane wyżej przez kolegów, więc to nie był sen.

Ps: Dzieki Witek, za poinformowanie mnie o tym, że takie wydarzenie odbywało się tuż pod moim nosem. Inaczej by mnie tam nie było.

Edytowano przez klavikort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim przybyłym forumowiczom za miło spędzony czas na zlocie oraz salonowi Premium Sound za chęci na spotkanie oraz gościnność 😊

To ja tylko pozwolę sobie zamieścić zdjęcie najsłodszych głośniczków na świecie, które skradły moje serce.

Nie wiem jak grają, ale brałabym w ciemno za sam wygląd. Istne cukiereczki! :401_candy::401_candy:

To włoskie Audele Nika MK3. 

unnamed.jpg

Edytowano przez _PS_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lpomis napisał:

. I to jest ciekawostka. Nie miałem pojęcia, że tam z tyłu jest jakaś gałeczka.

Była , zastanawiałem się czy nie zerżnęli z moich Alteców :) 

5 godzin temu, lpomis napisał:

Pomidor

Jak by Ci to powiedzieć ? A , wiem , siedziałeś po prostu w złym miejscu ...... :) 

No i żeby nie było słyszę zasilające powyżej 10k , co mnie trochę martwi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafał S napisał:

@klavikort, czyli głos młodego pokolenia - teraz  już wiem do kogo adresowany jest futurystyczny design niektórych artefaktów.

Dobre, ale Cię podsumowali. Pocieszam się że 40+ to wciąż głos młodego pokolenia :).

11 godzin temu, klavikort napisał:

Ps: Dzieki Witek, za poinformowanie mnie o tym, że takie wydarzenie odbywało się tuż pod moim nosem. Inaczej by mnie tam nie było.

@klavikort Nie ma za co. Niechcący dzień przed zlotem natknąłem się na info, a że wiem że to pod Twoim nosem to co za problem pyknąć zdanie na messengerze.

P.S.

A ten wątek o AudioShow nieźle ukryty. Mówię za siebie, bo rzadko zaglądam do tego działu.

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2022 o 13:06, lpomis napisał:

Audio Solutions Virtuoso to murowany efekt wow. Swoboda z jaką grała ta podłogowa konstrukcja była niespotykana. Zejście na basie i szybkość wybrzmień robiła wrażenie. Impulsy jakimi potrafiły uderzyć te kolumny w stronę słuchacza były nie z tej ziemi.

Fajny opis Wojtku.

Czyli był wykop, drive, szybkie wygaszenie. 
A na jakich poziomach głośności słuchaliście z tych kolumn?

Tak dość głośno? Czy można było jeszcze spokojnie porozmawiać przy ich graniu?

I jaka odległość była w trojkącie?

A i jeszcze jedno/ostatnie. Czy „akustyka” w salonie wykonana pasywnie, czy także aktywnie/dsp?

Dzięki, nie pali się z odpowiedzią😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioTube kilka razy zmierzyłem apką na telefonie i często przekraczaliśmy 90dB. Rozmawiać przy takim poziomie głośności było już ciężko. Ale żeby nie było - nie słuchaliśmy tak non stop :)

Co do akustyki - z tego co wiem, zrobiona była pasywnie, chociaż Arek z Premium Sound planuje jeszcze jakieś poprawki w przyszłości i ogólne doinwestowanie tematu.

16 minut temu, AudioTube napisał:

I jaka odległość była w trojkącie?

Na oko, coś w okolicy 2,5m. @tomek4446 ma miarkę w oku to niech się wypowie ;)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

No to jadę dalej😃

W tym salonie czasem przestawiają i gdy byłem, to tylko zaraz przy wejściu na prawo sofa stała. Tam gdzie Xaviany.

Czy przy odsłuchu z tych „niebieskich” stałeś Wojtku/koledzy w miejscu, gdzie na niskich się kotłowało/dudniło? Przeciwna strona/wejście na przykład.

Na zdjęciu siedzicie tak raczej w połowie pomieszczenia prawda?

Czy tak „nausznie” dało się odczuć, jaki jest pogłos?

Rozumiesz, gdy wchodzisz do pokoju wygłoszonego poniżej 250ms od razu się to czuje. Wyraźna mowa itd

 

Czy słuchaliście fortepianu/solo na tych niebieskich?

Jeśli tak to jakie wrażenia?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2022 o 12:47, AudioTube napisał:

Czy przy odsłuchu z tych „niebieskich” stałeś Wojtku/koledzy w miejscu, gdzie na niskich się kotłowało/dudniło?

W miejscu siedzącym z przodu na sofie bas był twardy, szybki i precyzyjny. Rząd lub dwa rzędy do tyłu zmieniał już swoją charakterystykę, tracił nieco na konturowości i detalu co wcale nie było jakieś złe - kwestia preferencji wg mnie. Tak było na każdym możliwym zlocie. Nie sposób, żeby do każdego miejsca docierał "taki sam" dźwięk.

Dnia 28.09.2022 o 12:47, AudioTube napisał:

siedzicie tak raczej w połowie pomieszczenia prawda?

Zgadza się. Rozlokowaliśmy się w sumie w trzech rzędach krzesełek.

Dnia 28.09.2022 o 12:47, AudioTube napisał:

Czy tak „nausznie” dało się odczuć, jaki jest pogłos?

Wg mnie pod tym względem było naprawdę dobrze - wygłuszenie nie było przesadzone ani w jedną ani w drugą stronę. Jak dla mnie wszystko było dobrze wyważone. Znam salony w których wygłuszenie jest tak mocne, że aż nienaturalne - co też nie oznacza że to złe. Znów - kwestia preferencji i tego co oczekujemy od prezentacji.

Dnia 28.09.2022 o 12:47, AudioTube napisał:

Czy słuchaliście fortepianu/solo na tych niebieskich?

Tak, były utwory z fortepianem. Brzmienie niebieskich Audio Solutions było przejrzyste. Może delikatnie brakowało im barwy, nasycenia i "ludzkiego pierwiastka". Wiadomo, dużo zależy też od realizacji danego utworu. Zawsze jest też coś kosztem czegoś. Xaviany wg mnie mimo wszystko przyjemniej i bardziej naturalnie oddawały barwy żywych instrumentów.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie Rafała ( @lysyrafal )

Na stronie 93, na zdjęciach  "ustawionych"  stoimy od lewej do prawej: @Rafał S, @tomek4446, Paulina ( @_PS_ ) lub Wojtek - @lpomis (zależnie które z nich akurat trzymało aparat), @MarcKrawczyk, Pan Arek (Premium Sound) i @Bogusław Kożyczkowski.

Na zdjęciach wyżej widać dodatkowo jeszcze trzech forumowiczów: @MMarek (siwy dżentelmen w koszuli w kolorową kratkę i prążki jednocześnie), @slaw0001 (dżentelmen z bródką) i @klavikort (jasna koszula w kratkę).

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2022 o 21:50, _PS_ napisał:

Nie wiem jak grają, ale brałabym w ciemno za sam wygląd. Istne cukiereczki! :401_candy::401_candy:To włoskie Audele Nika MK3.

Paulina, nie wiem, jak grają te, ale we wtorek słuchałem w Premium Sound dwu większych podstawkowych Audeli: U-basik i Magika. Zdecydowanie mogą się podobać. Soczysta, trochę wypchnięta do przodu średnica. Oprócz nich zapoznałem się też z brzmieniem Xavian Corallo i powiem szczerze, że nie wiem, czy Audel U-basik (w podobnej cenie) nie zauroczył mnie jednak bardziej. Chyba miał naturalniejszą barwę, po nim Corallo, choć też wdzięczny, wydał mi się odrobinę zbyt słodki. Niestety, to dla mnie trochę za mały dźwięk. Ale u Was mogłyby te Audele zagrać przepięknie... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.09.2022 o 18:16, lpomis napisał:

Brzmienie niebieskich Audio Solutions było przejrzyste. Może delikatnie brakowało im barwy, nasycenia i "ludzkiego pierwiastka". Wiadomo, dużo zależy też od realizacji danego utworu. Zawsze jest też coś kosztem czegoś. Xaviany wg mnie mimo wszystko przyjemniej i bardziej naturalnie oddawały barwy żywych instrumentów.

Tak samo to odebrałem, ale przy okazji zaciekawiła mnie jedna kwestia. Wojtek, czy zauważyłeś u siebie jakąś zmianę preferencji brzmieniowych, odkąd Paulina gra w domu na gitarze? Bo nawet jeżeli dopiero się uczy i gra proste rzeczy, to jednak masz regularne osłuchanie z żywym instrumentem. Czy od tego czasu oczekujesz więcej barwy od swojego systemu? (Ja jestem pewien, że moje potrzeby w tym zakresie zostały ukształtowane, przez podobne, choć skromne doświadczenie).

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a wiesz, chyba coś w tym jest. No jednak mając porównanie z prawdziwym, żywym instrumentem coś tam się delikatnie w głowie przestawia. Ponownie napiszę - wiele zależy od realizacji, ale miło po prostu usłyszeć jakiś utwór i powiedzieć - o, to jest ta barwa, tak to powinno brzmieć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie :)

Trochę zamuliłam z przekazaniem tej informacji, ale spraw na głowie dużo, AVS za plecami i generalnie życie. Pojawiła się możliwość zorganizowania spotkania w warszawskim Nautilusie i to nawet niebawem, bo już w sobotę 26 listopada. Mogę ten termin zaklepać, jeśli pojawi się większa grupa chętnych.

Wiem jednak, że właśnie się skończyło się AVS i spora część z Was stolicę nawiedziła, możemy więc znaleźć inny termin, niemiej za wyjściowy uznajmy na razie ten listopadowy. 

Zatem? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

Zatem?

Niestety odpadam , w tym terminie będę piał z zachwytu nad systemem niejakiego @MariuszZ w Kołobrzegu :) 

Dnia 4.11.2022 o 11:03, MarcKrawczyk napisał:

mam nieodparte wrażenie, że  taką obudowę już gdzieś widziałem, Jarocin?

A mówiłem , nie pije się przed Zlotem :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...